Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-07, 21:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Muzyka i spotkania z gwiazdami! Wiele wydarzeń towarzyszyć będzie 59. KFPP

Konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie okołofestiwalowe [fot. Katarzyna Zawadzka]
Konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie okołofestiwalowe [fot. Katarzyna Zawadzka]
Koncert Ani Dąbrowskiej, kawiarenka z udziałem artystów czy odsłonięcia gwiazd w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki - to tylko część atrakcji, które będą towarzyszyć 59. Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki. Świętowanie rozpocznie się w piątek (17.06) o godz. 17:00 przy ul. Ściegiennego 7a odsłonięciem muralu Andrzeja Nowaka.
- Temu artyście będzie poświęcona też wystawa na opolskim rynku - mówi Mateusz Torzecki z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. - To jest wystawa, która pokaże jego fenomen jako muzyka, bo my na co dzień kojarzymy go głównie z grup TSA czy Złe Psy, a zapominamy trochę o tym, jak doskonałym był muzykiem i współpracował na przestrzeni lat chociażby z Martyną Jakubowicz czy Tadeuszem Nalepą. Także występował w takim projekcie, który pozostawił po sobie jedną, ale wybitną płytę "I Ching". Tam mieliśmy takich muzyków jak Zbigniew Hołdys, Wojtek Waglewski, Martyna Jakubowicz - dodaje.

W piątek (17.06) o godz. 18:00 ruszy też happening pt. Most Festiwalowy przygotowany przez studentki Wydziału Sztuki UO. - Pół godziny później wydarzenia na opolskim rynku rozpoczną się od koncertu Ani Dąbrowskiej, wokalistki, autorki testów, producentki, kompozytorki - mówi Agnieszka Jurowicz z NCPP. - Wszystkie jej płyty pokryły się platyną, nikomu nie trzeba Ani Dąbrowskiej przedstawiać. Wystąpi w towarzystwie zespołu. To na rynku o godz. 18:30, zapraszamy serdecznie na przykład po odsłonięciu muralu - dodaje.

Zaplanowano też odsłonięcia gwiazd w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki, a o szczegółach mówi Paweł Stauffer. - Zaczynamy od zespołu IRA w sobotę. Następna będzie gwiazda Golec uOrkiestra. Potem będzie gwiazda Bogdana Olewicza - to jest twórca największych przebojów zespołu Perfect i Lady Pank. Napisał m.in. "Autobiografię". W niedzielę zaś sława polskiego rock'n'rolla Krzysztof Jary Jaryczewski, wokalista zespołu Oddział Zamknięty. Ostatnią gwiazdą zaś będzie zespół Partita.

W sobotę (18.06) i niedzielę (19.06) działać będzie na opolskim rynku Kawiarenka z Gwiazdami, a pojawią się w niej Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Krzysztof Cugowski, Andrzej Jaryczewski, Andrzej Rybiński, a rozmowy poprowadzi Maria Szabłowska.

Na opolskim rynku zaplanowano także koncerty przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Działać będzie też Strefa Widza.

- Całość zakończy After Party na Małym Rynku tydzień po festiwalu 24 czerwca - mówi Magdalena Matyjaszek, naczelniczka wydziału kultury, turystyki i współpracy zagranicznej. - Będzie grało dla nas wielu znanych DJ-ów, a także muzyk na saksofonie. Myślę, że warto być razem z nami. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i niespodzianek dla wszystkich opolan. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy - dodaje.

After Party na Małym Rynku w Opolu rozpocznie się o godz. 20:00.
Mateusz Torzecki
Agnieszka Jurowicz
Paweł Stauffer
Magdalena Matyjaszek

Kultura i rozrywka

2022-12-06, godz. 18:15 Zabytki Opolszczyzny na grafikach w opolskim oddziale NBP Grafiki przedstawiające pałace i zamki Opolszczyzny można oglądać na wystawie w opolskim oddziale Narodowego Banku Polskiego. Autorką prac jest graficzka… » więcej 2022-12-06, godz. 16:05 Natura i karp w obiektywie Janusza Preuhsa W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu otwarto wystawę upamiętniającą dorobek fotograficzny wieloletniego dyrektora Gospodarstwa Rybackiego Lasów Państwowych… » więcej 2022-12-06, godz. 06:15 Twórcy kultury nagrodzeni przez marszałka województwa opolskiego [ZDJĘCIA] Nagrody marszałka województwa opolskiego dla animatorów i twórców Kultury rozdane. Podczas uroczystej gali rozdano wyróżnienia i nagrody także dla placówek… » więcej 2022-12-05, godz. 19:12 Specjalizują się w przemówieniach. Klub Toastmasters Opole ma 10 lat 10-lecie świętuje dzisiaj (05.12) Klub Mówców i Liderów - Toastmasters Opole. Organizacja non-profit zajmuje się trenowaniem wystąpień publicznych, rozwojem… » więcej 2022-12-05, godz. 15:02 W Głubczycach aktywizują seniorów Chcą - jak mówią - korzystać z życia i robić to, co lubią. W Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbyła się dzisiaj (05.12) druga finałowa gala… » więcej 2022-12-05, godz. 13:30 GSW: premiera kalendarza ilustrowanego przez opolskich i ukraińskich artystów Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz trzeci przygotowała kalendarz ilustrowany przez współpracujących z galerią artystów. Tematem przewodnim… » więcej 2022-12-05, godz. 10:45 Sportowe spotkanie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu W ramach cyklu 'Zaczytane Opolskie' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprosiła do siebie sportowca, o którym książkę napisał dziennikarz radiowy… » więcej 2022-12-03, godz. 19:00 Muzyczne "must be" na święta rozbrzmiewały w opolskim rynku 'Last Christmas' z dziesiątek gardeł wybrzmiało w opolskim rynku. To najlepszy sygnał, że święta tuż, tuż. Choć nie jest to piosenka o Bożym Narodzeniu… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 Dni Xaverianum w Opolu. Gala na zakończenie Gala połączona z wręczeniem nagrody 'Żar Serca' zakończy dzisiaj (3.12) 29 Dni Xaverianum. » więcej 2022-12-02, godz. 21:45 Efekt 16-letniej pracy na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu [ZDJĘCIA] Dwie sale wystawiennicze Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu zajęły prace fotograficzne Andrzeja Tobisa. Wystawa 'Ruch Polski wokół Słońca' kończy 12… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »