Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-02-11, 09:32 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Filharmonia Opolska zagra na żywo w najbliższy weekend

Orkiestra Filharmonii Opolskie podczas koncertu [fot. Michał Grocholski / FO]
Orkiestra Filharmonii Opolskie podczas koncertu [fot. Michał Grocholski / FO]
Orkiestra Filharmonii Opolskiej podczas prób [fot. Michał Grocholski / FO]
Orkiestra Filharmonii Opolskiej podczas prób [fot. Michał Grocholski / FO]
plakat wydarzenia on-line [fot. materiały FO]
plakat wydarzenia on-line [fot. materiały FO]
Walentynkowe koncerty z muzyką filmową zabrzmią w najbliższy weekend w Filharmonii Opolskiej. Informacja o przywróceniu możliwości organizowania koncertów z udziałem publiczności zaskoczyła muzyków w trakcie pracy nad nagraniem koncertu i dlatego w tym roku wyjątkowo koncert walentynkowy pojawi się w dwóch odsłonach.
- Korzystamy z luzowania obostrzeń i zapraszamy na koncerty na żywo do Filharmonii Opolskiej, jak również on-line - mówi Barbara Pieczyńska z działu organizacji i promocji Filharmonii Opolskiej. - "La La Land", "West Side Story" i wiele innych utworów z filmowych hitów i klasyków będziemy mogli posłuchać właśnie podczas walentynkowych koncertów muzyki filmowej. Nie zabraknie również przebojów dla dzieci, z takich kreskówek jak "Kraina lodu" czy Mała syrenka. Wystąpią znakomici wokaliści, aktorzy teatrów muzycznych m.in. warszawskiej "Romy", Anastazja Simińska i Maciej Pawlak, koncert poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska, a orkiestra symfoniczna Filharmonii Opolskiej wystąpi pod batutą Przemysława Neumanna.

Przypomnijmy, że od 12 lutego dopuszczona jest możliwość organizowania koncertów przy 50-procentowym udziale publiczności i zachowaniu reżimu sanitarnego. Koncerty walentynkowe z muzyką filmową odbędą się w Filharmonii Opolskiej zgodnie z tymi zasadami w sobotę i niedzielę (13 i 14 lutego) o godzinie 18:00. Dodatkowo od niedzieli na stronie filharmonii będzie można także obejrzeć koncert walentynkowy w wersji on-line, który pozostanie dostępny przez miesiąc. Szczegóły na temat zasad udziału w koncertach oraz dostępu do wszystkich koncertów, jakie pojawiły się od początku roku w wersji on-line można znaleźć na stronie internetowej filharmonii. A więcej na temat samych koncertów i nastrojów, jakie zapanowały wśród muzyków po ogłoszeniu decyzji o złagodzeniu obostrzeń m.in. dla sektora kultury w najbliższej (11.02) audycji "Rewiry kultury".
Barbara Pieczyńska

Kultura i rozrywka

2021-12-09, godz. 08:21 "Obiekty" - wystawa fotograficzna w Prudniku Opolski fotografik i filmowiec Wojciech Brzeszczak przygotował swoją nową wystawę fotograficzną w Prudniku. Tym razem nie będę to abstrakcja a artystyczne… » więcej 2021-12-08, godz. 18:00 Koncert Krzysztofa Kiljańskiego w NCPP w Opolu odwołany Z przyczyn niezależnych od organizatora i artysty został odwołany jutrzejszy (09.12) koncert Krzysztofa Kiljańskiego i Witolda Cisło. Panowie po ponad 15… » więcej 2021-12-08, godz. 08:30 "Badania ściśle tajne". Przed nami premiera sztuki z Katarzyną Herman w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Czy kodeks etyczny jest do stworzenia? I do czego zdolny jest człowiek? M.in. na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć bohaterowie nowego spektaklu… » więcej 2021-12-07, godz. 16:27 Studenci Uniwersytetu Opolskiego mają w czym wybierać. Trwają COOLturalia 2021 Seanse filmowe, koncerty, stand-upy, czy przeróżnego rodzaju warsztaty. To tylko część atrakcji, jakie czekają na studentów Uniwersytetu Opolskiego w ramach… » więcej 2021-12-07, godz. 11:41 Wystawa: o tradycjach dywanów kwietnych na Boże Ciało w środku zimy w Opolu Muzeum Wsi Opolskiej przygotowało plenerową wystawę mówiącą o 'Tradycjach dywanów kwietnych na procesje Bożego Ciała'. Wystawa fotograficzna stanie na… » więcej 2021-12-07, godz. 08:00 Opolski oddział TVP przygotuje film o historii diecezji opolskiej. "Będzie to produkcja na wysokim poziomie" Opolski oddział TVP w 2022 roku przygotuje film o historii diecezji opolskiej. Diecezja będzie wówczas obchodzić jubileusz 50-lecia. Po raz pierwszy w rolę… » więcej 2021-12-06, godz. 17:15 Ukazała się książka Józefa Chyżego zatytułowana "Krecha" [ZDJĘCIA] W Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się podsumowanie projektu Krecha. Projekt rozpoczął się na początku pandemii, był odpowiedzią na potrzebę utrzymania… » więcej 2021-12-05, godz. 16:00 "Koncert na 17. głosów" powraca po dwóch latach Filharmonia Opolska przez kilka lat organizowała koncerty 'Na dwa głosy' w Klubie Muzycznym. W grudniu muzyczne duety przygotowywały specjalny świąteczny… » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Wydali książkę ze starymi pocztówkami. Brakuje dwóch miejscowości. Może słuchacze pomogą? Charakterystyczne miejsca, budynki, z których część już nie istnieje czy ludzie, którzy już odeszli - to wszystko zachowało się na starych pocztówkach… » więcej 2021-12-05, godz. 09:00 Będzie mikołajkowy koncert w Oleśnie dzięki współpracy szkoły muzycznej i domu kultury Koncert z okazji mikołajek zaplanowano na jutro (06.12) w Oleśnie. To inicjatywa Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia oraz Młodzieżowego Studium… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »