Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-09-18, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Ponad 2200 miłośników fantastyki znów przyjechało na Opolcon. "Możemy być, kim chcemy" [ZDJĘCIA]

Opolcon [fot.Kasia Nowak]
Opolcon [fot.Kasia Nowak]
Prelekcje, konkursy, spotkania autorskie, pokój gier i wiele innych. Dobiega końca trzydniowy konwent fantastyczny Opolcon 2022 w Opolu.
Już wiadomo, że dziewiąta edycja jest rekordowa pod względem frekwencji - do Zespołu Szkół Elektrycznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych przyjechało łącznie ponad 2200 osób.

Patrycja Drabik, koordynatorka do spraw mediów, podkreśla, że brak obostrzeń pandemicznych wyraźnie ułatwił organizację. - Tego roku udało się między innymi poszerzyć różne bloki tematyczne - dodaje.

- Bardzo pomaga nam zbieranie informacji od uczestników. Zawsze pytamy wśród naszych znajomych i bliskich, ale też ludzi mijanych na Opolconie, co było fajne, co było niefajne, co możemy poprawić, co kontynuujemy za rok, a co warto odpuścić. Dzięki temu z roku na rok możemy poprawiać się.

Ewa, która przyjechała na Opolcon z Wrocławia, ubrała strój uczennicy z serii komiksów. Pytamy, dlaczego interesuje ją szeroko rozumiana fantastyka.

- Myślę, że to daje różnorodność doznań. Po pierwsze możemy być naprawdę, kim chcemy, czytać co chcemy, zagłębiać się w dowolny świat czy tworzyć wybrany świat. To jest bardzo ambitne i kreatywne. Dzięki temu wszystkiemu można poniekąd ubarwić zwykły dzień czymś fajniejszym i bardziej kolorowym.

Organizatorem Opolconu jest Stowarzyszenie Opolski Klub Fantastyki Fenix. Radio Opole objęło tę imprezę patronatem medialnym.
Patrycja Drabik
Ewa

Kultura i rozrywka

2022-11-29, godz. 17:00 Wystawa z łambinowickiego muzeum jedzie do Sejmu Ekspozycja „Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”, przygotowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, mówi o powstańcach… » więcej 2022-11-29, godz. 12:07 O Tanzanii w Bibliotece Obcojęzycznej w Opolu Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu zaprasza na spotkanie z profesorem Januszem Słodczykiem, który zawodowo i prywatnie podróżuje po świecie. Tym razem naukowiec… » więcej 2022-11-28, godz. 17:30 Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi Przedstawienie „ROHTKO', którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej 2022-11-27, godz. 11:15 Eksperymentalne wystawienie Słowackiego w Modelatorni [ZDJĘCIA] W ramach konkursu na wystawienie sztuki, na scenie Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu zobaczyliśmy sztukę 'Kordian;' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej… » więcej 2022-11-27, godz. 09:45 Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM] Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza 'Siwego' Wójcika, muzyka pochodzącego z… » więcej 2022-11-26, godz. 19:45 "Autorzy zapraszają nas do swoich domów". Gala 29. konkursu "Ze Śląskiem na ty" 53 prace zgłoszono do 29. edycji Regionalnego Konkursu Literackiego 'Ze Śląskiem na ty'. Laureaci odebrali wieczorem wyróżnienia w Państwowej Szkole Muzycznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »