Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-05-17, 19:30 Autor: Mariusz Chałupnik

"Przyjeżdżało tu pół Polski". Po dekadzie ma wrócić dyskoteka w Starych Budkowicach

W dyskotece w Starych Budkowicach prowadzony jest generalny remont [fot. Mariusz Chałupnik]
W dyskotece w Starych Budkowicach prowadzony jest generalny remont [fot. Mariusz Chałupnik]
10 lat od zakończenia działalności niebawem ma powrócić na rozrywkową mapę regionu dyskoteka w Starych Budkowicach. To kultowe na początku XXI wieku miejsce przyciągało ludzi nie tylko z Opolszczyzny.
Choć od pożegnalnego wydarzenia w tym miejscu minęła prawie dekada, to to co działo się w Starych Budkowicach cały czas jest żywe wśród tych, którzy na dyskotekę uczęszczali.

- Wspomnienia są bardzo dobre. Piękne lata, których teraz brakuje. Żyło się tą sobotą, wszyscy czekali na tę imprezę. Ludzi cała masa. Myśmy się nie mieścili w sali. Brakuje takiego miejsca.

- Było bardzo fajnie. Nad ranem się wracało. Ludzie szli do kościoła, a my z dyskoteki. Wspomnienia super.

Spytaliśmy o opinię tych nieco starszych mieszkańców Starych Budkowic.

- Dla mnie to nie było uciążliwe. Tutaj jeździło chyba z pół Polski. Opinie były różne i różnie się tu działo. Ja tego nie widziałam, ja to tylko słyszałam.

- Niech wraca, bo dawno tu się nic nie działo. Ja to wszystko z domu słyszałem jak grali. Niech będzie dalej. Będziemy się cieszyć.

Obecnie trwa generalnym remont obiektu. Oficjalne otwarcie ma nastąpić jeszcze w tym roku.
uczestnicy dyskotek w Starych Budkowicach
mieszkańcy

Kultura i rozrywka

2022-07-06, godz. 10:41 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie i spacer śladami Mariana Nowaka [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej zamyka wystawę poświęconą opolskiemu rzeźbiarzowi Marianowi Nowakowi. Ekspozycja była dostępna przed siedzibą galerii od… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Przez wakacje zobaczymy włoskie filmy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Stowarzyszenie 'Opolskie Lamy' przez wakacje zapraszają do WBP na projekcje filmów włoskich. Rusza projekt Lamy pod… » więcej 2022-07-05, godz. 15:11 Od tkactwa po gry RPG. Wakacje w grodzie rycerskim są pełne atrakcji Młody rycerz, archeolog, artysta lub gracz RPG. Gród rycerski w Biskupicach obok Byczyny znów tętni życiem. Prowadzone są tam kolonie tematyczne dla dzieci… » więcej 2022-07-05, godz. 13:30 Ruszyło wakacyjne kino na placu Teatralnym Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w poniedziałek wieczorem (4.07) zainaugurowała kino na placu Teatralnym w Opolu. Bezpłatne emisje filmów odbywają się… » więcej 2022-07-05, godz. 11:00 Joanna Siek opowiadała o zamku, którego... nie było Na podstawie swojej pracy licencjackiej, pod kierunkiem prof. Anny Pobóg-Lenartowicz Joanna Siek napisała książkę 'Zamek górny w Opolu'. Prezentowała swoją… » więcej 2022-07-05, godz. 07:44 Muzyka filmowa zabrzmiała w amfiteatrze [ZDJĘCIA] Filharmonicy opolscy zagrali przeboje muzyki filmowej w amfiteatrze. Muzykami dyrygował Przemysław Neumann. Orkiestrze towarzyszył chór Filharmonii Opolsk… » więcej 2022-07-04, godz. 15:00 W głubczyckim muzeum otwarto wystawę prac Zdzisława Wiatra W Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca wakacji można oglądać prace Zdzisława Wiatra - urodzonego w tym mieście znanego rysownika, grafika, malarza… » więcej 2022-07-04, godz. 12:48 Domy kultury mogą wnioskować o pieniądze na projekty internetowe. Drugi nabór Narodowego Centrum Kultury Samorządowe instytucje kultury mogą starać się o unijne granty na konwersję cyfrową. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór, gdzie można aplikować… » więcej 2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »