Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-11-24, 11:26 Autor: Mariusz Majeran

Opolscy poeci spotkają się na Jesieni Literackiej w MBP

19. Opolska Jesień Literacka potrwa od 3 listopada do 8 grudnia [fot. https://pixabay.com/pl/]
19. Opolska Jesień Literacka potrwa od 3 listopada do 8 grudnia [fot. https://pixabay.com/pl/]
W naszym regionie działa Związek Literatów Polskich i Nauczycielski Klub Literacki. Organizatorzy postanowili połączyć te dwa środowiska podczas 19. Opolskiej Jesieni Literackiej w Opolu.
- To będzie takie grupowe spotkanie środowiska literackiego - podkreśla Danuta Łuczak, wicedyrektorka MBP. - Tę rozmowę z naszymi gośćmi będzie moderowała pani Elżbieta Lisak-Duda. Nie często mamy taką okazję, aby tak wielu twórców spotkać na jednym spotkaniu. Móc delektować się tekstami poetyckimi. Więc, ja zapraszam państwa bo każdy z nich ma swój styl. Będzie to taka fantastyczna uczta poetycka z opolskim środowiskiem literackim.

Spotkanie dziś (24.11) o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wstęp jest wolny. Wydarzenie nie będzie transmitowane na facebooku biblioteki. Radio Opole jest patronem medialnym spotkania. A wezmą w nim udział: Małgorzata Ludmiła Sobolewska, Edmund Borzemski, Renata Blicharz, Teresa Nietyksza, Piotr Żarczyński, Teodozja Świderska i Kordian Michalak.
Danuta Łuczak

Kultura i rozrywka

2022-01-20, godz. 19:15 Potrafią podkreślić urodę kobiet i tworzyć spektakularne makijaże. Studentki nyskiej kosmetologii pokazały co p… Studentki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie udowodniły podczas egzaminu zaliczeniowego na kierunku… » więcej 2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Dwóch opolskich poetów na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska biblioteka publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie poetyckie. Tym razem gośćmi tej instytucji będą opolscy autorzy znani i nagradzani w całej Pol… » więcej 2022-01-19, godz. 19:31 Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu… » więcej 2022-01-19, godz. 12:16 Fotografie Wojciecha Brzeszczaka w "Aneksie" Wojciech Brzeszczak przygotował nową wystawę, którą oparła na zdjęciach wykonanych na terenie byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego 'Frotex' w Pr… » więcej 2022-01-18, godz. 18:00 Opole przekazało dary na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA] Spektakl dla najmłodszych, skrypty aktorskie z podpisami do filmu 'Behawiorysta', kolacja w Zamku Górnym czy własny koncert w Narodowym Centrum Piosenki - to… » więcej 2022-01-18, godz. 15:25 Kamil Kowalczyk prezentuje grafiki. Nowa wystawa w oddziale NBP w Opolu Grafiki Kamila Kowalczyka można oglądać w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Artysta ukończył studia licencjackie w dziedzinie komunikacji wizualnej… » więcej 2022-01-18, godz. 09:00 Miłośnicy egzotycznych podróży spotkali się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Profesor Janusz Słodczyk spotkał się ze słuchaczami w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Naukowiec jest geografem i ekonomistą, specjalizującym się w geografii… » więcej 2022-01-17, godz. 21:15 Premiera filmu "Religie i wyznania Śląska Opolskiego" w MBP [ZDJĘCIA] Opolska Fundacja Filmowa przygotowuje filmy, które przybliżają nam historie i kulturę naszego regionu. Najnowsza produkcja rozpoczyna nowy cykl zatytułowany… » więcej 2022-01-17, godz. 12:45 WBP: Spotkanie autorskie z pisarką z Brazylii, ale na odległość W ramach cyklu 'Spotkania bez granic' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje spotkania z pisarkami i pisarzami, którzy nie pojawiają się w Polsce… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »