Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-10-22, 10:15 Autor: Katarzyna Zawadzka

Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM]

Maestro Antoni Wit w Filharmonii Opolskiej - zaproszenie na koncert i spotkanie
Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony artysta jest uznawany za legendę dyrygentury, ma na swoim koncie nagrody Grammy.
Przed koncertem zaplanowano spotkanie autorskie z maestro Witem, które poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka Małgorzata Ślusarczyk. Będzie to promocja książki pt. "Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci". - Tym razem przed nami nie lada gratka, ponieważ maestro da nam się poznać nie tylko jako dyrygent, ale także jako człowiek o bogatej i barwnej biografii, człowiek czarujący a jednocześnie niezłomny i pracowity, człowiek o wielkim szacunku do ludzi, których spotyka na swojej drodze, ale też z lekkością dzielący się wspomnieniami i niesamowitymi anegdotami - mówi Ślusarczyk.

Spotkanie autorskie z maestro Witem rozpocznie się w piątek (22.10) o godz. 18:00 w sali kameralnej filharmonii. Ta część wydarzenia jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich.

O godz. 19 zaś na dużej scenie wystartuje koncert symfoniczny, podczas którego zabrzmi uwertura do opery "Wilhelm Tell". Jak podkreśla Katarzyna Karwaczyńska z filharmonii, gwoździem programu będzie występ Krzysztofa Książka. - Wykona na fortepianie "Wariacje na temat dziecięcej piosenki" opus 25. Ernst von Dohnányi. Jest to utwór dość nieznany i tutaj kolejny raz usłyszą państwo melodię, którą znają wszyscy doskonale, bo jest to melodia "Wyszły w pole kurki trzy", która została opracowana na fortepian, solo i orkiestrę symfoniczną. Utwór rozpoczyna się brzmieniem wszystkich instrumentów, które znajdują się na scenie, a będzie to powiększony skład symfoniczny - dodaje.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia. Po koncercie na stronie internetowej Radia Opole będzie dostępna obszerna rozmowa z dyrygentem maestro Antonim Witem.
Małgorzata Ślusarczyk
Katarzyna Karwaczyńska

Kultura i rozrywka

2022-05-19, godz. 21:10 Włoska muzyka zagości w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera 'Belcanto bez słów', czyli niekonwencjonalne spotkanie z muzyką włoską proponuje na piątkowy (20.05) wieczór Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera. Orkiestrę… » więcej 2022-05-19, godz. 18:00 Prace Zbigniewa Libery zobaczymy w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Znany artysta zajmujący się sztuką współczesną Zbigniew Libera zaprezentuje swoje prace w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu w najbliższy piątek (20.05)… » więcej 2022-05-19, godz. 13:00 Moszna: przed nami plastyczna i wokalna inauguracja "Muzycznego święta kwitnących azalii" Spotkanie z muzyką, ale też ze sztukami wizualnymi otworzy 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' na zamku w Mosznej. W tym roku zaplanowano cztery koncerty… » więcej 2022-05-18, godz. 15:03 Skarby rodziny Württembergów już są w Muzeum Śląska Opolskiego Zakupione na zagranicznej aukcji skarby rodziny Württembergów zostały dziś (18.05) po raz pierwszy zaprezentowane przez Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu… » więcej 2022-05-18, godz. 08:00 Poznać lepiej atrakcje Opolszczyzny i innych regionów. Międzynarodowe Targi Turystyki wracają po pandemicznej prze… Blisko stu wystawców zaprezentuje się na opolskim rynku podczas 20. edycji Międzynarodowych Targów Turystyki 'W stronę słońca'. Od piątku (20.05) do niedzieli… » więcej 2022-05-17, godz. 21:00 "Historia miłosna" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu 'Historię miłosną' zobaczą widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Premiera już w piątek (20.05) na małej scenie. Przedstawienie opowiada historię… » więcej 2022-05-17, godz. 19:30 "Przyjeżdżało tu pół Polski". Po dekadzie ma wrócić dyskoteka w Starych Budkowicach 10 lat od zakończenia działalności niebawem ma powrócić na rozrywkową mapę regionu dyskoteka w Starych Budkowicach. To kultowe na początku XXI wieku miejsce… » więcej 2022-05-17, godz. 17:30 Poezja w języku niemieckim. Finał konkursu za nami! Recytowali poezję w języku niemieckim. Za nami finał konkursu zorganizowanego już po raz 28. przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim… » więcej 2022-05-17, godz. 15:00 Moszna: przed nami "Muzyczne święto kwitnących azalii" i cztery różnorodne koncerty Jeden z najstarszych festiwali muzycznych Opolszczyzny znów rozkwitnie pośród azalii, choć nie obyło się bez trudności przy organizacji. Podczas rozpoczynającego… » więcej 2022-05-17, godz. 13:00 "sskjegg • szeg" na deskach opolskiego amfiteatru. To "opolscy" reprezentanci w Debiutach 59. KFPP Duet sskjegg • szeg to zwycięzcy tegorocznych 'Opolskich Eliminacji do koncertu Debiuty' w ramach 59. KFPP. Eliminacje odbyły się w Narodowym Centrum Polskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »