Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-02-24, 12:00 Autor: Mariusz Majeran

Pierwsza w tym roku premiera w Kochanowskim ODWOŁANA !

"Amator" w reż. Norberta Rakowskiego [materiały organizatora]
"Amator" w reż. Norberta Rakowskiego [materiały organizatora]
Teatr ze względów bezpieczeństwa związanego z pandemią covid odwołuje piątkową premierę przedstawienia "Amator 2020" i spektakle w sobotę i niedzielę.

Teatr imienia Jana Kochanowskiego, po remoncie i pandemicznym zamknięciu, po raz pierwszy zaprezentuje opolskiej publiczności premierę teatralną. Przygotowany już w ubiegłym roku spektakl "Amator 2020" w piątek (26.02) będzie miał swoją premierę na scenie Modelatornia.
- To opowieść prosta, ale jakże aktualna - podkreśla reżyser spektaklu Norbert Rakowski. To prosta historia o prostym człowieku, który musi dokonywać wyborów etycznych i moralnych, które dzisiaj są dla nas bardzo ważne. Zastanawiamy się w dobie covidu, żeby jak najdłużej żyć, żeby jak najzdrowiej, żeby to przeżyć. Ale jeszcze pytanie po co? To znaczy, kim chcemy być w tym, kiedy już wydobędziemy się na powierzchnię?

- Film "Amator" Krzysztofa Kieślowskiego ma tu znaczenie - dodaje reżyser. - To jest dialog z tamtym filmem. Nie jest to odzwierciedlona historia jeden do jeden. Bohaterem jest syn Filipa Mosza, czyli oryginalnego bohatera, który chronologicznie, według dat ma dokładnie tyle lat, ile powinien mieć od tamtego czasu.

Przedstawienie powstało w koprodukcji z Teatrem Śląskim w Katowicach. Występuje w nim po czterech aktorów z obu teatrów.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Norbert Rakowski cz. 1
Norbert Rakowski cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-08-03, godz. 15:00 Koncerty uczestników Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu z nutą niespodzianki Spośród 16 zaplanowanych w tym roku koncertów 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, zdecydowaną większość stanowią takie, podczas których będzie… » więcej 2021-08-03, godz. 13:00 Niezwykła Opolszczyzna na zdjęciach w MBP Do końca sierpnia możemy oglądać zdjęcia naszego regionu na wystawie Pawła Uchorczaka 'Opolskie nieznane'. Fotografik postanowił pokazać nasze województwo… » więcej 2021-08-03, godz. 09:42 Międzynarodowy Kurs Muzyczny: historyczny występ duetów fortepianowych owacyjnie przyjęty w Głogówku Publiczność owacyjnie przyjęła występy trzech duetów fortepianowych, które zaprezentowały w poniedziałkowy (02.08) wieczór w Miejsko-Gminnym Ośrodku… » więcej 2021-08-03, godz. 09:00 Historię kobiet więzionych w Auschwitz poznasz na wystawie w bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu Od wtorku (03.08) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu będzie można oglądać wystawę historyczną „Kobiety w KL Auschwitz”. Ekspozycja… » więcej 2021-08-02, godz. 18:00 Warsztaty muzyczne pod okiem specjalistów. Laureaci "Przebojów Al'dęte" przygotowują się do występu w duecie z Narodową… 10 laureatów muzycznego konkursu ''Przeboje Al'dęte'' bierze udział w warsztatach pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i dyrygenta Narodowej Orkiestry Dętej w… » więcej 2021-08-02, godz. 16:25 Nieznane szlaki, nietuzinkowe miejsca czy obiekty. OROT zachęca do udziału w konkursie na najlepszy produkt turystyc… Do poprzedniej edycji wpłynęło 30 zgłoszeń, jak będzie tym razem? Ruszył nabór wniosków do konkursu na najlepszy produkt turystyczny. To już jego 12… » więcej 2021-08-02, godz. 12:19 Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu zainaugurowany dziełami Paderewskiego i Żeleńskiego Dziełami kameralnymi polskich kompozytorów w wykonaniu Katarzyny Polonek (wiolonczela), Krzysztofa Polonka (skrzypce), Michała Mickera (altówka) i Adama Tomaszewskiego… » więcej 2021-08-02, godz. 09:15 3 duety fortepianowe na jednym koncercie: kameralistyka fortepianowa nowością Międzynarodowego Kursu Muzycznego w O… 'Wieczór na cztery ręce' czyli półrecitale duetów fortepianowych zabrzmią w drugim dniu (02.08) 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego odbywającego się… » więcej 2021-08-01, godz. 18:30 Kryminalny sierpień w Radiu Opole? Od poniedziałku na naszej antenie nowa powieść "Ostre cięcie" Drugą część wakacji rozpoczynamy powieścią radiową Adama Budzika 'Ostre cięcie'. Akcja tej książki toczy się w Opolu i jest klasycznym kryminałem… » więcej 2021-08-01, godz. 13:45 Muzycznie oddadzą hołd Powstańcom Warszawskim Do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni zachęca opolan Męski Zespół Wokalno-Instrumentalny „Metronom”. Koncert zaplanowano na niedzielę, na godz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »