Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-07-04, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Duże zainteresowanie koncertem "Polonia to My" w Gogolinie. Zaśpiewali rodacy mieszkający w Niemczech, Francji i na Ukrainie

Koncert "Polonia to My" w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Koncert "Polonia to My" w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Koncert "Polonia to My" w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Koncert "Polonia to My" w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Trzy solistki i jeden zespół na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie. Taki był popołudniowy koncert "Polonia to My" - trzecia podobna inicjatywa w mieście Karolinki i Karlika.
Zaśpiewały wokalistki z Francji, Niemiec i Białorusi oraz rockowo-bluesowy zespół z Niemiec. Przy wciąż obowiązującym rygorze sanitarnym do sali mogło wejść około 180 osób, natomiast rozprowadzono 150 biletów.

- To wydarzenie za każdym razem cieszy się powodzeniem - mówi Iwona Cimek, dyrektor GOK-u w Gogolinie.

- Za każdym razem bilety rozchodzą się nam bardzo szybko. Oczywiście teraz możemy pozwolić sobie na nieco mniejsze liczby w sali ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia. Myślę jednak, że dzisiejsi uczestnicy, osoby chcące spędzić popołudnie z nami, na pewno będą zadowolone. Za każdym razem ten koncert jest wyśmienity.

Lidia Maria Kruger przyjechała z Nadrenii Północnej-Westfalii, aby zaśpiewać dwa własne utwory i dwa znane covery polskie. Zapytaliśmy, jak na jej występy reaguje publiczność.

- My artyści widzimy reakcję w trakcie śpiewania, bo później schodzi się gdzieś z boku. Ogólnie rzecz biorąc, jest bardzo fajnie, szczególnie tam w Niemczech. Mamy bardzo dobry kontakt z publicznością siedzącą przy stolikach – to niemalże Piwnica Pod Baranami. Oni nam klaszczą, rozmawiamy z nimi, nie gwiazdorzymy – jesteśmy dostępni.

Dwie uczestniczki koncertu cieszą się, że GOK powrócił do organizacji imprez po zamknięciu w związku z pandemią.

- Ja na przykład pani obok nie widziałam od bardzo dawna, ale już zdążyłyśmy porozmawiać. Wielu koleżanek również nie widziałam zbyt długo, na szczęście dzisiaj spotkałyśmy się. Widzę, że są całe i zdrowe, także bardzo cieszymy się z organizacji tej imprezy.

- Cieszymy się, że to wydarzenie ma miejsce akurat w naszej gminie i naszym miasteczku. Myślę, że to podkreślenie, jak bardzo sympatyczny jest Gogolin. Karolinka po prostu ściąga ciekawych ludzi.

Dodajmy, Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Iwona Cimek
Lidia Maria Kruger
Uczestniczki

Kultura i rozrywka

2021-09-17, godz. 12:00 45. OKT: dziś premiera przedstawienia "Amator 2020" naszego rodzimego teatru Teatr Opole w koprodukcji z Teatrem Śląskim w Katowicach przy okazji 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka żywa' przedstawi opolską premierę przedstawienia… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Jury 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego do końca października czeka na zdjęcia amatorów Można już zgłaszać zdjęcia do 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego. Jak co roku, mogą wziąć w nim udział ludzie z całej Polski. » więcej 2021-09-16, godz. 21:10 Opo Festival zamiast Opole Songwriters Festival. Pierwsze koncerty w ścisłym centrum miasta już w piątek i sobotę Przed nami pierwszy weekend z Opo Festival, czyli klubową wersją Opole Songwriters Festival. Jednym z głównych celów jest promocja muzyki alternatywnej. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Sto fotografii sprzed stu lat na wystawie w opolskim skansenie Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na otwarcie wystawy, która jest pokłosiem badań historycznych i wywołania stu fotografii utrwalonych na szklanych kliszach przez… » więcej 2021-09-16, godz. 16:30 Muzyka organowa zabrzmi w Nowej Cerekwi w ramach międzynarodowego festiwalu Kurs mistrzowski z udziałem wybitnego czeskiego organisty, zakończony koncertem, odbędzie się w piątek (17.09) w Nowej Cerekwi, w ramach 6. Międzynarodowego… » więcej 2021-09-16, godz. 14:00 45. OKT: wystawa fotograficzna towarzysząca konfrontacjom [ZDJĘCIA] W tym roku Opolskie Konfrontacje Teatralnie nie wychodzą poza Teatr Opole. Wyjątkiem jest wystawa fotograficzna na placu Teatralnym. » więcej 2021-09-16, godz. 13:00 Gmina Pokój: jesienna odsłona festiwalu weberowskiego już w ten weekend Przed nami 18. Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju w jesiennej odsłonie. Podobnie jak rok temu, chcąc uniknąć… » więcej 2021-09-16, godz. 10:52 Ewa Lipska w Ogrodzie Literatury MBP. Odsłonięcie rzeźby zadedykowanej poetce Ewa Lipska ma swoją rzeźbę w Ogrodzie Literatury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Pracę wykonaną przez Roberta Suchińskiego poetka odsłoniła osobiście… » więcej 2021-09-16, godz. 09:02 Poplenerowa wystawa w Galerii Nad Odrą [ZDJECIA] W Galerii Nad Odra można oglądać poplenerową wystawę projektu 'Moszna - widok z niemiecką historią w tle'. Plener na początku czerwca zorganizowała Fundacja… » więcej 2021-09-16, godz. 09:00 Czy beton nas uszczęśliwia? Jan Mencwel o książce "Betonoza" opowie w klubokawiarni społecznej OPO Czy 'zalewanie' miejskich placów betonem można nazwać rewitalizacją? To pytanie w książce 'Betonoza - jak się niszczy polskiej miasta' stawia Jan Mencwel… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »