Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-10-16, 17:51 Autor: Katarzyna Zawadzka

Uczniowie szkoły muzycznej z koncertem "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II"

Koncert połączono z wręczeniem stypendiów, które przekazało Stowarzyszenie Parlament Dobroczynności [fot. Katarzyna Zawadzka]
Koncert połączono z wręczeniem stypendiów, które przekazało Stowarzyszenie Parlament Dobroczynności [fot. Katarzyna Zawadzka]
"W hołdzie św. Janowi Pawłowi II" to koncert zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Opolu. Przed publicznością wystąpili uczniowie specjalności wokalistyka i rytmika, a także instrumentaliści.
Całość wzbogaciliśmy o poezję księdza Jana Twardowskiego - mówi Agnieszka Mikosza odpowiedzialna za reżyserię koncertu. - Pomyśleliśmy, że będzie to nawiązanie do najważniejszego przesłania Jana Pawła II, a mianowicie do przesłania o miłości. Właśnie ksiądz Jan Twardowski bardzo dużo o tej miłości w swoich wierszach mówi i pisze. Te wiersze są niezwykle naturalne. Można powiedzieć, że nie ma tam żadnego patosu, ani górnolotnych słów, one są takie codzienne - dodaje.

Koncert połączono z wręczeniem stypendiów, które przekazało Stowarzyszenie Parlament Dobroczynności. Wsparcie mające pomóc w rozwijaniu talentów muzycznych otrzymało trzynaścioro uczniów.

- Pomagamy, ponieważ znalazła się grupa osób, którym dobro innych leży na sercu - mówi Lesław Watras, prezes Stowarzyszenia Parlament Dobroczynności. - Koncentrujemy się od początku na państwowej szkole muzycznej, ponieważ uznaliśmy, że trzeba koncentrować się na pewnych talentach, aby je stale wspierać. Mając 20 tysięcy złotych w roku lepiej skupić się na konkretnych dzieciach. Przez pewien czas je wspierać - dodaje.

Radio Opole było patronem medialnym koncertu "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II".

Dodajmy, koncert "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II" uczniów opolskiej szkoły muzycznej miał miejsce w piątek wieczorem (15.10). Dziś (16.10) natomiast przypada 43. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 16 października 1978 roku o 18:18 znad Kaplicy Sykstyńskiej na placu św. Piotra w Rzymie uniósł się biały dym. Był to znak, że kardynałowie zgromadzeni na konklawe wskazali następcę św. Piotra. Był nim Polak - metropolita krakowski Karol Wojtyła. Nowy papież, 264. w historii Kościoła, przyjął imię Jan Paweł II. Jego pontyfikat trwał prawie 27 lat.
Agnieszka Mikosza
Lesław Watras

Kultura i rozrywka

2021-12-06, godz. 17:15 Ukazała się książka Józefa Chyżego zatytułowana "Krecha" [ZDJĘCIA] W Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się podsumowanie projektu Krecha. Projekt rozpoczął się na początku pandemii, był odpowiedzią na potrzebę utrzymania… » więcej 2021-12-05, godz. 16:00 "Koncert na 17. głosów" powraca po dwóch latach Filharmonia Opolska przez kilka lat organizowała koncerty 'Na dwa głosy' w Klubie Muzycznym. W grudniu muzyczne duety przygotowywały specjalny świąteczny… » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Wydali książkę ze starymi pocztówkami. Brakuje dwóch miejscowości. Może słuchacze pomogą? Charakterystyczne miejsca, budynki, z których część już nie istnieje czy ludzie, którzy już odeszli - to wszystko zachowało się na starych pocztówkach… » więcej 2021-12-05, godz. 09:00 Będzie mikołajkowy koncert w Oleśnie dzięki współpracy szkoły muzycznej i domu kultury Koncert z okazji mikołajek zaplanowano na jutro (06.12) w Oleśnie. To inicjatywa Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia oraz Młodzieżowego Studium… » więcej 2021-12-04, godz. 18:10 ''Skupiamy się na tym, jak tworzyć ozdoby samodzielnie". W Reużytkowni warsztaty w duchu ''zero waste'' Wykonywanie drobnych ozdób świątecznych, prezentów czy nauka pakowania upominków niewielkim kosztem. W Reużytkowni w Opolu zorganizowano warsztaty ''zero… » więcej 2021-12-04, godz. 11:00 Pałac w Wysokiej w gminie Branice zaprasza na polsko-czeskie kolędowanie W pałacu w Wysokiej po raz dziewiąty odbędzie się dzisiaj (04.12) polsko-czeskie kolędowanie połączone z jarmarkiem świątecznym. » więcej 2021-12-04, godz. 09:00 Drewniane rzeźby, żelazne odlewy i spawane pręty na wystawie Ignacego Nowodworskiego [ZDJĘCIA] Dr Ignacy Nowodworski przygotował nową wystawę swoich prac. Na drugim piętrze Galerii ZPAP Pierwsze Piętro zobaczymy jego rzeźby pod wspólnym tytułem … » więcej 2021-12-03, godz. 20:20 Wernisaż warsztatów fotograficzno-malarskich "Cztery pory dnia" [ZDJĘCIA] Towarzystwo Przyjaciół Opola przygotowało razem ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków w Opolu wystawę uczestników warsztatów fotograficzno-malarskich… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Od poniedziałku na antenie Radia Opole nowa powieść w odcinkach O historii opolskich Ślązaków, którzy wyemigrowali do Teksasu w Radiu Opole powstało wiele reportaży i programów. Tym razem od poniedziałku (06.12) zapraszamy… » więcej 2021-12-03, godz. 08:45 Z Kluczborka do Dubaju. 10 zdolnych wokalistek zaśpiewa na Światowym Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym 10 młodych wokalistek z kluczborskiej Fundacji Durecka Art poleci do Dubaju na Światowy Międzynarodowy Festiwal Artystyczny WAPA. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »