Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-10-12, 14:03 Autor: Grzegorz Frankowski

Koncert chóru "Angelus Cantat" oficjalnie rozpocznie działalność głubczyckiej szkoły chóralnej

Chór Mieszany Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach - [fot: archiwum chóru]
Chór Mieszany Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach - [fot: archiwum chóru]
W Głubczycach rozpoczyna działalność szkoła chóralna "Angelus Cantat". Głównym założeniem przedsięwzięcia jest kształcenie artystyczne dzieci, młodzieży, a także starszych osób w śpiewie chóralnym, organizacja warsztatów artystycznych, występów i koncertów, udział w krajowych i zagranicznych festiwalach oraz promocja Ziemi Głubczyckiej.
- Zręby tej szkoły były budowane przez wiele lat w kilku chórach na różnym poziomie artystycznym – mówi Tadeusz Eckert, dyrygent głubczyckich chórów, pomysłodawca projektu.

- W auli naszego liceum głubczyckiego chcielibyśmy oficjalnie zainaugurować działalność głubczyckiej szkoły chóralnej. Bazą podstawową działalności tej szkoły ma być stowarzyszenie absolwentów naszego liceum, które formalnie będzie tę szkołę prowadzić. Patrząc w kategorii edukacji artystycznej chcemy, żeby takimi głównymi ośrodkami tej działalności były szkoły. Gównie liceum ogólnokształcące, także szkoła podstawowa nr 2. współpracujemy również ze szkoła muzyczną i tym środowiskiem nieformalnym, aczkolwiek żywym i prawdziwym, jest to środowisko naszych absolwentów.

Oficjalna inauguracja nastąpi 30 października w trakcie okolicznościowego koncertu chóralnego w auli głubczyckiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
Tadeusz Eckert

Kultura i rozrywka

2021-10-27, godz. 17:00 Wołczyńska tężnia solankowa ma szansę zostać sceną dla filharmoników i aktorów. "Marszałek Buła obiecał ws… Czy wołczyńska tężnia solankowa będzie miejscem organizacji koncertów muzyki poważnej i spektakli? Wiele na to wskazuje. » więcej 2021-10-27, godz. 13:58 W ramach Dni Kultury na Śląsku Niemieckim wystawa o hajmacie Centralne Muzeum Jeńców Wojennych otwiera w swojej siedzibie w Opolu wystawę czasową zatytułowana 'Obcy hajmat? Śląsk w 1945 roku i latach powojennych'. » więcej 2021-10-26, godz. 23:15 Literaci "rozmawiali" z Januszem Ireneuszem Wójcikiem podczas wieczoru wspomnień [ZDJĘCIA] Wieczór wspomnień twórczości i sylwetki Janusza Ireneusza Wójcika w rocznicę jego śmierci przerodził się w swoistą rozmowę ze zmarłym poetą. Taką… » więcej 2021-10-26, godz. 13:00 O biskupach polskich w czasach PRL - to temat kolejnego spotkania opolskiego "Przystanku Historia". Wykład wygłosi prof… Z wizytą do Opola przyjedzie w piątek (29.10) historyk prof. Jan Żaryn, który zajmuje się szczególnie badaniem historii Kościoła katolickiego w Polsce… » więcej 2021-10-26, godz. 11:30 Filmy o czarownicach i przyjaźni polsko-węgierskiej w kinie Studio MDK w Opolu Fundacja Filmowa Polscy Wychodźcy przygotowała opolską premierę swoich najnowszych filmów. W sali kinowej Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu zobaczymy dwa… » więcej 2021-10-25, godz. 14:45 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu świętuje 70 urodziny Podsumowaniem rocznych obchodów była uroczystość jubileuszowa, która odbyła się w Filharmonii Opolskiej. Podczas uroczystości nagrodzono obecnych i emerytowanych… » więcej 2021-10-25, godz. 12:30 Gmina Kietrz remontuje domy kultury w swoich sołectwach Wiejski Dom Kultury w Nowej Cerekwi przeszedł gruntowną modernizację wewnątrz. Prace obejmowały między innymi renowację parkietu w sali widowiskowej, remont… » więcej 2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »