Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-16, 10:52 Autor: Katarzyna Zawadzka

Ewa Lipska w Ogrodzie Literatury MBP. Odsłonięcie rzeźby zadedykowanej poetce

Ewa Lipska odsłoniła rzeźbę w Ogrodzie MBP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Ewa Lipska odsłoniła rzeźbę w Ogrodzie MBP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Ewa Lipska odsłoniła rzeźbę w Ogrodzie MBP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Ewa Lipska odsłoniła rzeźbę w Ogrodzie MBP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Wojciech Bonowicz i Ewa Lipska [fot. Katarzyna Zawadzka]
Wojciech Bonowicz i Ewa Lipska [fot. Katarzyna Zawadzka]
Ewa Lipska ma swoją rzeźbę w Ogrodzie Literatury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Pracę wykonaną przez Roberta Suchińskiego poetka odsłoniła osobiście. Adrian Gleń wygłosił z tej okazji laudację. W sali Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się także spotkanie z autorką tomików "Czytnik linii papilarnych", "Pamięć operacyjna" czy "Miłość w trybie awaryjnym".
Tomik "Miłość w trybie awaryjnym" został wydany w 2019 roku. Mówi o uczuciach w czasach rewolucji cyfrowej. - Rzeczywiście jest w tych wierszach dużo elementów związanych z naszą cywilizacją - mówi Ewa Lipska. - Wydaje mi się to dosyć naturalne i normalne. Miłość zawsze jest taka sama, ale obecnie jest ona wplątana w kable cywilizacyjne, kontakty międzyludzkie, które gdzieś się przesunęły. Nie poznajemy się już na wycieczce w Tatrach, tylko poznajemy się za pomocą komputerów, internetu i nawiązujemy kontakty. To się zmieniło - dodaje.


Spotkanie z Ewą Lipską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu poprowadził Wojciech Bonowicz.
Ewa Lipska

Kultura i rozrywka

2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej 2021-10-23, godz. 13:28 Maestro Antoni Wit oczarował publiczność muzyką i opowieściami! [ZDJĘCIA, FILM] Wieczór pełen wrażeń podarował melomanom maestro Antoni Wit, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera już po… » więcej 2021-10-23, godz. 08:00 Stereotypy i pomówienia kiedyś a teraz. Dzisiaj premiera filmu dokumentalnego "Od pomówienia do spalenia" w Nysie XVII i XVIII wiek, Księstwo Nyskie, historie dziewcząt i kobiet. To są realia filmu dokumentalnego pt. 'Od pomówienia do spalenia', który dzisiaj (23.10)… » więcej 2021-10-22, godz. 17:33 Finał debat oksfordzkich CMJW. Zwycięzcami uczniowie katolickiego liceum z Opola Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu zwyciężyło w finałowej debacie oksfordzkiej. Organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy wsparciu… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Wieczór z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z portalem Graszki.pl organizuje spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy będą mieli do wyboru zarówno gry tradycyjne… » więcej 2021-10-22, godz. 10:15 Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM] Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony… » więcej 2021-10-21, godz. 20:43 Kolejna premiera "Kresowej Atlantydy". "Rozmowy z profesorem są powrotem do dzieciństwa" Broniły one granic Rzeczpospolitej Obojga Narodów przed inwazją, głównie islamu. Mowa o twierdzach kresowych - Kamieńcu Podolskim, Chocimiu czy Trembowli… » więcej 2021-10-21, godz. 19:14 Opole: najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Prezydent wręczył im stypendia Po raz 30. uczniowie opolskich szkół artystycznych otrzymali stypendia prezydenta Opola. W tym roku opolski ratusz przyznał ich 10, z czego 4 należą do młodzieży… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »