Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-31, 13:15 Autor: Daniel Klimczak

Brzeskie muzeum z lepszymi zabezpieczeniami. W placówce zakończyła się modernizacja monitoringu i instalacji antywłamaniowej

W muzeum działa już nowy monitoring i system przeciwwłamanowy [fot. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu]
W muzeum działa już nowy monitoring i system przeciwwłamanowy [fot. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu]
W muzeum działa już nowy monitoring i system przeciwwłamanowy [fot. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu]
W muzeum działa już nowy monitoring i system przeciwwłamanowy [fot. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu]
Muzeum Piastów Śląskich jest lepiej chronione przed amatorami cudzej własności. W placówce zakończyła się modernizacja systemu monitoringu i instalacji antywłamaniowej.
Inwestycja za prawie ćwierć miliona złotych obejmowała między innymi montaż prawie 70 czujników wykrywających ruch oraz podobnej liczby nowych kamer umożliwiających rejestrację obrazu w wysokiej rozdzielczości. Dyrektor placówki Dariusz Byczkowski wskazuje, że nowoczesne rozwiązania zastąpiły system pamiętający ubiegłe stulecie.

- Ten stary system wymagał po prostu modernizacji, bo on funkcjonował ponad 30 lat. W tej chwili monitoringiem objęte są wszystkie zewnętrzne i wewnętrzne zakamarki. System działa sprawnie, są nowe monitory, wizyjnie to wygląda profesjonalnie. Systemy kabli są już sprawdzone i doprowadzone do perfekcji. To jest ważny aspekt - tłumaczy.

Dotychczas w placówce nie dochodziło do prób poważniejszych kradzieży, jednak jej pracownicy byli świadkami innych niepożądanych zachowań.

- Były incydenty związane na przykład z niekonwencjonalnym zachowaniem zwiedzających, którzy na przykład byli agresywni. Teraz ten system monitoringu jest w stanie wyłapać to i zarejestrować z dużą dokładnością - zauważa dyrektor.

Ponadto na przyległym do muzeum Placu Zamkowym dochodziło do kolizji czy zarysowań pojazdów. Nowy system będzie umożliwiał ustalenie dokładnego przebiegu takich zdarzeń.

Dodajmy, że nie tylko elektronika stoi na straży bezpieczeństwa dawnej siedziby piastowskich władców. Na miejscu czuwa także całodobowa ochrona.
Dariusz Byczkowski
Dariusz Byczkowski

Kultura i rozrywka

2021-07-30, godz. 19:30 Zespół Clock Machine zagra na Letniej Scenie NCPP W opolskim amfiteatrze w ramach Letniej Sceny NCPP wystąpi krakowska formacja Clock Machine. Ze względu na obostrzenia pandemiczne koncert odbędzie się na… » więcej 2021-07-30, godz. 16:23 58. KFPP: Sabina Szewczyk wygrała opolskie eliminacje do Debiutów i powalczy o Karolinkę Opolskie jury ogłosiło zwycięzcę eliminacji do festiwalowego koncertu Debiutów. Na deskach opolskiego amfiteatru wystąpi Sabina Szewczyk, która zaśpiewa… » więcej 2021-07-30, godz. 09:00 58. KFPP: Wiemy, kto zaśpiewa w koncercie Premier i w Debiutach Telewizja Polska wybrała wykonawców, których usłyszymy podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncertach Premier i Debiutów. Zakończył… » więcej 2021-07-30, godz. 08:53 Historia na żywo w Galerii Sztuki w Leśnicy Leśnicki Ośrodek Kultury i Kozielskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej zapraszają dzisiaj (30.07) o 19:00 na spotkanie z historią w Galerii Sztuki… » więcej 2021-07-29, godz. 18:30 Wraca Opolskie Granie. "Umawiamy się na jakąś konkretną piosenkę i gramy" Po przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi wraca do Opola oddolna inicjatywa artystyczna 'Opolskie granie'. Muzykujący Opolanie spotykają się w opolskich… » więcej 2021-07-29, godz. 16:45 Uliczni artyści wracają do Opola. Przed nami III Festiwal Zdarzeń Artystycznych To ma być jedno z bardziej kolorowych wydarzeń w regionie, a na jego uczestników będzie można natknąć się właściwie w każdym zakątku starej części… » więcej 2021-07-29, godz. 15:00 Kryminalny sierpień w Radiu Opole? Od poniedziałku na naszej antenie nowa powieść "Ostre cięcie" Drugą część wakacji rozpoczynamy powieścią radiową Adama Budzika 'Ostre cięcie'. Akcja tej książki toczy się w Opolu i jest klasycznym kryminałem… » więcej 2021-07-29, godz. 14:09 MAW w Nysie: festiwal dobiegł końca, trwają ostatnie lekcje w klasach mistrzowskich [ZDJĘCIA] Występami zespołów wiolonczelowych złożonych z uczestników kursu zakończyła się w środę (28.07) festiwalowa część 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na lekcje przyrodnicze i bezpłatne warsztaty Lekcje przyrodnicze i bezpłatne warsztaty ekologiczne proponuje Muzeum Wsi Opolskiej. Zajęcia zostaną zorganizowane w najbliższy weekend (31.07-01.08) w ramach… » więcej 2021-07-28, godz. 16:53 W połowie sierpnia ruszy Festiwalowe Radio Opole. Zapraszamy do słuchania! Zanim artyści wystąpią na deskach opolskiego amfiteatru w ramach 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, to nasza rozgłośnia proponuje miłośnikom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »