Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-10-22, 10:15 Autor: Katarzyna Zawadzka

Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM]

Maestro Antoni Wit w Filharmonii Opolskiej - zaproszenie na koncert i spotkanie
Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony artysta jest uznawany za legendę dyrygentury, ma na swoim koncie nagrody Grammy.
Przed koncertem zaplanowano spotkanie autorskie z maestro Witem, które poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka Małgorzata Ślusarczyk. Będzie to promocja książki pt. "Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci". - Tym razem przed nami nie lada gratka, ponieważ maestro da nam się poznać nie tylko jako dyrygent, ale także jako człowiek o bogatej i barwnej biografii, człowiek czarujący a jednocześnie niezłomny i pracowity, człowiek o wielkim szacunku do ludzi, których spotyka na swojej drodze, ale też z lekkością dzielący się wspomnieniami i niesamowitymi anegdotami - mówi Ślusarczyk.

Spotkanie autorskie z maestro Witem rozpocznie się w piątek (22.10) o godz. 18:00 w sali kameralnej filharmonii. Ta część wydarzenia jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich.

O godz. 19 zaś na dużej scenie wystartuje koncert symfoniczny, podczas którego zabrzmi uwertura do opery "Wilhelm Tell". Jak podkreśla Katarzyna Karwaczyńska z filharmonii, gwoździem programu będzie występ Krzysztofa Książka. - Wykona na fortepianie "Wariacje na temat dziecięcej piosenki" opus 25. Ernst von Dohnányi. Jest to utwór dość nieznany i tutaj kolejny raz usłyszą państwo melodię, którą znają wszyscy doskonale, bo jest to melodia "Wyszły w pole kurki trzy", która została opracowana na fortepian, solo i orkiestrę symfoniczną. Utwór rozpoczyna się brzmieniem wszystkich instrumentów, które znajdują się na scenie, a będzie to powiększony skład symfoniczny - dodaje.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia. Po koncercie na stronie internetowej Radia Opole będzie dostępna obszerna rozmowa z dyrygentem maestro Antonim Witem.
Małgorzata Ślusarczyk
Katarzyna Karwaczyńska

Kultura i rozrywka

2021-11-29, godz. 19:10 Zakończył się 11. Opolski Festiwal Fotografii [ZDJĘCIA] Ostatnim spotkaniem autorskim w Galerii Sztuki Współczesnej, w ramach 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii, była opowieść Magdy Hueckel o 'Menadach'. » więcej 2021-11-29, godz. 19:00 Jutro Gala Nagród Mediów Publicznych. Wśród nominowanych jest Józef Skrzek Jutro (30.11) wieczorem w telewizyjnej Jedynce TVP Gala Nagród Mediów Publicznych. W kategorii Muzyka nominowany jest Józef Skrzek. Związany z Radiem Opole… » więcej 2021-11-29, godz. 14:00 Harcerze z Głubczyc zorganizowali integracyjne "Andrzejki" Zuchy i harcerze z komendy hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, wspólnie z wychowankami miejscowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego… » więcej 2021-11-28, godz. 12:01 Mieszkańcy Brzegu zajrzeli za kulisy Watykanu. Magdalena Wolińska-Riedi opowiedziała o swojej pracy i życiu w najmniejszym… Jak wygląda codzienne życie za 'spiżową bramą' i jak w świecie zdominowanym przez mężczyzn odnajdują się kobiety. Odpowiedzi między innymi na te pytania… » więcej 2021-11-28, godz. 08:52 "Śladami Prymasa Tysiąclecia". Nowa publikacja upamiętniająca kardynała Stefana Wyszyńskiego - Postać kardynała Stefana Wyszyńskiego zawsze była obecna w mojej pamięci, a prowadząc wycieczki po Prudniku, zawsze mnie ta historia wzruszała - powiedział… » więcej 2021-11-27, godz. 16:00 Mikołajki w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na Mikołajki. Zaplanowano w sumie dwa spotkania w niedzielę (5.12) o godzinie 10.00 i 14.00. W wydarzeniu mogą wziąć… » więcej 2021-11-27, godz. 12:00 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego będzie koncertować w Głubczycach Głubczyce już przygotowane na dzisiejszy (27.11) koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Starania o przyjazd zespołu rozpoczęły… » więcej 2021-11-27, godz. 09:00 "Kochanowski" zaprasza najmłodszych na poranek filozoficzno-teatralny Budują poczucie własnej wartości, rozbudzają ciekawość, otwartość, dodają odwagi i wrażliwości na otaczający świat. Mowa o porankach teatralno-filozoficznych… » więcej 2021-11-26, godz. 20:00 Ukazała się płyta z utworami z festiwalu Żytstoock 2021 W lipcu pod naszym patronatem odbyła się w Żytniowie trzydniowa impreza kulturalna promująca młodych artystów. Festiwal Żytstoock miał także swoją muzyczną… » więcej 2021-11-26, godz. 17:00 7. Opolski Festiwal Podróżniczy. Od Islandii po Amerykę Południową Trwa 7. Opolski Festiwal Podróżniczy. Dzisiejsze (26.11) prelekcje odbywają się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W programie między innymi 'Raport… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »