Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-25, 19:30 Autor: Witold Wośtak

"Filharmonia Opolska wychowuje sobie przyszłych melomanów". Rodzinny Piknik Muzyczny z okazji 70-lecia

Rodzinny Piknik Muzyczny przed Filharmonią Opolską [fot. Witold Wośtak]
Rodzinny Piknik Muzyczny przed Filharmonią Opolską [fot. Witold Wośtak]
Rodzinny Piknik Muzyczny przed Filharmonią Opolską [fot. Witold Wośtak]
Rodzinny Piknik Muzyczny przed Filharmonią Opolską [fot. Witold Wośtak]
Sobotnie popołudnie z Filharmonią Opolską skusiło wielu mieszkańców stolicy regionu i nie tylko. Zorganizowano tam Rodzinny Piknik Muzyczny w ramach weekendu kończącego obchody 70-lecia FO.
Najwięcej atrakcji przygotowano dla dzieci. Najmłodsi mogli liczyć na malowanie twarzy, gry, zabawy, a chętni posłuchali również koncertu, pt. "Bajka o strachliwym Janku". - Chcemy zapoznać dzieci z filharmonią - mówi Agnieszka Szerner, zastępca dyrektora FO.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji, bo właściwie przez cały czas nasza oferta cieszy się dużą popularnością. Organizujemy podobne spotkania po to, żeby wszyscy mogli zobaczyć, jak wygląda filharmonia, ale również chcemy zachęcić do samego przyjścia. Stąd mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, ale nie tylko. Z kolei wszyscy mogą liczyć na tort urodzinowy z okazji naszego 70-lecia.

Jedna z matek chwali inicjatywę, a jej opinię podziela również córka. - Myślę, że w ten sposób Filharmonia Opolska wychowuje sobie przyszłych melomanów. Zachęca do odwiedzin dzięki rodzinnym koncertom, ciekawym warsztatom i właśnie interesujące imprezy typu dzisiejszy piknik. Dzieci bawią się tu świetnie.

- Mnie podoba się tutaj wszystko, a najbardziej opaski i balony. Na pewno będę tu bardzo często bywać, bo kocham muzykę.

Radio Opole objęło jubileuszowy 70. sezon artystyczny Filharmonii Opolskiej patronatem medialnym.
Agnieszka Szerner
Mama i córka

Kultura i rozrywka

2022-10-02, godz. 16:00 "Wszystko, o czym nie pamiętamy". Spotkanie z niemiecką pisarką w Opolu W ramach 19. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie z niemiecką pisarką, która opisała… » więcej 2022-10-02, godz. 14:10 Przed nami finał 30. Śląskiego Festiwalu Beethovenowskiego w Głogówku Po tygodniowej przerwie, dziś (02.10) w Głogówku zabrzmi siódmy, a zarazem ostatni koncert tegorocznego 30. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena… » więcej 2022-10-01, godz. 19:35 Wystawy fotograficzne w MŚO. Trwa 12. Opolski Festiwal Fotografii Osiem wystaw fotograficznych otwarto dziś (1.10) w Opolu. Pięć spośród nich można oglądać w Muzeum Śląska Opolskiego. Trwa 12. Opolski Festiwal Fotografii… » więcej 2022-10-01, godz. 17:30 Niecodziennym koncertem rozpoczyna się XII Dobrodzień Classic Festival Publiczność sama zdecyduje o przebiegu koncertu - tak niecodzienną koncepcję przyjął śpiewak Piotr Lempa, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Dobrodzień… » więcej 2022-10-01, godz. 14:15 Mocny początek sezonu w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera Z kompletem publiczności i długimi owacjami na stojąco - tak rozpoczął się 71. Sezon Artystyczny w Filharmonii Opolskiej imienia Józefa Elsnera, zrealizowany… » więcej 2022-10-01, godz. 12:30 Noc Bibliotek w MBP w Opolu. "Zapraszamy na szereg wydarzeń" Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu po raz kolejny włącza się w VIII ogólnopolską imprezę Noc Bibliotek. Sobotnie popołudnie i wieczór w bibliotece przebiegną… » więcej 2022-10-01, godz. 11:00 W Opolu trwa "Weekend seniora z kulturą" Rozpoczął się kolejny 'Weekend seniora z kulturą', który ma na celu udostępnić wydarzenia kulturalne seniorom bezpłatnie lub w obniżonej cenie. » więcej 2022-10-01, godz. 09:45 W Dniu Polskiej Muzyki warto pamiętać o rodzimych wykonawcach. Radio Opole włącza się w akcję promowania ich dor… - Chodzi o to, by w tym szczególnym dniu podkreślić rolę polskich wykonawców, polskich artystów - mówił w Dniu Polskiej Muzyki szef redakcji muzycznej… » więcej 2022-09-30, godz. 22:00 Lubelska formacja B6 zagrała w Studiu M imienia SBB w Radiu Opole [ZDJĘCIA] Wielokrotnie występowali w Opolu i okolicy, ale po raz pierwszy w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opolu. Lubelska formacja B6 dała koncert w studiu… » więcej 2022-09-30, godz. 20:15 Wystartował 12. Opolski Festiwal Fotografii [ZDJĘCIA] Oficjalne otwarcie 12. Opolskiego Festiwalu Fotograficznego nastąpiło w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Ale pół godziny wcześniej zaproszono na wernisaż… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »