Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-08-19, 17:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Miłośnicy twórczości Ludwiga van Beethovena już po raz 30. przyjadą do Głogówka na festiwal jego imienia

Jeden z koncertów festiwalowych w Głogówku - [fot: gmina Głogówek]
Jeden z koncertów festiwalowych w Głogówku - [fot: gmina Głogówek]
Głogówek przygotowuje się do organizacji Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. Jubileuszowa, 30. edycja święta miłośników muzyki klasycznej odbędzie się między 17 września, a 2 października. W tym roku w ramach wydarzenia zaplanowano siedem koncertów.
- Na festiwal przyjeżdżają muzycy z całego świata. Koncerty kameralne odbywają się zazwyczaj w sali widowiskowej Centrum Kultury, a większe formy symfoniczne w kościele parafialnym p.w. św. Bartłomieja w Głogówku – mówi Piotr Bujak, burmistrz Głogówka

- W jego ramach odbędzie się między innymi kulminacyjny koncert całego festiwalu w którym nasza Filharmonia Opolska wykona "Stworzenie Świata" skomponowane przez Józefa Haydna. Będzie to już kolejny tego typu koncert, który odbędzie się w kościele parafialnym w Głogówku. Koncerty te zazwyczaj cieszą się ogromną popularnością.

Dodajmy, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wsparło organizację festiwalu w Głogówku kwotą 48 tys. złotych.
Piotr Bujak

Kultura i rozrywka

2023-02-03, godz. 22:22 Z lampą UV na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów w Opolu zaprosił opolskiego artystę skrywającego się pod artystycznym pseudonimem FIL. Na wystawie zatytułowanej 'Carpe Diem'… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Przygraniczna współpraca szansą na adaptację zabytków. Zaowocuje też partnerstwem gmin Głogówek i czeski Jindřichov będą wspólnie aplikować o unijne fundusze transgraniczne na remont zabytków. Oba samorządy mają dokumentację techniczną… » więcej 2023-02-03, godz. 15:05 Intensywność barw, wydarzeń, geometrii, form i uczuć na wystawie w Prudniku Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż prac malarskich Jacube Rybińskiej. Integralną częścią ekspozycji będzie performance zatytułowany „Krótki… » więcej 2023-02-03, godz. 11:00 Koncert uwielbienia w Branicach ''W Tobie jestem wolny'' - to tytuł koncertu poświęconego pamięci biskupa Józefa Marcina Nathana, wybitnego duszpasterza, społecznika, założyciela ''Miasteczka… » więcej 2023-02-03, godz. 06:10 O historii Pułku Ułanów Wołyńskich rozmawiano w muzeum w Opolu Stowarzyszenie Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zaprosiło miłośników historii na spotkanie w Muzeum Śląska… » więcej 2023-02-02, godz. 17:00 Muzeum zaprasza na oprowadzanie kuratorskie Muzeum Śląska Opolskiego w ramach wystawy 'Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta' zaprasza na oprowadzanie kuratorskie. Po ekspozycji będzie oprowadzać… » więcej 2023-02-02, godz. 09:00 Utwory skandynawskich kompozytorów zabrzmią w Filharmonii Opolskiej Kompozytorzy, który zmienili swoją narodowość na fińską i norweską zostaną zaprezentowani w Filharmonii Opolskiej. Zagra Orkiestra Filharmonii Opolskiej… » więcej 2023-02-01, godz. 11:00 Stypendium za talent - urząd marszałkowski rozpoczął przyjmowanie wniosków Ruszył nabór wniosków o stypendia z programu 'Marszałkowskie Talenty'. Mogą o nie zabiegać osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem… » więcej 2023-01-31, godz. 19:00 Praca Adama Michalika ze Strzelec Opolskich zakwalifikowana na międzynarodową wystawę Praca Adama Michalika, artysty ze Strzelec Opolskich, jako jedna z dziesięciu została zakwalifikowana na wystawę HANSEartWORKS. To międzynarodowy projekt wystawienniczy… » więcej 2023-01-31, godz. 15:15 Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na spotkanie poświęcone malowidłom Władysława Początka Otwarcie nowego centrum przesiadkowego Opole Główne pozwoliło ponownie oglądać zabytkowe już malowidło opolskiego artysty, które wcześniej było na ścianie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »