Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-23, 10:00 Autor: Mariusz Majeran

Maciej Siembieda gościem WBP w Opolu. Kolejna książka również związana z Opolszczyzną

Maciej Siembieda [fot. Barbara Więcek]
Maciej Siembieda [fot. Barbara Więcek]
Pisarz z trzydziestoletnim doświadczeniem reporterskim - Maciej Siembieda będzie gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Podczas spotkania autorskiego gość opowie o swojej najnowszej książce zatytułowanej "Kukły".

- To powieść w stylu Macieja Siembiedy - podkreśla Monika Ostrowska z biblioteki. - Akcje opierają się na prawdziwych wydarzeniach i są ściśle związane z Opolszczyzną. Zazębiają się w pewien sposób., zarówno bohaterowie, jak i wydarzenia. Także jak najbardziej jest to odrębna książka, ale w pewien sposób tworząca pewien cykl i bardzo charakterystyczny dla pana Macieja Siembiedy. Tym razem tylko zdradzę, że problem, który będzie podejmował detektyw Kania, będzie prowadził ku tajemnicom niemieckich okultystów.

Spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą we wtorek (27.04) o godzinie 17.00 na profilu facebookowym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Przypomnijmy, ze w ubiegłym roku powieść Macieja Siembiedy Radio Opole zrealizowało w formie słuchowiska w odcinkach w gwiazdorskiej obsadzie aktorskiej. Naszej superprodukcji można posłuchać na stronie internetowej www.radio.opole.pl. Poniżej rozmowa z autorem o powieści "Kukły".
Monika Ostrowska
Z Maciejem Siembiedą rozmawiają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (20.04.2021)

Kultura i rozrywka

2021-05-06, godz. 17:00 "Zahuczały góry, zaszumiały lasy". Premiera singla zespołu Zakuka 'Zahuczały góry, zaszumiały lasy' - to tytuł singla zespołu Zakuka, który w czwartek (6.05) ma swoją premierę. Autorami i wykonawcami piosenki, która… » więcej 2021-05-06, godz. 10:39 Robert Więckiewicz zagra "Behawiorystę". Poznaliśmy obsadę serialu, który będzie kręcony w Opolu W tytułową rolę byłego prokuratora i eksperta z zakresu komunikacji niewerbalnej, który będzie tropił groźnego przestępcę, wcieli się Robert Więckiewicz… » więcej 2021-05-05, godz. 21:16 To oni tworzą świat, dlatego biorą obiektyw w swoje ręce! Przełamywanie stereotypów dotyczących płci, samoakceptacja czy ochrona środowiska - to tylko niektóre z tematów, którym czas i uwagę poświęcili młodzi… » więcej 2021-05-05, godz. 19:00 Iwona Solisz nowym dyrektorem Muzeum Śląska Opolskiego. Pokonała w konkursie trzech kandydatów Dziś (05.05) z rąk marszałka województwa Andrzeja Buły otrzymała akt powołania na nowe stanowisko kierownicze. Iwona Solisz ukończyła Wydział Sztuk Pięknych… » więcej 2021-05-05, godz. 16:15 Konkurs "Modelatornia". Trzy projekty powalczą w drugim etapie rywalizacji! Trzy projekty na realizację spektaklu przeszły do drugiego etapu konkursu 'Modelatornia'. To inicjatywa skierowana do twórców poszukujących nowych, świeżych… » więcej 2021-05-05, godz. 13:10 Ostatnie próby oleskiego Wind Bandu przed festiwalem "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" Oleski Wind Band przygotowuje się do występu na tegorocznym festiwalu „Muzyczne Święto Kwitnących Azalii” w Mosznej. Do udziału w koncercie zostali zaproszeni… » więcej 2021-05-04, godz. 18:46 Rozmnażają stado! Trwa zbiórka Stowarzyszenia Opolskie Lamy Trwa internetowa zbiórka 'Śladami Lam - Odpal nowe lamy'. Organizatorzy chcą, aby w Opolu pojawiły się kolejne figurki promujące organizowany w mieście… » więcej 2021-05-04, godz. 10:45 Można już wysyłać zgłoszenia do konkursu recytatorskiego organizowanego przez MDK w Oleśnie W Oleśnie ruszył powiatowy etap 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkól ponadpodstawowych i osób dorosłych. Swoje zgłoszenia można… » więcej 2021-05-04, godz. 06:00 Wystawa o początkach Solidarności na rynku w Krapkowicach Jeszcze przez dwa tygodnie na rynku w Krapkowicach można oglądać wystawę poświęcona Solidarności, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Można… » więcej 2021-05-03, godz. 12:30 Muzeum Śląska Opolskiego po ponad roku ma nowego dyrektora Od jutra (04.05) Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu będzie zarządzane przez Iwonę Solisz. Nowa dyrektor została rekomendowana na to stanowisko przez komisję… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »