Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-12-02, 12:03 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Jesteśmy Tacy Sami". Muzyczna integracja

V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny "Jesteśmy Tacy Sami" [fot. Katarzyna Zawadzka]
V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny "Jesteśmy Tacy Sami" [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Jesteśmy Tacy Sami" - pod takim hasłem zorganizowano V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny. Wśród uczestników wydarzenia na scenie pojawiły się dzieci z niepełnosprawnościami. Swoje umiejętności zaprezentowały na scenie Filharmonii Opolskiej. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów "Akces" z Ozimka.
Jurorka konkursu Anna Wereszczyńska, podkreśla, że to dla niej nowe doświadczenie.
- Dotąd to ja byłam po drugiej stronie i to mnie oceniano - mówi. - Śpiewam od małego dziecka. Bardzo wiele razy byłam oceniana. Zawsze jest trema, ale taka mobilizująca w moim przypadku, ale też chęć zaistnienia. Chcemy dać z siebie jak najwięcej - dodaje.

Uczestnikom konkursu towarzyszył Zespół Dziecięcy "Akces".

- Chcemy, żeby wszystkie dzieci czuły się docenione i dowartościowane - mówi Elżbieta Pisula-Bieniecka, organizatorka festiwalu i założycielka Stowarzyszenia "Akces". - Te dzieci niepełnosprawne, które mamy w kategorii solistów to cztery dziewczynki już czekają cały rok przygotowując się, więc myślę, że są obyte z tego rodzaju festiwalami zwłaszcza, że jedna z nich jest z nami od samego początku od 5 lat. Myślę, że bardziej zestresowane i stremowane są nasze dzieci, które również im towarzyszą dośpiewują zwrotki i refreny są na tej razem - dodaje.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Anna Wereszczyńska
Elżbieta Pisula-Bieniecka

Kultura i rozrywka

2022-01-22, godz. 11:19 Dzień Babci i Dziadka w Filharmonii Opolskiej Specjalny koncert rodzinny przygotowała Filharmonia Opolska. 'Radosne świętowanie - koncert dla Babci i Dziadka' zabrzmi dziś (22.01) w sali koncertowej f… » więcej 2022-01-21, godz. 17:53 Muzyka i tekst w Filharmonii Opolskiej Piątkowy koncert kameralny w Filharmonii Opolskiej łączy literaturę z muzyką. Lutosławski Quartet wykona Sonatę Kreutzerowską. Usłyszymy dwa utwory muzyczne… » więcej 2022-01-21, godz. 07:39 Niemieckie kino na opolskich ekranach. "To są filmy szczególnie wybrane" Pokazem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć najnowsze produkcje naszych… » więcej 2022-01-20, godz. 19:15 Potrafią podkreślić urodę kobiet i tworzyć spektakularne makijaże. Studentki nyskiej kosmetologii pokazały co p… Studentki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie udowodniły podczas egzaminu zaliczeniowego na kierunku… » więcej 2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Dwóch opolskich poetów na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska biblioteka publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie poetyckie. Tym razem gośćmi tej instytucji będą opolscy autorzy znani i nagradzani w całej Pol… » więcej 2022-01-19, godz. 19:31 Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu… » więcej 2022-01-19, godz. 12:16 Fotografie Wojciecha Brzeszczaka w "Aneksie" Wojciech Brzeszczak przygotował nową wystawę, którą oparła na zdjęciach wykonanych na terenie byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego 'Frotex' w Pr… » więcej 2022-01-18, godz. 18:00 Opole przekazało dary na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA] Spektakl dla najmłodszych, skrypty aktorskie z podpisami do filmu 'Behawiorysta', kolacja w Zamku Górnym czy własny koncert w Narodowym Centrum Piosenki - to… » więcej 2022-01-18, godz. 15:25 Kamil Kowalczyk prezentuje grafiki. Nowa wystawa w oddziale NBP w Opolu Grafiki Kamila Kowalczyka można oglądać w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Artysta ukończył studia licencjackie w dziedzinie komunikacji wizualnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »