Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-28, 09:00 Autor: Mariusz Majeran

Morderstwo na Chabrach i zaskakujące śledztwo w debiucie literackim Adama Budzika

Adam Budzik w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Adam Budzik w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Studiujący i mieszkający w Opolu Adam Budzik napisał pierwszą książkę sensacyjną, której akcję osadził głównie w Opolu, a także w Niemodlinie. Jego debiut literacki zaczyna się od rytualnego morderstwa młodej dziewczyny na opolskich Chabrach.
Książka ukazała się we wrześniu ubiegłego roku, ale ze względu na pandemię nie mogły się odbyć spotkania autorskie. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu postanowiła zorganizować spotkanie z debiutującym pisarzem w internecie.

- Mam swoją teorię na napisanie dobrego kryminału - podkreśla Adam Budzik. - Myślę, że receptą na idealny kryminał jest charakterystyczny główny bohater, dużo zwrotów akcji, ciągłe napięcie. Oprócz tego też niepowielanie schematów od innych autorów.

- W "Ostrym cięciu" chciałem pokazać kilka elementów: młodą dziennikarkę śledczą lokalnej gazety, moją miłość do muzyki rockowej, ale nie tylko - dodaje autor. - Przede wszystkim miejsce akcji - Opole. Główny bohater Jan Tajler, którego chciałem wykreować na postać wyróżniającą się wśród tłumu, nie dręczoną demonami przeszłości.

Spotkanie było transmitowane z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu bez udziału publiczności na profilu facebookowym biblioteki. Prowadził je Mariusz Majeran. Transmisję przygotowali od strony technicznej Sławomir Mielnik i Rafał Mielnik.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.» więcej
Adam Budzik cz. 1
Adam Budzik cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-06-13, godz. 18:00 Dawna historia w opolskim skansenie na wyciągnięcie ręki [ZDJĘCIA] W sobotę (12.06) tłumy, a w niedzielę trochę mniej turystów odwiedziło Muzeum Wsi Opolskiej. Pracownicy merytoryczni opowiadali o wystawach, którymi się… » więcej 2021-06-13, godz. 15:00 Kultura w odpowiednim standardzie. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku czeka kapitalny remont Energooszczędny, ekologiczny, funkcjonalny i przyjazny - taki po remoncie ma być Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku. Gmina na modernizację obiektu… » więcej 2021-06-13, godz. 10:00 Gniewomir Tomczyk nagrywa koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole. "To miejsce jest magiczne" [ZDJĘCIA] Gniewomir Tomczyk wraz z zespołem nagrywa koncert w Studiu M imienia SBB w siedzibie Radia Opole. Wydarzenie będzie promować trzecią autorską płytę perkusisty… » więcej 2021-06-13, godz. 09:45 Przed nami wyczekiwana inauguracja 36. Kluczborskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Zabytkowe organy kościoła ewangelickiego w Kluczborku zabrzmią w niedzielę (13.06) na inauguracji 36. festiwalu Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej… » więcej 2021-06-12, godz. 19:57 Opolanie wysłuchali najpiękniejszych polskich piosenek w Filharmonii Opolskiej [ZDJECIA] Koncert 'Uciekaj moje serce' przyciągnął miłośników piosenki w różnym wieku. Na scenie wystąpili soliści z towarzyszeniem zespołu Take Style i Orkiestry… » więcej 2021-06-12, godz. 19:00 "Muzyczna trzynastka" zainspiruje w czerwcu dwoma koncertami organowymi w opolskiej katedrze Łukasz Sadło, absolwent Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej (DIMK) w Opolu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach wystąpi w niedzielę… » więcej 2021-06-12, godz. 18:30 5. Festiwal Książki na półmetku. Czytelnicy nie zawiedli, choć aura jest kapryśna [ZDJĘCIA, FILM] Za nami pierwszy dzień spotkań z autorami najciekawszych książek w tym roku. Sobotę można nazwać 'dniem opolskim', bo na festiwalu goszczą twórcy związani… » więcej 2021-06-12, godz. 15:15 Przed nami niecodzienny koncert w zabytkowym kościele w Bogacicy Muzyka dawna i oparte na niej współczesne improwizacje, a do tego połączenie głosów wokalnych i historycznych instrumentów - taka gratka na miłośników… » więcej 2021-06-12, godz. 13:00 Święto książki trwa. Koncert Zakuka ze względu na pogodę zwieńczy trzeci dzień 5. Festiwalu Książki w Opolu Drugi dzień 5 Festiwalu Książki miał zwieńczyć koncert zespołu Zakuka. Ze względu na warunki atmosferyczne koncert zostaje przeniesiony na jutro. Tym to… » więcej 2021-06-12, godz. 10:45 Opolskie Spotkania Fantastyczne w sobotę opanują Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu W ubiegłym roku ze względu na pandemię organizatorzy, Opolski Klub Fantastyki, musieli odwołać święto fantastyki w Opolu. Sobota (12.06) to dzień, w którym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »