Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-12-15, 06:29 Autor: Mariusz Majeran

Zakuka wyróżniona na międzynarodowym festiwalu

Zakuka w Studiu M im. SBB [fot. Jan Mika]
Zakuka w Studiu M im. SBB [fot. Jan Mika]
Opolska formacja Zakuka łączy opolskie pieśni ludowe ze współczesnym brzmieniem. Zespół za swoją koncertową działalność otrzymał nagrodę i tytuł Opolskiej Marki 2019. A teraz został zauważony przez jury XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" w Lublinie.
- Oceniane były nasze nagrania z koncertu w Studiu M - podkreśla Żaneta Plotnik, wokalistka zespołu Zakuka. - Bardzo się cieszymy, że znowu zostaliśmy zauważeni. W zeszłym roku byliśmy w dziesiątce finałowej. W tym roku już wyróżnienie i to jeszcze za "odważne wykorzystanie folkloru w muzyce popularnej". "Mikołajki Folkowe" w Lublinie to bardzo prestiżowy festiwal, jeśli chodzi w ogóle o folk, muzykę ludową. Więc to dobrze, że możemy te nasze opolskie melodie w takiej naszej formule pokazywać w innym regionie. I zyskiwać kolejne rzesze odbiorców.

Grupę Zakuka tworzą wokalistka Żaneta Plotnik i gitarzysta Jakub Mitoraj. Żaneta Plotnik prowadzi w Radiu Opole audycje muzyczne.

Festiwal wygrał zespół Wernyhora - został doceniony zarówno przez jury jak i publiczność.
Żaneta Plotnik

Kultura i rozrywka

2022-01-16, godz. 08:54 Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku-Lesie. "Kolęda dla nieobecnych" w tym roku zabrzmi dla Andrzeja Nowaka Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie jest organizowane w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. - Nasze spotkania… » więcej 2022-01-14, godz. 21:20 Twórcy i aktorzy ''Behawiorysty'' odwiedzili Opole. Opowiadali o dwóch pierwszych odcinkach ekranizacji powieści Remigiusza… Twórcy i aktorzy serialu ''Behawiorysta'' odwiedzili dziś (14.01) Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Na spotkaniu opowiadali o wrażeniach po pierwszych… » więcej 2022-01-14, godz. 09:00 Artyści spotkają się z opolanami. Grupa Ościenia zaprasza do GSW Tomasz Chmielewski i Zbigniew Natkaniec z grupy Ościenia spotkają się w sobotę (15.01) z opolanami w Galerii Sztuki Współczesnej w stolicy regionu. Wydarzenie… » więcej 2022-01-13, godz. 09:52 Andrzej Nowak będzie pochowany w Warszawie. Spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach Pogrzeb Andrzeja Nowaka, założyciela zespołów TSA i Złe Psy odbędzie się 28 styczna w Warszawie. Informacja na ten temat pojawiła się na profilu zmarłego… » więcej 2022-01-12, godz. 12:13 Nowe wydawnictwo Muzeum Śląska Opolskiego. Książka o Marii Bujakowej poprzedzi wystawę Muzeum Śląska Opolskiego postanowiło - nietypowo - najpierw wydać książkę, która będzie towarzyszyła wystawie, a dopiero później zorganizować ekspozycję… » więcej 2022-01-12, godz. 09:50 Wspólne opolskie granie i śpiewanie Fundacja 'Czas Podróżników' zaprasza na wspólne granie i śpiewanie w najbliższy piątek w Opolu. Miłośnicy piosenki turystycznej i podróżniczej a także… » więcej 2022-01-11, godz. 11:00 Trwa nabór prac na Salon Wiosenny w Galerii Sztuki Współczesnej Tylko jeszcze przez miesiąc można się zgłaszać do udziału w Salonie Wiosennym - przeglądzie twórczości plastycznej artystów z naszego regionu. Po raz… » więcej 2022-01-08, godz. 14:51 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w opolskim dramacie Pięć osób uwięzionych w tajemniczych okolicznościach w centrum miasta próbuje wydostać się z pułapki. To fabuła książki Jakuba Żulczyka pt. 'Instytut'… » więcej 2022-01-07, godz. 14:30 Premiera "Instytutu" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Zbliża się pierwsza w tym roku premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Widzowie zobaczą 'Instytut' w reż. Jędrzeja Wieleckiego, który powstał… » więcej 2022-01-07, godz. 09:20 Łukasz Żygadło o swojej wizji TVP3 Opole. "Moim oczkiem w głowie był i będzie Kurier Opolski" - Mamy rekordowy budżet 13 milionów złotych na funkcjonowanie w 2022 roku. Takich pieniędzy w opolskim ośrodku jeszcze nie było - przyznał w Porannej Rozmowie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »