Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-09, 16:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Młodzi aktorzy z grupy "W kratkę" zagrają dwa przedstawienia dla głogóweckiej publiczności

Dziś w Głogówku można obejrzeć dwa spektakle teatralne - [fot: MGOK Głogówek]
Dziś w Głogówku można obejrzeć dwa spektakle teatralne - [fot: MGOK Głogówek]
Dwie premiery teatralne "Gdzie jesteś królewno" i "Moralność Pani Dulskiej" będzie można dziś (09.06) zobaczyć na deskach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku. W obu spektaklach wystąpią młodzi aktorzy głogóweckiej grupy "W kratkę" pod kierunkiem Waldemara Lankaufa.
- Pierwszą sztukę, którą dzisiaj zaprezentujemy w Głogówku napisała specjalnie dla nas Elżbieta Gorzka-Kmieć – mówi reżyser spektaklu.

- "Gdzie jesteś Królewno" spojrzenie troszeczkę satyryczne na tę naszą spuściznę baśniową. Dużo zabawy, humoru i poczucia, że to jest piękne w tym teatrze, że wszystko może się zmieniać i nie jest tak, jak nam się wydaje. - "Moralność Pani Dulskiej" . Do niej wracam po latach. Dlatego, że sześć lat temu zrobiłem "Dulską" w Głubczycach. Grupa, która to teraz realizuje, widziała to na festiwalu w Brodnicy. Oni po prostu się tym zachwycili. Nie koniecznie moim spektaklem, chociaż też im się podobało, ale bardziej tekstem i problemami podjętymi tam przez Zapolską.

Teatralna uczta w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogówku rozpocznie się o godz. 17:00. W najbliższym czasie grupa młodych aktorów pod artystyczną opieką Waldemara Lankaufa planuje kolejne występy, między innymi w Nysie i Prudniku.
Waldemar Lankauf

Kultura i rozrywka

2021-06-12, godz. 19:57 Opolanie wysłuchali najpiękniejszych polskich piosenek w Filharmonii Opolskiej [ZDJECIA] Koncert 'Uciekaj moje serce' przyciągnął miłośników piosenki w różnym wieku. Na scenie wystąpili soliści z towarzyszeniem zespołu Take Style i Orkiestry… » więcej 2021-06-12, godz. 19:00 "Muzyczna trzynastka" zainspiruje w czerwcu dwoma koncertami organowymi w opolskiej katedrze Łukasz Sadło, absolwent Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej (DIMK) w Opolu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach wystąpi w niedzielę… » więcej 2021-06-12, godz. 18:30 5. Festiwal Książki na półmetku. Czytelnicy nie zawiedli, choć aura jest kapryśna [ZDJĘCIA, FILM] Za nami pierwszy dzień spotkań z autorami najciekawszych książek w tym roku. Sobotę można nazwać 'dniem opolskim', bo na festiwalu goszczą twórcy związani… » więcej 2021-06-12, godz. 15:15 Przed nami niecodzienny koncert w zabytkowym kościele w Bogacicy Muzyka dawna i oparte na niej współczesne improwizacje, a do tego połączenie głosów wokalnych i historycznych instrumentów - taka gratka na miłośników… » więcej 2021-06-12, godz. 13:00 Święto książki trwa. Koncert Zakuka ze względu na pogodę zwieńczy trzeci dzień 5. Festiwalu Książki w Opolu Drugi dzień 5 Festiwalu Książki miał zwieńczyć koncert zespołu Zakuka. Ze względu na warunki atmosferyczne koncert zostaje przeniesiony na jutro. Tym to… » więcej 2021-06-12, godz. 10:45 Opolskie Spotkania Fantastyczne w sobotę opanują Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu W ubiegłym roku ze względu na pandemię organizatorzy, Opolski Klub Fantastyki, musieli odwołać święto fantastyki w Opolu. Sobota (12.06) to dzień, w którym… » więcej 2021-06-12, godz. 08:30 Ostatnie w tym sezonie przedstawienie w Ekostudiu Teatr Ekostudio kończy sezon artystyczny w sobotę (12 czerwca). Na zakończenie zobaczymy spektakl w reżyserii Andrzeja Czernika ukazujący rodziny śląskie… » więcej 2021-06-12, godz. 07:52 Tegoroczne prace dyplomowe można zobaczyć w Aneksie [ZDJĘCIA] W Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej możemy zobaczyć przez szybą i w ograniczonej liczbie osób wewnątrz, prace tegorocznych dyplomantów Liceum Plastycznego… » więcej 2021-06-11, godz. 19:30 "Po prostu radość, że możemy spotkać się z czytelnikami". Za nami pierwszy dzień święta książki [FILM] Zakończył się pierwszy dzień 5. Festiwalu Książek w Opolu. Z czytelnikami spotkało się na scenie głównej ośmiu autorów różnorodnych książek. Uczestnicy… » więcej 2021-06-11, godz. 17:00 Nagrody w tegorocznym Śląskim Beraniu zostały wręczone W szkole podstawowej w Izbicku spotkali się dzisiaj (11.06) laureaci tegorocznego konkursu Śląskie Beranie. W ubiegłym roku z powodu pandemii zmagań krasomówczych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »