Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-28, 09:00 Autor: Mariusz Majeran

Morderstwo na Chabrach i zaskakujące śledztwo w debiucie literackim Adama Budzika

Adam Budzik w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Adam Budzik w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Studiujący i mieszkający w Opolu Adam Budzik napisał pierwszą książkę sensacyjną, której akcję osadził głównie w Opolu, a także w Niemodlinie. Jego debiut literacki zaczyna się od rytualnego morderstwa młodej dziewczyny na opolskich Chabrach.
Książka ukazała się we wrześniu ubiegłego roku, ale ze względu na pandemię nie mogły się odbyć spotkania autorskie. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu postanowiła zorganizować spotkanie z debiutującym pisarzem w internecie.

- Mam swoją teorię na napisanie dobrego kryminału - podkreśla Adam Budzik. - Myślę, że receptą na idealny kryminał jest charakterystyczny główny bohater, dużo zwrotów akcji, ciągłe napięcie. Oprócz tego też niepowielanie schematów od innych autorów.

- W "Ostrym cięciu" chciałem pokazać kilka elementów: młodą dziennikarkę śledczą lokalnej gazety, moją miłość do muzyki rockowej, ale nie tylko - dodaje autor. - Przede wszystkim miejsce akcji - Opole. Główny bohater Jan Tajler, którego chciałem wykreować na postać wyróżniającą się wśród tłumu, nie dręczoną demonami przeszłości.

Spotkanie było transmitowane z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu bez udziału publiczności na profilu facebookowym biblioteki. Prowadził je Mariusz Majeran. Transmisję przygotowali od strony technicznej Sławomir Mielnik i Rafał Mielnik.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.» więcej
Adam Budzik cz. 1
Adam Budzik cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-11-27, godz. 16:00 Mikołajki w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na Mikołajki. Zaplanowano w sumie dwa spotkania w niedzielę (5.12) o godzinie 10.00 i 14.00. W wydarzeniu mogą wziąć… » więcej 2021-11-27, godz. 12:00 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego będzie koncertować w Głubczycach Głubczyce już przygotowane na dzisiejszy (27.11) koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Starania o przyjazd zespołu rozpoczęły… » więcej 2021-11-27, godz. 09:00 "Kochanowski" zaprasza najmłodszych na poranek filozoficzno-teatralny Budują poczucie własnej wartości, rozbudzają ciekawość, otwartość, dodają odwagi i wrażliwości na otaczający świat. Mowa o porankach teatralno-filozoficznych… » więcej 2021-11-26, godz. 20:00 Ukazała się płyta z utworami z festiwalu Żytstoock 2021 W lipcu pod naszym patronatem odbyła się w Żytniowie trzydniowa impreza kulturalna promująca młodych artystów. Festiwal Żytstoock miał także swoją muzyczną… » więcej 2021-11-26, godz. 17:00 7. Opolski Festiwal Podróżniczy. Od Islandii po Amerykę Południową Trwa 7. Opolski Festiwal Podróżniczy. Dzisiejsze (26.11) prelekcje odbywają się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W programie między innymi 'Raport… » więcej 2021-11-26, godz. 15:00 Wiolonczelista w "Strefie Gwiazd" na dzisiejszym koncercie w filharmonii Filharmonia Opolska zaprasza na dzisiejszy koncert z cyklu 'Strefa Gwiazd'. Opolscy filharmonicy pod batutą dyrektora Przemysława Neumanna wykonają cztery utwory… » więcej 2021-11-26, godz. 07:00 Opole: wręczono nagrody w dziedzinie kultury, rekordowa liczba laureatów [ZDJĘCIA] 25. jubileuszowa gala wręczenia nagród w dziedzinie kultury Miasta Opole za nami. Tym razem była rekordowa liczba nominowanych, ale także rozdano rekordową… » więcej 2021-11-25, godz. 20:47 Godzinna lekcja połączona z koncertem. Czas na otwartą próbę generalną w Filharmonii Opolskiej Po raz kolejny w tym wyjątkowym wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież nie tylko z opolskich szkół. » więcej 2021-11-25, godz. 19:38 "Jestem jak motyl". Andrzej Grabowski spotkał się z czytelnikami WBP Andrzej Grabowski był gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Znany aktor opowiadał o swojej biografii, której podtytuł brzmi 'Jestem jak motyl'… » więcej 2021-11-25, godz. 15:45 Andrzej Grabowski gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Andrzej Grabowski, aktor teatralny, telewizyjny i kabaretowy jest ostatnim bohaterem tegorocznego cyklu 'Zaczytane Opolskie'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »