Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-07-29, 16:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Uliczni artyści wracają do Opola. Przed nami III Festiwal Zdarzeń Artystycznych

Tak było w 2018 roku podczas I edycji festiwalu [fot. Łukasz Fura]
Tak było w 2018 roku podczas I edycji festiwalu [fot. Łukasz Fura]
III edycja festiwalu odbędzie się w dn. 7-8 sierpnia [fot. Mariusz Chałupnik]
III edycja festiwalu odbędzie się w dn. 7-8 sierpnia [fot. Mariusz Chałupnik]
To ma być jedno z bardziej kolorowych wydarzeń w regionie, a na jego uczestników będzie można natknąć się właściwie w każdym zakątku starej części stolicy regionu. Opole po raz trzeci będzie gospodarzem "Festiwalu Zdarzeń Artystycznych". Zobaczymy teatry, sztukmistrzów, akrobatów i kuglarzy.
- Każdy znajdzie coś w tym wydarzeniu dla siebie - mówi Leszek Styś, dyrektor artystyczny festiwalu. - Mówimy zarówno o przedstawieniach teatralnych, jak i o wydarzeniach w estetyce nowego cyrku. O teatrze lalkowym skierowanym do naszych najmłodszych odbiorców, ale nie tylko. Mówimy o instalacjach plastycznych, o happeningu "Opolskie legendy miejskie". Mówimy o akrobatyce, iluzji.

Jak informuje naczelnik wydziału promocji miasta Opola Łukasz Śmierciak, w tym roku obsada festiwalu będzie międzynarodowa.

- Bardzo się cieszymy, że mimo tych wszystkich problemów dotyczących pandemii, udało się zaprosić artystów z zagranicy - mówi Śmierciak. - Po raz pierwszy na tym festiwalu będziemy gościli artystów z Włoch, Hiszpanii, Niemiec.

W ramach imprezy zaplanowano szesnaście wydarzeń, które będą odbywały się w czterech miejscach. To pl. Wolności, Staw Zamkowy przy Barlickiego, pl. Sebastiana oraz rynek.

"Festiwalu Zdarzeń Artystycznych - OpenOPOLE" wraca po rocznej przerwie, która była spowodowana pandemią koronawirusa. Uliczni artyści opanują Opole 7 i 8 sierpnia.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Leszek Styś
Łukasz Śmierciak

Kultura i rozrywka

2021-09-25, godz. 16:20 45.OKT: "Matka" w reż. Radka Stępnia na scenie Modelatornia Trwają 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Żywa'. Wśród spektakli biorących udział w konkursie jest 'Matka' Witkacego w reż. Radka Stępnia z Teatru… » więcej 2021-09-25, godz. 13:45 Finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena z aplauzem publiczności otwiera przygotowania do jubileus… Publiczność 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku nie zawiodła i żywiołowo zareagowała na występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii… » więcej 2021-09-24, godz. 21:00 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 19:25 Już jutro rusza międzynarodowy Festiwal Kino Dzieci. Co czeka najmłodszych widzów? Filmy pełno i krótkometrażowe, animacje, czy dokumenty przeznaczone dla najmłodszych widzów. To wszystko czeka na uczestników 8. Festiwalu Filmowego Kino… » więcej 2021-09-24, godz. 16:07 Przed urzędem miasta w Nysie można już przysiąść na ławce z Jerzym Kozarzewskim Jerzy Kozarzewski ps. Konrad, twórca nyskiej szkoły muzycznej, poeta, społecznik i żołnierz ma już swój pomnik w Nysie. Przed urzędem miasta stanęła… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Przed nami wielki finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Dzieła Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego oraz Mieczysława Karłowicza usłyszymy dziś (24.09) wieczorem podczas finałowego koncertu 29. Śląskiego… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 "Łap RAP" w Muzeum Polskiej Piosenki. Na początek warsztaty taneczne Jakub 'Grędziu' Gręda, wielokrotny laureat konkursów tanecznych poprowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. To wydarzenie otworzy projekt edukacyjno-artystyczny… » więcej 2021-09-23, godz. 18:21 45.OKT: Publiczność żywiołowo przyjęła "Lalkę" z Teatru Słowackiego w Krakowie Za nami adaptacja 'Lalki' Bolesława Prusa w reżyserii Wojciecha Klemma z Teatru Słowackiego w Krakowie. To pierwszy spektakl 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych… » więcej 2021-09-23, godz. 14:10 Ewa Winnicka o Małej Polsce w Ameryce. Spotkanie w WBP 'Greenpoint. Kroniki Małej Polski' - o tej książce Ewa Winnicka opowie dziś (23.09) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W reportażu sięga do początków… » więcej 2021-09-23, godz. 13:12 Festiwal beethovenowski w Głogówku z niesłabnącą interakcją między wykonawcami i publicznością Obszerne dzieła Ludwiga van Beethovena oraz Fryderyka Chopina na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w środowy wieczór(22.09), na przedostatnim koncercie 29… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »