Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-07-03, 07:30 Autor: Mariusz Majeran

Dwa koncerty polonijnych wykonawców na kilka tygodni przed festiwalem

"III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej" [fot.Marcin Boczek]
"III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej" [fot.Marcin Boczek]
Od lewej: Halina Nabrdalik i Bożena Worono [fot. Łukasz Fura]
Od lewej: Halina Nabrdalik i Bożena Worono [fot. Łukasz Fura]
Stowarzyszenie Wspólnota Polska zaprosiło do naszego regionu polonijnych wykonawców muzycznych. Artyści wystąpią na dwóch koncertach niejako poprzedzając sierpniowy Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki.
- Jeden koncert będzie na rynku w Otmuchowie, a drugi w Domu Kultury w Gogolinie - zapowiada organizatorka wydarzenia Halina Nabrdalik. - Jestem bardzo szczęśliwa, że nasze opolskie samorządy rozumieją problemy kultury polonijnej, że chcą wspierać stowarzyszenia, które podejmują się takiej promocji tejże kultury polonijnej, czyli w tym przypadku Stowarzyszenie Wspólnota Polska. Ono organizuje obydwa te koncerty. Promujemy Polonię, promujemy festiwal. Mam nadzieję, że i w Gogolinie, i w Otmuchowie będziemy mieli wspaniałą zabawę.

- Kocham polskie piosenki i z przyjemnością zaśpiewam na tych koncertach - podkreśla białoruska wokalistka Bożena Worona. - Wystąpię w repertuarze Agnieszki Osieckiej, Stanisławy Celińskiej i Krzysztofa Krawczyka. Te teksty są bardzo filozoficzne, przylegające do głębi serca, warte wysłuchania. Zaprezentowania właśnie na tych dwóch scenach.

Na koncertach wystąpią także: Zespół 3R12 z Niemiec, Elżbieta Krawczyk z Francji, Lidia Maria Kruger z Niemiec i Zespół Krakowiaczek z Ukrainy.

Koncert w Otmuchowie dzisiaj (3.07) o godzinie 16.00, a w Gogolinie w niedzielę.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Halina Nabrdalik
Bożena Worono

Kultura i rozrywka

2021-09-18, godz. 11:30 Przybliżą kultury, złagodzą stereotypy i uprzedzenia. Zbliża się 5. edycja Festiwalu Kultur i Języków Świata Wiele spotkań autorskich, bloki filmowe, a także wydarzenia w formie online. W ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu już… » więcej 2021-09-18, godz. 08:30 Opolcon znowu przyciąga rzeszę fanów fantastyki. Ruszyła 8. edycja konwentu Wiele prelekcji, gier planszowych, a także spotkań z gośćmi specjalnymi. To wszystko czeka na miłośników fantastyki w ramach konwentu o nazwie ''Opolcon''… » więcej 2021-09-17, godz. 20:00 Słoneczna Italia w obrazie i na fotografii w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Miłośnicy słonecznych Włoch, a także obrazów i fotografii będą zadowoleni z wystawy dostępnej w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Ekspozycja zatytułowana… » więcej 2021-09-17, godz. 18:00 Pieczenie placków drwala, robienie ziołowych kadzideł czy tworzenie soli kąpielowej? Sobota z jarmarkiem w grodzie… Przeróżne warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, występy muzyczne oraz degustacja potraw regionalnych. Tak w dużym skrócie w sobotę (18.09) będzie wyglądać… » więcej 2021-09-17, godz. 16:30 Nowa wystawa historyczna przed budynkiem Archiwum Państwowego [ZDJĘCIA] Archiwum Państwowe w Opolu, wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym w Opolu, przygotowało wystawę czasowa zatytułowaną 'Mówiące znaki władzy'. Na planszach… » więcej 2021-09-17, godz. 14:30 Głogówek: od soboty rozpoczyna się muzyczne święto spod znaku Beethovena 6 koncertów, w tym występy 3 orkiestr, 2 recitale fortepianowe i zróżnicowany repertuar, w którym nie zabraknie dzieł znanych i cenionych, jak choćby koncert… » więcej 2021-09-17, godz. 12:00 45. OKT: dziś premiera przedstawienia "Amator 2020" naszego rodzimego teatru Teatr Opole w koprodukcji z Teatrem Śląskim w Katowicach przy okazji 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka żywa' przedstawi opolską premierę przedstawienia… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Jury 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego do końca października czeka na zdjęcia amatorów Można już zgłaszać zdjęcia do 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego. Jak co roku, mogą wziąć w nim udział ludzie z całej Polski. » więcej 2021-09-16, godz. 21:10 Opo Festival zamiast Opole Songwriters Festival. Pierwsze koncerty w ścisłym centrum miasta już w piątek i sobotę Przed nami pierwszy weekend z Opo Festival, czyli klubową wersją Opole Songwriters Festival. Jednym z głównych celów jest promocja muzyki alternatywnej. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Sto fotografii sprzed stu lat na wystawie w opolskim skansenie Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na otwarcie wystawy, która jest pokłosiem badań historycznych i wywołania stu fotografii utrwalonych na szklanych kliszach przez… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »