Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-02-10, 15:30 Autor: Mariusz Majeran

Teatr Jana Kochanowskiego rusza ze spektaklami dwutorowo

Zdjęcia z najbliższych spektakli w TJK [fot. Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu]
Zdjęcia z najbliższych spektakli w TJK [fot. Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu]
Opolski dramat otwiera się dla widzów, ale nie od tego piątku, 12 lutego. Najbliższe przedstawienie będzie online. Kolejne już na żywo z widzami. A wszystko podyktowane jest przygotowaniami logistycznymi i odbiorami technicznymi dużej sceny.
- Trwają odbiory Dużej Sceny po remoncie i dlatego kolejna premiera odbędzie się jeszcze w internecie - mówi Beata Marcinowicz z teatru. - Liczymy, że to będzie taka ostania premiera online. "Czarna skóra, białe maski" do obejrzenia na naszej stronie internetowej. To będzie prezentacja bezpłatna.

Przedstawienie będzie dostępne od czwartku 11 lutego od godziny 18.00 przez całą dobę.

- Ale możliwość otwarcia teatru też wykorzystamy - uzupełnia Marcinowicz. - Przez te nastepne dwa tygodnie wolno nam grać i my możemy wreszcie na te dwa tygodnie coś zaplanować. 20 i 21 lutego zapraszamy na Dużą Scenę naszego teatru na spektakl "Miejskie ziółka" w reżyserii Nataszy Sołtanowicz.

Widzowie w tearze będą musieli wypełnić ankietę i stosować się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Zostanie im także zmierzona temperatura ciała.

Teatr planuje także kolejne, marcowe premiery. Szczegóły na stronie www.teatropole.pl
Beata Marcinowicz cz. 1
Beata Marcinowicz cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-06-12, godz. 19:57 Opolanie wysłuchali najpiękniejszych polskich piosenek w Filharmonii Opolskiej [ZDJECIA] Koncert 'Uciekaj moje serce' przyciągnął miłośników piosenki w różnym wieku. Na scenie wystąpili soliści z towarzyszeniem zespołu Take Style i Orkiestry… » więcej 2021-06-12, godz. 19:00 "Muzyczna trzynastka" zainspiruje w czerwcu dwoma koncertami organowymi w opolskiej katedrze Łukasz Sadło, absolwent Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej (DIMK) w Opolu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach wystąpi w niedzielę… » więcej 2021-06-12, godz. 18:30 5. Festiwal Książki na półmetku. Czytelnicy nie zawiedli, choć aura jest kapryśna [ZDJĘCIA, FILM] Za nami pierwszy dzień spotkań z autorami najciekawszych książek w tym roku. Sobotę można nazwać 'dniem opolskim', bo na festiwalu goszczą twórcy związani… » więcej 2021-06-12, godz. 15:15 Przed nami niecodzienny koncert w zabytkowym kościele w Bogacicy Muzyka dawna i oparte na niej współczesne improwizacje, a do tego połączenie głosów wokalnych i historycznych instrumentów - taka gratka na miłośników… » więcej 2021-06-12, godz. 13:00 Święto książki trwa. Koncert Zakuka ze względu na pogodę zwieńczy trzeci dzień 5. Festiwalu Książki w Opolu Drugi dzień 5 Festiwalu Książki miał zwieńczyć koncert zespołu Zakuka. Ze względu na warunki atmosferyczne koncert zostaje przeniesiony na jutro. Tym to… » więcej 2021-06-12, godz. 10:45 Opolskie Spotkania Fantastyczne w sobotę opanują Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu W ubiegłym roku ze względu na pandemię organizatorzy, Opolski Klub Fantastyki, musieli odwołać święto fantastyki w Opolu. Sobota (12.06) to dzień, w którym… » więcej 2021-06-12, godz. 08:30 Ostatnie w tym sezonie przedstawienie w Ekostudiu Teatr Ekostudio kończy sezon artystyczny w sobotę (12 czerwca). Na zakończenie zobaczymy spektakl w reżyserii Andrzeja Czernika ukazujący rodziny śląskie… » więcej 2021-06-12, godz. 07:52 Tegoroczne prace dyplomowe można zobaczyć w Aneksie [ZDJĘCIA] W Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej możemy zobaczyć przez szybą i w ograniczonej liczbie osób wewnątrz, prace tegorocznych dyplomantów Liceum Plastycznego… » więcej 2021-06-11, godz. 19:30 "Po prostu radość, że możemy spotkać się z czytelnikami". Za nami pierwszy dzień święta książki [FILM] Zakończył się pierwszy dzień 5. Festiwalu Książek w Opolu. Z czytelnikami spotkało się na scenie głównej ośmiu autorów różnorodnych książek. Uczestnicy… » więcej 2021-06-11, godz. 17:00 Nagrody w tegorocznym Śląskim Beraniu zostały wręczone W szkole podstawowej w Izbicku spotkali się dzisiaj (11.06) laureaci tegorocznego konkursu Śląskie Beranie. W ubiegłym roku z powodu pandemii zmagań krasomówczych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »