Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-08, 16:09 Autor: Katarzyna Doros

Radio Biwak zawitało na Opolszczyźnie. Odwiedzili nas dziennikarze Radia Rzeszów

Radio Biwak zawitało na Opolszczyźnie. Odwiedzili nas dziennikarze Radia Rzeszów
Polskie Radio Rzeszów obchodzi jubileusz 70-lecia, z kolei wakacyjna audycja „Radio Biwak” gości na antenie od 30 lat. Z tej okazji podkarpacka rozgłośnia wyruszyła w Polskę i zagościła w Opolu. Camper Radio Biwak wspólnie z dziennikarzami Radia Opole odwiedził ciekawe miejsca na Opolszczyźnie skąd poprowadzono audycie na obu antenach.
- Odwiedzamy wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia, tym razem odwiedziliśmy kolegów z Opola - mówi Szymon Taranda z Radia Rzeszów. - Byliśmy w opolskim amfiteatrze rozmawiać o polskiej muzyce oraz w zamku w Mosznej, czyli perełce Opolszczyzny, którą chcieliśmy przedstawić mieszkańcom Podkarpacia. Z kolei mieszkańcom Opolszczyzny przedstawialiśmy dwa miejsca na Podkarpaciu, to był schron kolejowy w Stępinie, w którym ponoć doszło do spotkania Hitlera z Mussolinim oraz Muzeum Flisactwa Polskiego, gdzie zaczynały się jazdy czy pływanie po rzekach najpierw z drewnem, a teraz z ludźmi.

Wśród miejsc, które Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz, czyli prowadzący audycję Dobry Moment w Radiu Opole zaprezentowali słuchaczom z Podkarpacia znalazło się także Muzeum Polskiej Piosenki czy Góra św. Anny.

Wizytę gości z Rzeszowa zakończy audycja "Rewiry Kultury" od godziny 19:00. Po 20:00 w „Studio reportażu” Mariana Staszyńskiego usłyszymy reportaże związane z Podkarpaciem. A w drugiej części „Rewirów kultury" Małgorzacie Ślusarczyk będzie towarzyszyć dziennikarz Radia Rzeszów Szymon Taranda.
Szymon Taranda

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 21:36 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 16:40 Spór o kursowanie autobusów na linii Opole-Kluczbork Komercyjne Linie Autobusowe LUZ zarzucają Starostwu Powiatowemu, że faworyzuje PKS Kluczbork kosztem prywatnego przedsiębiorcy. Starosta odpowiada, że LUZ… » więcej 2023-06-05, godz. 16:30 "Boskie Buenos" na powitanie w Opolu? Opolanie wybrali patronkę placu przed dworcem Olga Sipowicz, czyli Kora zwyciężyła w plebiscycie na patronkę placu przed dworcem PKP w Opolu. W głosowaniu wzięło udział 1477 osób. » więcej 2023-06-05, godz. 16:15 Brzeg chce mieć "elektryki" w komunikacji miejskiej. Pomóc w ich zakupie mają pieniądze od rządu Na ulice Brzegu wyjechał na testy pierwszy autobus o napędzie elektrycznym. Sprawdzano, czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w tamtejszej komunikacji mi… » więcej 2023-06-05, godz. 16:03 Nowe centrum na mapie Opola. Młodzi Niemcy zachęcają do integracji W Opolu rozpoczyna działalność Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Jego twórcy za cel stawiają sobie integrację, nie tylko środowisk mniejszościowych… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 "By podtrzymać nadzieję, że wojna na Ukrainie kiedyś się skończy". Spotkanie z młodymi strażakami z Ukrainy Młodzież z Ukrainy miała okazję zobaczyć, jak działa opolska straż pożarna. Okazją do tego były mistrzostwa w sporcie pożarniczym rozegrane w Wołc… » więcej 2023-06-05, godz. 14:30 W Opolu zorganizowano piknik "Razem dla środowiska". Szkoły odebrały czeki na organizację pracowni przyrodniczych Wszystkie formacje mundurowe oraz instytucje, które dbają o naturę prezentują się na opolskim pikniku 'Razem dla środowiska'. Organizatorem imprezy, która… » więcej 2023-06-05, godz. 13:55 Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie nyskim. Jeden z nich wszczął awanturę w markecie Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu i wszczął awanturę z personelem placówki. Do tych zdarzeń doszło w sobotni wieczór (03.06) w Pakosławicach, w… » więcej 2023-06-05, godz. 12:28 Kolejne inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wymiana sześciu wind i termomodernizacja części kompleksu od ulicy Górnej - to inwestycje za ponad 5 mln zł, które właśnie zakończono w Uniwersyteckim… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »