Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-02-11, 09:32 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Filharmonia Opolska zagra na żywo w najbliższy weekend

Orkiestra Filharmonii Opolskie podczas koncertu [fot. Michał Grocholski / FO]
Orkiestra Filharmonii Opolskie podczas koncertu [fot. Michał Grocholski / FO]
Orkiestra Filharmonii Opolskiej podczas prób [fot. Michał Grocholski / FO]
Orkiestra Filharmonii Opolskiej podczas prób [fot. Michał Grocholski / FO]
plakat wydarzenia on-line [fot. materiały FO]
plakat wydarzenia on-line [fot. materiały FO]
Walentynkowe koncerty z muzyką filmową zabrzmią w najbliższy weekend w Filharmonii Opolskiej. Informacja o przywróceniu możliwości organizowania koncertów z udziałem publiczności zaskoczyła muzyków w trakcie pracy nad nagraniem koncertu i dlatego w tym roku wyjątkowo koncert walentynkowy pojawi się w dwóch odsłonach.
- Korzystamy z luzowania obostrzeń i zapraszamy na koncerty na żywo do Filharmonii Opolskiej, jak również on-line - mówi Barbara Pieczyńska z działu organizacji i promocji Filharmonii Opolskiej. - "La La Land", "West Side Story" i wiele innych utworów z filmowych hitów i klasyków będziemy mogli posłuchać właśnie podczas walentynkowych koncertów muzyki filmowej. Nie zabraknie również przebojów dla dzieci, z takich kreskówek jak "Kraina lodu" czy Mała syrenka. Wystąpią znakomici wokaliści, aktorzy teatrów muzycznych m.in. warszawskiej "Romy", Anastazja Simińska i Maciej Pawlak, koncert poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska, a orkiestra symfoniczna Filharmonii Opolskiej wystąpi pod batutą Przemysława Neumanna.

Przypomnijmy, że od 12 lutego dopuszczona jest możliwość organizowania koncertów przy 50-procentowym udziale publiczności i zachowaniu reżimu sanitarnego. Koncerty walentynkowe z muzyką filmową odbędą się w Filharmonii Opolskiej zgodnie z tymi zasadami w sobotę i niedzielę (13 i 14 lutego) o godzinie 18:00. Dodatkowo od niedzieli na stronie filharmonii będzie można także obejrzeć koncert walentynkowy w wersji on-line, który pozostanie dostępny przez miesiąc. Szczegóły na temat zasad udziału w koncertach oraz dostępu do wszystkich koncertów, jakie pojawiły się od początku roku w wersji on-line można znaleźć na stronie internetowej filharmonii. A więcej na temat samych koncertów i nastrojów, jakie zapanowały wśród muzyków po ogłoszeniu decyzji o złagodzeniu obostrzeń m.in. dla sektora kultury w najbliższej (11.02) audycji "Rewiry kultury".
Barbara Pieczyńska

Kultura i rozrywka

2021-06-17, godz. 17:55 W tym roku nie będzie plenerowej imprezy na Dni Gminy Głogówek Po raz kolejny nie odbędą się Dni Gminy Głogówek. Przed pandemią impreza cieszyła się bardzo dużą popularnością. Mimo, że w ostatnim czasie zakażenia… » więcej 2021-06-17, godz. 14:06 Dni Opola 2021 potrwają cały tydzień. "Każdy znajdzie coś dla siebie" W poniedziałek (21.07) startują tegoroczne Dni Opola. Cykl imprez potrwa cały tydzień. W święto miasta włączają się prawie wszystkie instytucje miej… » więcej 2021-06-17, godz. 09:45 Wręczono stypendia "Marszałkowskie Talenty". Mamy 30 laureatów! Wręczono stypendia 'Marszałkowskie Talenty'. Podczas uroczystej gali na błoniach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej nagrodzono 30 stypendystów. Projekty przez… » więcej 2021-06-16, godz. 21:00 Danse Macabre na scenie Modelatorni w Opolu. "To jest spektakl ruchowy, uniwersalny" Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprosił do realizacji przedstawienia w Modelatorni artystkę niezależną Renatę Piotrowską-Auffret. » więcej 2021-06-16, godz. 17:00 Film o powstaniach śląskich w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu W ramach obchodów stulecia III Powstania Śląskiego powstał film dokumentalny zatytułowany 'Powstania Śląskie. Muzyczne historie'. W sali widowiskowej Muzeum… » więcej 2021-06-16, godz. 14:30 Kluczbork: zapisy do szkoły muzycznej potrwają do 21 czerwca Większość szkół muzycznych Opolszczyzny zakończyło już przyjmowanie zgłoszeń rekrutacyjnych, ale Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana… » więcej 2021-06-15, godz. 19:03 60 lat zamknięte w ponad stu wierszach - spotkanie autorskie z Edmundem Borzemskim w WBP Poeta Edmund Borzemski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Pretekstem było zaprezentowanie najnowszego tomu poezji 'Hieroglify… » więcej 2021-06-14, godz. 19:30 Korfantowski poeta przedstawi swój nowy tom poezji Edmund Borzemski, pochodzący z Opola a mieszkający w Korfantowie poeta, zaprezentuje publiczności swój najnowszy tomik poezji. Spotkanie autorskie odbędzie… » więcej 2021-06-14, godz. 16:30 "Tacy sami" - to tytuł najlepszej piosenki przedszkolnej. Nagrody rozdane Za nami gala II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Z tej okazji laureaci wystąpili w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Grand Prix otrzymała piosenka… » więcej 2021-06-14, godz. 15:17 36. Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej zainaugorwane owacyjnie [ZDJĘCIA] W gronie muzycznych przyjaciół, przy dźwiękach zabytkowych organów kościoła ewangelickiego w Kluczborku i z długimi owacjami na stojąco na zakończenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »