Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-07-07, 17:00 Autor: Mariusz Majeran

Czwartkowe przedpołudnie i wieczór to wspólny program Radia Opole i Radia Rzeszów

Czas na „Radio Biwak” – sprawdź co Radio Rzeszów szykuje dla swoich słuchaczy we współpracy z Radiem Opole! [materiały Radia Rzeszów]
Czas na „Radio Biwak” – sprawdź co Radio Rzeszów szykuje dla swoich słuchaczy we współpracy z Radiem Opole! [materiały Radia Rzeszów]
Rozgłośnia w Opolu i Rzeszowie w czwartek (08.07) będzie nadawała wspólny program. Wszystko rozpocznie się w audycji "Dobry Moment" Agnieszki Wawer-Krajewskiej i Wiesława Kolbusza. Audycja Radia Rzeszów - Radio Biwak, która jest nadawana 30 lat, zagości na Zamku w Mosznej.
W wieczornych "Rewirach Kultury" które rozpoczną się o godzinie 19:00, na początek wspomnienie z "Muzycznego Święta Kwitnących Azalii" w Mosznej. Następnie od godziny 20.00 specjalne wydanie Studia Reportażu Mariana Staszyńskiego. Tym razem przeniesiemy się w Bieszczady.

Powędrujemy w czasie do roku 1988, by odwiedzić "Dom na wzgórzu". Pod takim właśnie tytułem zrealizowała reportaż Ewelina Rusin-Różycka. To opowieść o małżeństwie z dwojgiem dzieci, które postanowiło wyjechać z Warszawy w Bieszczady.

Drugi reportaż powstał w roku minionym i sięga do niezwykłej bieszczadzkiej historii. Bohater tej opowieści słuchaczom naszego radia dał się bliżej poznać sześć lat temu w reportażu "Brzmienie rzeźby". A my posłuchamy reportażu Mariana Staszyńskiego "Góral z Opola i Chatka Puchatka".

A po godzinie 21.00 wracają Rewiry Kultury - jednocześnie na antenie Radia Opole i Radia Rzeszów. Poprowadzą je Małgorzata Ślusarczyk z Opola i Szymon Taranda z Rzeszowa.

Kultura i rozrywka

2021-09-18, godz. 11:30 Przybliżą kultury, złagodzą stereotypy i uprzedzenia. Zbliża się 5. edycja Festiwalu Kultur i Języków Świata Wiele spotkań autorskich, bloki filmowe, a także wydarzenia w formie online. W ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu już… » więcej 2021-09-18, godz. 08:30 Opolcon znowu przyciąga rzeszę fanów fantastyki. Ruszyła 8. edycja konwentu Wiele prelekcji, gier planszowych, a także spotkań z gośćmi specjalnymi. To wszystko czeka na miłośników fantastyki w ramach konwentu o nazwie ''Opolcon''… » więcej 2021-09-17, godz. 20:00 Słoneczna Italia w obrazie i na fotografii w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Miłośnicy słonecznych Włoch, a także obrazów i fotografii będą zadowoleni z wystawy dostępnej w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Ekspozycja zatytułowana… » więcej 2021-09-17, godz. 18:00 Pieczenie placków drwala, robienie ziołowych kadzideł czy tworzenie soli kąpielowej? Sobota z jarmarkiem w grodzie… Przeróżne warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, występy muzyczne oraz degustacja potraw regionalnych. Tak w dużym skrócie w sobotę (18.09) będzie wyglądać… » więcej 2021-09-17, godz. 16:30 Nowa wystawa historyczna przed budynkiem Archiwum Państwowego [ZDJĘCIA] Archiwum Państwowe w Opolu, wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym w Opolu, przygotowało wystawę czasowa zatytułowaną 'Mówiące znaki władzy'. Na planszach… » więcej 2021-09-17, godz. 14:30 Głogówek: od soboty rozpoczyna się muzyczne święto spod znaku Beethovena 6 koncertów, w tym występy 3 orkiestr, 2 recitale fortepianowe i zróżnicowany repertuar, w którym nie zabraknie dzieł znanych i cenionych, jak choćby koncert… » więcej 2021-09-17, godz. 12:00 45. OKT: dziś premiera przedstawienia "Amator 2020" naszego rodzimego teatru Teatr Opole w koprodukcji z Teatrem Śląskim w Katowicach przy okazji 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka żywa' przedstawi opolską premierę przedstawienia… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Jury 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego do końca października czeka na zdjęcia amatorów Można już zgłaszać zdjęcia do 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego. Jak co roku, mogą wziąć w nim udział ludzie z całej Polski. » więcej 2021-09-16, godz. 21:10 Opo Festival zamiast Opole Songwriters Festival. Pierwsze koncerty w ścisłym centrum miasta już w piątek i sobotę Przed nami pierwszy weekend z Opo Festival, czyli klubową wersją Opole Songwriters Festival. Jednym z głównych celów jest promocja muzyki alternatywnej. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Sto fotografii sprzed stu lat na wystawie w opolskim skansenie Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na otwarcie wystawy, która jest pokłosiem badań historycznych i wywołania stu fotografii utrwalonych na szklanych kliszach przez… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »