Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-11-08, 09:25 Autor: Monika Matuszkiewicz

11 listopada pełen atrakcji. Opolski ratusz szykuje Piknik Niepodległościowy

11 listopada w Opolu będzie pełen atrakcji i radości [fot.M.Matuszkiewicz]
11 listopada w Opolu będzie pełen atrakcji i radości [fot.M.Matuszkiewicz]
11 listopada w Opolu będzie pełen atrakcji i radości [fot.M.Matuszkiewicz]
11 listopada w Opolu będzie pełen atrakcji i radości [fot.M.Matuszkiewicz]
11 listopada w Opolu będzie pełen atrakcji i radości [fot.M.Matuszkiewicz]
11 listopada w Opolu będzie pełen atrakcji i radości [fot.M.Matuszkiewicz]
Śpiewanie pieśni patriotycznych, warsztaty plastyczne i inscenizacja historyczna - to tylko część atrakcji, jakie czekają opolan podczas tegorocznego Pikniku Niepodległościowego. Ten tradycyjnie odbędzie się w piątek (11.11) w opolskim rynku. Podczas wspólnego świętowania mieszkańcy mogą też liczyć na słodki poczęstunek - rogale marcińskie.
- 11 listopada to święto pełne radości i szczęścia, dlatego chcemy, aby te nasze obchody w Opolu też takie były - mówi Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.

- Mamy nie tylko Piknik Niepodległościowy, ale też oficjalne wydarzenia. Zapraszamy na plac Wolności pod pomnik oraz na sesję rady miasta, gdzie uczcimy to honorując takie osoby, jak Zbigniew Bujak, czy Andrzej Drosik. Także wiele atrakcji przed nami.

- Chcieliśmy stworzyć taki piknik, w którym udział będą mogły wziąć całe rodziny i mamy nadzieję, że tak będzie. Zorganizowane zostaną warsztaty, gdzie każdy będzie mógł wykazać się swoimi umiejętnościami - dodaje Elżbieta Marciniszyn, dyrektor MDK w Opolu.

- Będzie można zrobić wiatraki biało-czerwone, butony, zapinki, chorągiewki biało-czerwone, a także gliniane orzełki. Zadań dla dzieci i całych rodzin będzie sporo. Będzie również quiz wiedzy z nagrodami dla drużyn rodzinnych.

- A ja zapraszam na zakończenie pikniku, a dokładniej na koncert zespołu Wanda i Banda - podkreśla Magdalena Matyjaszek, naczelnik wydziału kultury, turystyki i współpracy zagranicznej w opolskim ratuszu.

- Zespół w tym roku obchodzi 40-lecie swoje istnienia. U nas zaśpiewa Wanda Kwietniewska wraz z zespołem, która przypomni znane przeboje, między innymi "Nie będę Julią", czy znany hit z serialu "7 życzeń". Przygotowaliśmy również coś dla ciała, żeby tradycji stało się zadość i zapraszamy na poczęstunek rogalami marcińskimi.

Zarówno uroczysta sesja rady miasta, jak i Piknik Niepodległościowy rozpoczną się o godzinie 14:00.
Maciej Wujec
Elżbieta Marciniszyn
Magdalena Matyjaszek

Kultura i rozrywka

2023-02-05, godz. 20:15 W kwietniu ruszy sezon na zamku w Niemodlinie [ZDJĘCIA] Do nowego sezonu turystycznego szykuje się zamek w Niemodlinie. Obiekt jest dostępny dla turystów przez cały rok, ale w miesiącach zimowych swoją wizytę… » więcej 2023-02-04, godz. 09:20 "Wymianka" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje wystawę Zuzanny Piętkowskiej 'Wystawka'. W Galerii Aneks zobaczymy przedmioty znalezione przez autorkę podczas… » więcej 2023-02-03, godz. 22:22 Z lampą UV na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów w Opolu zaprosił opolskiego artystę skrywającego się pod artystycznym pseudonimem FIL. Na wystawie zatytułowanej 'Carpe Diem'… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Przygraniczna współpraca szansą na adaptację zabytków. Zaowocuje też partnerstwem gmin Głogówek i czeski Jindřichov będą wspólnie aplikować o unijne fundusze transgraniczne na remont zabytków. Oba samorządy mają dokumentację techniczną… » więcej 2023-02-03, godz. 15:05 Intensywność barw, wydarzeń, geometrii, form i uczuć na wystawie w Prudniku Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż prac malarskich Jacube Rybińskiej. Integralną częścią ekspozycji będzie performance zatytułowany „Krótki… » więcej 2023-02-03, godz. 11:00 Koncert uwielbienia w Branicach ''W Tobie jestem wolny'' - to tytuł koncertu poświęconego pamięci biskupa Józefa Marcina Nathana, wybitnego duszpasterza, społecznika, założyciela ''Miasteczka… » więcej 2023-02-03, godz. 06:10 O historii Pułku Ułanów Wołyńskich rozmawiano w muzeum w Opolu Stowarzyszenie Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zaprosiło miłośników historii na spotkanie w Muzeum Śląska… » więcej 2023-02-02, godz. 17:00 Muzeum zaprasza na oprowadzanie kuratorskie Muzeum Śląska Opolskiego w ramach wystawy 'Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta' zaprasza na oprowadzanie kuratorskie. Po ekspozycji będzie oprowadzać… » więcej 2023-02-02, godz. 09:00 Utwory skandynawskich kompozytorów zabrzmią w Filharmonii Opolskiej Kompozytorzy, który zmienili swoją narodowość na fińską i norweską zostaną zaprezentowani w Filharmonii Opolskiej. Zagra Orkiestra Filharmonii Opolskiej… » więcej 2023-02-01, godz. 11:00 Stypendium za talent - urząd marszałkowski rozpoczął przyjmowanie wniosków Ruszył nabór wniosków o stypendia z programu 'Marszałkowskie Talenty'. Mogą o nie zabiegać osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »