Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-12-02, 12:03 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Jesteśmy Tacy Sami". Muzyczna integracja

V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny "Jesteśmy Tacy Sami" [fot. Katarzyna Zawadzka]
V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny "Jesteśmy Tacy Sami" [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Jesteśmy Tacy Sami" - pod takim hasłem zorganizowano V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny. Wśród uczestników wydarzenia na scenie pojawiły się dzieci z niepełnosprawnościami. Swoje umiejętności zaprezentowały na scenie Filharmonii Opolskiej. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów "Akces" z Ozimka.
Jurorka konkursu Anna Wereszczyńska, podkreśla, że to dla niej nowe doświadczenie.
- Dotąd to ja byłam po drugiej stronie i to mnie oceniano - mówi. - Śpiewam od małego dziecka. Bardzo wiele razy byłam oceniana. Zawsze jest trema, ale taka mobilizująca w moim przypadku, ale też chęć zaistnienia. Chcemy dać z siebie jak najwięcej - dodaje.

Uczestnikom konkursu towarzyszył Zespół Dziecięcy "Akces".

- Chcemy, żeby wszystkie dzieci czuły się docenione i dowartościowane - mówi Elżbieta Pisula-Bieniecka, organizatorka festiwalu i założycielka Stowarzyszenia "Akces". - Te dzieci niepełnosprawne, które mamy w kategorii solistów to cztery dziewczynki już czekają cały rok przygotowując się, więc myślę, że są obyte z tego rodzaju festiwalami zwłaszcza, że jedna z nich jest z nami od samego początku od 5 lat. Myślę, że bardziej zestresowane i stremowane są nasze dzieci, które również im towarzyszą dośpiewują zwrotki i refreny są na tej razem - dodaje.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Anna Wereszczyńska
Elżbieta Pisula-Bieniecka

Kultura i rozrywka

2022-06-24, godz. 18:15 Filharmonia Opolska: kumulacja wydarzeń na finał 70. sezonu artystycznego Weekend przepełniony atrakcjami zwieńczy jubileuszowy, 70. sezon artystyczny Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Dziś (24.06) wieczorem zabrzmi ostatni… » więcej 2022-06-24, godz. 15:15 "Lekcja" według Ionesco w Teatrze Ekostudio w Opolu Teatr Ekostudio w Opolu przygotował premierowe przedstawienie zatytułowane 'Lekcja' według Ionesco. Przedstawienie jest połączone z jubileuszem 50 lat pracy… » więcej 2022-06-24, godz. 12:30 Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza na Noc Kultury Dzieci, młodzież i dorośli znajdą coś dla siebie w Archiwum Państwowym w Opolu podczas tegorocznej Nocy Kultury. To już dzisiaj (24.06). » więcej 2022-06-24, godz. 11:00 Mariusz Szczygieł opowie o reportażu w opolskiej bibliotece Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu również włącza się w Noc Kultury. Tym razem w ramach tego wydarzenia zaprasza na spotkanie autorskie. » więcej 2022-06-24, godz. 09:00 Przed mieszkańcami Praszki trzy dni zabawy. W piątek rusza święto miasta Po blisko dwóch latach przerwy mieszkańcy Praszki ponownie będą mogli się bawić podczas dni miasta. Te ruszają już w piątek (24.06) o godzinie 21:00… » więcej 2022-06-23, godz. 18:00 Ostatnia w tym sezonie premiera teatralna w Kochanowskim 'Ziemia Obiecana' jest ostatnią w tym sezonie teatralnym przedstawieniem przygotowanym przez zespół Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. » więcej 2022-06-23, godz. 15:05 W Muzeum UO - o luteranach w Noc Kultury. Gościem specjalnym będzie ks. Katarzyna Kowalska Muzeum Uniwersytetu Opolskiego włącza się w cykl imprez organizowanych w ramach Nocy Kultury w Opolu. W murach uniwersyteckich poznamy historię luteran w naszym… » więcej 2022-06-22, godz. 20:30 60 lat Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Z tej okazji w Opolu można oglądać wystawę plenerową Od 60 lat dba o ochronę zabytków oraz materialne i niematerialne dziedzictwo. Mowa o Narodowym Instytucie Dziedzictwa, który w Opolu świętował dziś (22.06)… » więcej 2022-06-22, godz. 16:30 Opole zaprasza na niedzielne spacery szlakiem opolskich legend. "To nie będzie sucha lekcja historii" Rodzinne wycieczki szlakiem opolskich legend - to nowa propozycja na spędzenie wakacyjnych niedziel w stolicy regionu. Miejski projekt przygotowany wspólnie… » więcej 2022-06-22, godz. 16:15 Grodkowski dom kultury przechodzi przemianę. Ruszył w nim długo wyczekiwany remont Ruszył remont Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Obiekt zostanie nie tylko odnowiony, ale też rozbudowany i przejdzie termomodernizację. Powiększona… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »