Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-09-16, 14:20 Autor: Mariusz Majeran

Spotkania autorskie, warsztaty fotograficzne i wystawa. Znamy program Opolskiego Festiwalu Fotografii

Konferencja Opolskiego Festiwalu Fotografii [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja Opolskiego Festiwalu Fotografii [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja Opolskiego Festiwalu Fotografii [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja Opolskiego Festiwalu Fotografii [fot. Mariusz Majeran]
Fundacja 2.8 przedstawiła program tegorocznej odsłony Opolskiego Festiwalu Fotografii. Wśród wydarzeń wystawy są spotkania autorskie, warsztaty fotograficzne i wystawa książek fotograficznych.
- Ruszamy już 30 września - mówi Michał Grocholski. - Dokładnie za dwa tygodnie zaczniemy Opolski Festiwal Fotografii. Dwunastą edycję w tym roku. Zaplanowaliśmy szereg wydarzeń. Wydarzenia właściwie są co drugi dzień października. A festiwal potrwa bardzo długo, bo ostatnie wystawy zakończą się w grudniu.

- Zapraszam do udziału w naszych wydarzeniach - dodaje Sławomir Mielnik. - Pokażemy 16 wystaw siedemdziesięciu czterech autorów. Będą to wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych, Muzeum Śląska Opolskiego, Galerii Sztuki Współczesnej, Filharmonii Opolskiej, Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Dworcu Opole Główne PKP, Kawiarni Kaffka, placu Jana Pawła II. Hasłem tegorocznym jest "Utopia".

Festiwal rusza 30 września o godzinie 17.00 wystawą w Filharmonii Opolskiej i pół godziny później oficjalnym otwarciem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Michał Grocholski
Sławomir Mielnik

Kultura i rozrywka

2022-11-29, godz. 17:00 Wystawa z łambinowickiego muzeum jedzie do Sejmu Ekspozycja „Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”, przygotowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, mówi o powstańcach… » więcej 2022-11-29, godz. 12:07 O Tanzanii w Bibliotece Obcojęzycznej w Opolu Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu zaprasza na spotkanie z profesorem Januszem Słodczykiem, który zawodowo i prywatnie podróżuje po świecie. Tym razem naukowiec… » więcej 2022-11-28, godz. 17:30 Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi Przedstawienie „ROHTKO', którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej 2022-11-27, godz. 11:15 Eksperymentalne wystawienie Słowackiego w Modelatorni [ZDJĘCIA] W ramach konkursu na wystawienie sztuki, na scenie Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu zobaczyliśmy sztukę 'Kordian;' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej… » więcej 2022-11-27, godz. 09:45 Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM] Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza 'Siwego' Wójcika, muzyka pochodzącego z… » więcej 2022-11-26, godz. 19:45 "Autorzy zapraszają nas do swoich domów". Gala 29. konkursu "Ze Śląskiem na ty" 53 prace zgłoszono do 29. edycji Regionalnego Konkursu Literackiego 'Ze Śląskiem na ty'. Laureaci odebrali wieczorem wyróżnienia w Państwowej Szkole Muzycznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »