Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-08, 16:09 Autor: Katarzyna Doros

Radio Biwak zawitało na Opolszczyźnie. Odwiedzili nas dziennikarze Radia Rzeszów

Radio Biwak zawitało na Opolszczyźnie. Odwiedzili nas dziennikarze Radia Rzeszów
Polskie Radio Rzeszów obchodzi jubileusz 70-lecia, z kolei wakacyjna audycja „Radio Biwak” gości na antenie od 30 lat. Z tej okazji podkarpacka rozgłośnia wyruszyła w Polskę i zagościła w Opolu. Camper Radio Biwak wspólnie z dziennikarzami Radia Opole odwiedził ciekawe miejsca na Opolszczyźnie skąd poprowadzono audycie na obu antenach.
- Odwiedzamy wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia, tym razem odwiedziliśmy kolegów z Opola - mówi Szymon Taranda z Radia Rzeszów. - Byliśmy w opolskim amfiteatrze rozmawiać o polskiej muzyce oraz w zamku w Mosznej, czyli perełce Opolszczyzny, którą chcieliśmy przedstawić mieszkańcom Podkarpacia. Z kolei mieszkańcom Opolszczyzny przedstawialiśmy dwa miejsca na Podkarpaciu, to był schron kolejowy w Stępinie, w którym ponoć doszło do spotkania Hitlera z Mussolinim oraz Muzeum Flisactwa Polskiego, gdzie zaczynały się jazdy czy pływanie po rzekach najpierw z drewnem, a teraz z ludźmi.

Wśród miejsc, które Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz, czyli prowadzący audycję Dobry Moment w Radiu Opole zaprezentowali słuchaczom z Podkarpacia znalazło się także Muzeum Polskiej Piosenki czy Góra św. Anny.

Wizytę gości z Rzeszowa zakończy audycja "Rewiry Kultury" od godziny 19:00. Po 20:00 w „Studio reportażu” Mariana Staszyńskiego usłyszymy reportaże związane z Podkarpaciem. A w drugiej części „Rewirów kultury" Małgorzacie Ślusarczyk będzie towarzyszyć dziennikarz Radia Rzeszów Szymon Taranda.
Szymon Taranda

Wiadomości z regionu

2021-10-22, godz. 06:30 Na Batalionów Chłopskich w Opolu w piątek drogowcy wprowadzają wahadło W piątek (22.10) i w sobotę na ulicy Batalionów Chłopskich w Opolu, na odcinku od początku ekranów akustycznych do stacji paliw, między godziną 8.00 a… » więcej 2021-10-21, godz. 20:30 Prudnik: młodzi adepci sztuki kulinarnej zmagali się z... karpiem Kofty oraz czarne pierogi najwyżej oceniono w prudnickim konkursie kulinarnym. Wszystkie dania przyrządzano na bazie karpia. Rywalizowało 16 uczniów z klas… » więcej 2021-10-21, godz. 20:13 Raport dnia: Znowu rekord zachorowań w kraju. Rośnie liczba pacjentów w szpitalach [INFOGRAFIKA] 89 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (21.10) o 5592 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-10-21, godz. 19:10 Władze Namysłowa wycofują się z pomysłu sprzedaży działki obok marketu. "Niech radni biorą na siebie tę odpow… Namysłowski magistrat na razie nie sprzeda działki w sąsiedztwie centrum handlowego. Władze gminy poinformowały o unieważnieniu przetargu ogłoszonego na… » więcej 2021-10-21, godz. 18:41 Nie koronawirus, a RSV. Mnożą się hospitalizacje na pediatrii Dla pediatrów to nie COVID-19 jest wyzwaniem, a fala zachorowań wywołanych przez wirus RSV. Zakażeń wśród dzieci jest coraz więcej. Zauważalne jest to… » więcej 2021-10-21, godz. 18:00 Niemodlin: gmina chce wybudować nowe przedszkole. Dzieci będą miały jedną placówkę? Zamiast dwóch przestarzałych i niefunkcjonalnych obiektów, jeden nowoczesny. Niemodlin planuje budowę nowego przedszkola. Do niego miałyby zostać przeniesione… » więcej 2021-10-21, godz. 17:25 Alina Czyżewska wygrała z... województwem opolskim. Sąd oddalił powództwo W opolskim sądzie okręgowym zakończył się proces, w którym województwo opolskie pozwało Alinę Czyżewska z Watchdog Polska o naruszenie dóbr osobistych… » więcej 2021-10-21, godz. 16:45 Zbiórka krwi, profilaktyka, symulator dachowania i alkogogle. Taka była wspólna akcja policji oraz WORD-u w Opolu Ponad 5 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji policyjnej na parkingu komendy wojewódzkiej. Dzisiejsza (21.10) inicjatywa miała zwrócić uwagę na ofiary… » więcej 2021-10-21, godz. 16:30 Wody gruntowe wybijają w budowanym tunelu na Batalionów Chłopskich w Opolu. Ratusz odpowiada: Tu zadziałają pompy… Wody gruntowe wdzierają się do budowanego tunelu w ciągu ul. Batalionów Chłopskich pod ul. Oleską w Opolu. To jeden z obiektów budowanego centrum przesiadkowego… » więcej 2021-10-21, godz. 16:28 Mnożą się interwencje z powodu silnego wiatru. Poważne problemy są na kolei [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] Pracowite popołudnie u opolskich strażaków. Z powodu silnego wiatru interweniowali oni już ponad 100 razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: namysłowskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »