Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-07-30, 08:44 Autor: Mariusz Majeran

Wystawa prac zakończyła plener rysunkowo-malarski w Opolu [ZDJĘCIA]

Plener Rysunkowo-Malarski "Spotkania z Architekturą Opola" [fot. Mariusz Majeran]
Plener Rysunkowo-Malarski "Spotkania z Architekturą Opola" [fot. Mariusz Majeran]
Plener Rysunkowo-Malarski "Spotkania z Architekturą Opola" [fot. Mariusz Majeran]
Plener Rysunkowo-Malarski "Spotkania z Architekturą Opola" [fot. Mariusz Majeran]
Pierwszy Plener Rysunkowo-Malarski "Spotkania z Architekturą Opola" dobiegł końca. Artyści na zakończenie pokazali swoje prace na wernisażu w Hotelu Mercury w Opolu.
Podczas pleneru obserwowali przestrzeń miejską Opola i w udostępnionej przez hotel sali tworzyli swoje prace.

- Gościliśmy już na plenerach w tej sieci hoteli, ale ten plener jest specjalny - podkreśla organizator wydarzenia architekt Zbigniew Bomersbach. - Pierwszy plener o tej formule, który ma taką specyficzną cechę, że spotykają się architekci i artyści malarze, którzy pracują na co dzień nad projektami miejskimi w swoich pracowniach i teraz na wystawie przedstawiają krajobraz miejski. I w związku z tym mamy możliwość, żeby pokazać coś świeżego, coś co wszystkich mieszkańców Opola zainteresuje. Udział wzięło dwunastu artystów z całej Polski.

- Lubię przyjeżdżać do Opola i malować - mówi architekt i malarz profesor Krzysztof Ludwin z Krakowa. - Architektom jest bardzo potrzebne malowanie, nie tyle, co wizualizowania projektów architektonicznych. Ja też swojego czasu malowałem akwarele jako wizualizacje. A później przekroczyłem tę granicę i jestem właściwie tylko malarzem.

Organizatorami pleneru byli: Hotel Mercury w Opolu, Opolska Okręgowa Izba Architektów i Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa Okręg Opole.

Przez dwa tygodnie wystawa będzie dostępna w holu hotelu, później przeniesie się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Zbigniew Bomersbach
Krzysztof Ludwin

Kultura i rozrywka

2024-02-24, godz. 16:00 "Władza" zdominuje 17. Zimowy Las Sztuki w Opolu? Zimowy Las Sztuki otworzy się przed opolanami już po raz 17. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia organizowanego w Teatrze Eko Studio w Opolu jest 'Wła… » więcej 2024-02-24, godz. 12:00 Standardy jazzowe, muzyka filmowa i rozrywkowa. Niedziela z koncertem charytatywnym w Kluczborku Jeden z najlepszych puzonistów jazzowych w Polsce weźmie udział w jutrzejszym (25.02) koncercie charytatywnym z okazji 15-lecia kluczborskiego Big Roll Bandu… » więcej 2024-02-24, godz. 09:54 Podróż przez elektroniczne dźwięki. Duet Kępiński Kowalonek w Studiu M [ZDJĘCIA] Elektroniczne dźwięki duetu Kępiński/Kowalonek wypełniły Studio M Radia Opole. Na scenie wystąpili Miro Kępiński znany jako kompozytor i producent muzyki… » więcej 2024-02-23, godz. 13:30 Poznaj inwazyjne gatunki w Polsce. Oprowadzanie po wystawie w MŚO Na rodzinne oprowadzanie po wystawie przyrodniczej zaprasza w sobotę (24.02) Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Ekspozycja nosi tytuł 'Obcy wśród nas. Obce… » więcej 2024-02-23, godz. 07:58 Multimedialne prace studentów na wystawie w teatrze [ZDJĘCIA] Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pokazują swoje zaliczenia na wystawie multimedialnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wystawa nosi tytuł… » więcej 2024-02-22, godz. 19:15 Bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy i członków organizacji pozarządowych Do udziału w bezpłatnych wykładach dotyczących pozyskiwania pieniędzy unijnych, rachunkowości czy prawa, zachęca Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu… » więcej 2024-02-22, godz. 14:00 "Nemezis" Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku 2023 Powieść pt. 'Nemezis', związanego z Opolszczyzną autora, Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. To powieść z pogranicza… » więcej 2024-02-22, godz. 12:15 Śpiewanki, czyli Opolskie Granie, po raz pierwszy w Miejscu X Opolskie Granie, zwane też Śpiewankami, po raz pierwszy zawędruje do Miejsca X w Opolu. To wydarzenie, które odbywa się cyklicznie w stolicy regionu już… » więcej 2024-02-22, godz. 10:15 Znane "piosenki ulicy" usłyszymy w Filharmonii Opolskiej Klub Muzyczny Filharmonii Opolskiej proponuje koncert złożony z popularnych piosenek warszawskich, lwowskich i innych znanych bardów. Koncert zatytułowany… » więcej 2024-02-21, godz. 15:14 Sukces aktorki z Nysy. Kamila Urzędowska nagrodzona na 74. Berlinale Wywodząca się z Nysy aktorka - Kamila Urzędowska została doceniona podczas 74. Berlinale. Jurorzy docenili ją za rolę Jagny w 'Chłopach' w reżyserii DK… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »