Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-20, 00:22 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: Upalna noc i gorące piosenki. "To już lato" na finał niedzieli w amfiteatrze [DUŻO ZDJĘĆ]

Filip Gurłacz, koncert „To już lato!” czyli wakacyjne, opolskie przeboje, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Filip Gurłacz, koncert „To już lato!” czyli wakacyjne, opolskie przeboje, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Już możemy narzekać na upały, albo przypomnieć sobie wakacyjne hiy. I taki koncert "To już lato!, czyli wakacyjne opolskie przeboje" zagościł w amfiteatrze i wprawił w doskonały nastrój zgromadzoną tu publiczność. W koncercie wyreżyserowanym przez Beatę Szymańską w roli prowadzących debiutowali Katarzyna Żak i Robert Rozmus. Wakacyjne przeboje zaśpiewali m.in.: Ania Rusowicz, Anna Wyszkoni, Olga Bończyk, Sławek Uniatowski, Łukasz Zagrobelny, Rafał Brzozowski czy Jan Traczyk.
W tym koncercie nie mogło zabraknąć piosenek "To już lato!" czy "Wakacje". Wykonali je członkowie Kabaretu OTTO, a wśród nich Ryszard Makowski. - Spotkaliśmy się po wielu latach i jest tak jakbyśmy rozstali się wczoraj - mówi satyryk. - Okazuję się, że jest tak, jakby tych lat nie było. Oczywiście po nas trochę widać, że one są, natomiast jeśli chodzi o nasze relacje, to tak jak kiedyś było bardzo sympatyczne to teraz też są bardzo sympatyczne, a może nawet jeszcze bardziej - dodaje.

- W pełni zaufaliśmy reżyserce tego koncertu Beacie Szymańskiej - mówi aktorka i wokalistka Olga Szomańska. - Ona doskonale wie, jak ułożyć ten koncert, aby to było cały czas stopniowane i było coraz piękniej. Ja mam akurat taką przyjemność śpiewać piosenkę Bajmu "Piechotą do lata", wiec bardzo trudny utwór i wspaniały aranż Grzesia Urbana. Atmosfera zakulisowa jest też bardzo ważna. My wszyscy bardzo lubimy się, więc się też bardzo wspieramy - dodaje.

Piosenkę z repertuaru Ireny Santor pt. "Już nie ma dzikich plaż" zaśpiewała aktorka i wokalistka Katarzyna Żak. - Ucieszyłam się, bo ona też trochę jest o mnie i o każdym z nas. Każdy ma jakieś wspomnienia, nawet młodzi ludzie i za czymś tęsknią. Te złote, dzikie plaże są synonimem takiego wytchnienia w życiu. Takiego przelotnego szczęścia, a przecież każdy takie w swoim życiu złapał - dodaje.

Przed nami ostatni poniedziałkowy koncert 59. KFPP. Będzie koncert pt. "Scena alternatywna - Romantyczność". Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Ryszard Makowski
Olga Szomańska
Katarzyna Żak

Kultura i rozrywka

2022-07-06, godz. 10:41 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie i spacer śladami Mariana Nowaka [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej zamyka wystawę poświęconą opolskiemu rzeźbiarzowi Marianowi Nowakowi. Ekspozycja była dostępna przed siedzibą galerii od… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Przez wakacje zobaczymy włoskie filmy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Stowarzyszenie 'Opolskie Lamy' przez wakacje zapraszają do WBP na projekcje filmów włoskich. Rusza projekt Lamy pod… » więcej 2022-07-05, godz. 15:11 Od tkactwa po gry RPG. Wakacje w grodzie rycerskim są pełne atrakcji Młody rycerz, archeolog, artysta lub gracz RPG. Gród rycerski w Biskupicach obok Byczyny znów tętni życiem. Prowadzone są tam kolonie tematyczne dla dzieci… » więcej 2022-07-05, godz. 13:30 Ruszyło wakacyjne kino na placu Teatralnym Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w poniedziałek wieczorem (4.07) zainaugurowała kino na placu Teatralnym w Opolu. Bezpłatne emisje filmów odbywają się… » więcej 2022-07-05, godz. 11:00 Joanna Siek opowiadała o zamku, którego... nie było Na podstawie swojej pracy licencjackiej, pod kierunkiem prof. Anny Pobóg-Lenartowicz Joanna Siek napisała książkę 'Zamek górny w Opolu'. Prezentowała swoją… » więcej 2022-07-05, godz. 07:44 Muzyka filmowa zabrzmiała w amfiteatrze [ZDJĘCIA] Filharmonicy opolscy zagrali przeboje muzyki filmowej w amfiteatrze. Muzykami dyrygował Przemysław Neumann. Orkiestrze towarzyszył chór Filharmonii Opolsk… » więcej 2022-07-04, godz. 15:00 W głubczyckim muzeum otwarto wystawę prac Zdzisława Wiatra W Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca wakacji można oglądać prace Zdzisława Wiatra - urodzonego w tym mieście znanego rysownika, grafika, malarza… » więcej 2022-07-04, godz. 12:48 Domy kultury mogą wnioskować o pieniądze na projekty internetowe. Drugi nabór Narodowego Centrum Kultury Samorządowe instytucje kultury mogą starać się o unijne granty na konwersję cyfrową. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór, gdzie można aplikować… » więcej 2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »