Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-12-12, 17:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

"W pełnym świetle" grupa Ościenia prezentuje się w GSW

Wernisaż wystawy grupy Ościenia w GSW [fot. Katarzyna Zawadzka]
Wernisaż wystawy grupy Ościenia w GSW [fot. Katarzyna Zawadzka]
Wernisaż wystawy grupy Ościenia w GSW [fot. Katarzyna Zawadzka]
Wernisaż wystawy grupy Ościenia w GSW [fot. Katarzyna Zawadzka]
"W pełnym świetle" to wystawa Grupy Ościenia, którą można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Ekspozycja ma charakter interdyscyplinarny. Zaprezentowano między innymi rzeźbę, malarstwo i instalacje. Autorami prac są: Tomasz Chmielewski, Jerzy Dmitruk, Marian Molenda, Zbigniew Natkaniec, Krzysztof Rozpondek i Edward Syty, który jest także kuratorem wystawy.
- Zdaję sobie sprawę, że jest tutaj gęsto i trochę ciasno, że jest to taka treściwa zupa i że teraz takich wystaw się nie robi, bo króluje minimalizm - mówi Edward Syty. - Ktoś powie, że brak tutaj oddechu. Oczywiście zdawaliśmy sobie z tego sprawę, ale chcieliśmy pokazać ten cały asortyment, być kontrastem do tego, co się dzieje. Chcieliśmy pokazać tę wystawkę taką solidną, warsztatową, aby nasi studenci także, bo o nich myślimy, mogli przyjść, dotknąć, zobaczyć, aby było to dla nich inspiracją - dodaje.

- Starałem się wspierać kolegów. U nas nie ma lidera i wszyscy dzielimy się obowiązkami - podkreśla Krzysztof Rozpondek, który jest także autorem tekstu do katalogu wystawy. - Naszym spoiwem jest nasza różnorodność, bo jesteśmy jednorodni, jeśli chodzi o reprezentację pokoleniową. Urodziliśmy się bardzo blisko siebie i w podobnym okresie, natomiast studiowaliśmy w bardzo różnych uczelniach, reprezentujemy różne dyscypliny i może dzięki temu bardziej współpracujemy, inspirujemy się wzajemnie niż mielibyśmy konkurować - dodaje.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej do 23 stycznia.

Radio Opole jest patronem medialnym.
Edward Syty
Krzysztof Rozpondek

Kultura i rozrywka

2022-05-28, godz. 08:32 "Dziady" Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie otworzyły opolski festiwal teatralny Widzowie pierwszego konkursowego spektaklu tegorocznych konfrontacji zobaczyli bardzo nowoczesne odczytanie 'Dziadów' Adama Mickiewicza w interpretacji Mai K… » więcej 2022-05-28, godz. 08:14 46. Opolskie Konfrontacje Teatralne zostały oficjalnie otwarte. "Staramy się, żeby to było święto teatru" Tegoroczne Opolskie Konfrontacje Teatralne zostały otwarte. Podczas 46. odsłony święta festiwalu teatralnego zobaczymy 6 konkursowych spektakli, niezliczoną… » więcej 2022-05-28, godz. 08:00 Ruszyło Festiwalowe Radio Opole. Specjalny program będzie nadawany przez miesiąc Od dzisiaj (28.05) można słuchać Festiwalowego Radia Opole, czyli specjalnego programu, który stworzyliśmy dla Państwa w związku ze zbliżającym się 59… » więcej 2022-05-27, godz. 11:40 Tłumy na spotkaniu "Twarze Opola". Z mieszkańcami spotkał się Tadeusz Jacek Rogoża W ramach cyklu 'Twarze Opola' w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych o swojej pasji opowiadał Tadeusz Jacek Rogoża. Opolski krajoznawca i społecznik mówił… » więcej 2022-05-27, godz. 09:15 Ruszają konfrontacje teatralne. Na początek "Dziady" w reż. Mai Kleczewskiej 46. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Żywa' rozpoczną się w piątek (27.05) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Zobaczymy sześć spektakl konkursowych… » więcej 2022-05-26, godz. 17:27 Finalista Konkursu Chopinowskiego zagra na zamku w Mosznej Finalista XVIIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2021) Kamil Pacholec powraca na Opolszczyznę. Jeszcze przed rozpoczęciem… » więcej 2022-05-26, godz. 14:27 Majowe "Twarze Opola" dziś w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu Centralne Muzeum Jeńców Wojennych organizuje cykliczne spotkania zatytułowane 'Twarze Opola'. Do tej pory mieliśmy okazję poznać sylwetki blisko czterdziestu… » więcej 2022-05-26, godz. 11:00 46. OKT: czytanie sztuk w Radiu Opole. Pierwsze już w niedzielę Ruszają 46. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka żywa'. Festiwalowi będą towarzyszyć także wydarzenia okołoteatralne. Jednym z nich jest czytanie sztuk… » więcej 2022-05-25, godz. 18:00 Podróżnicy spotkają się w Głogówku. Będzie sporo prelekcji! 15. Spotkanie Znajomych Podróżników rozpocznie się w piątek (27.05) w Głogówku i potrwa do soboty (28.05). W programie między innymi opowieści o podróżach… » więcej 2022-05-25, godz. 15:00 Nowy przekład "Boskiej komedii" Dantego poznamy w WBP Do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu przyjedzie Jarosław Mikołajewicz, autor nowego przekładu 'Boskiej komedii' Dantego Alighieri. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »