Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-12-12, 12:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Remont zakończony, teraz czas na sprzęt. Komprachcicki Samorządowy Ośrodek Kultury szuka dofinansowania do nagłośnienia i oświetlenia

Sala widowiskowa w komprachcickim Samorządowym Ośrodku Kultury [fot. archiwum placówki]
Sala widowiskowa w komprachcickim Samorządowym Ośrodku Kultury [fot. archiwum placówki]
Drugi etap remont Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach został zakończony. Teraz władze placówki szukają pieniędzy na zakup sprzętu nagłośnieniowego oraz oświetleniowego.
Na razie ośrodek przy okazji organizowanych imprez korzysta z usług firm zewnętrznych, a chce być samowystarczalny.

- Szczególnie, że mamy możliwość, aby w naszych wydarzeniach, koncertach uczestniczyły osoby niedosłyszące - mówi Renata Gliniorz, dyrektor SOK w Komprachcicach. - Chodzi o profesjonalne nagłośnienie, które już będzie stałym elementem na sali widowiskowej. Nagłośnienie to ma być kompatybilne z pętlą indukcyjną, którą wmontowaliśmy podczas drugiego etapu remontu ośrodka. To stworzy warunki odbioru wydarzeń, koncertów, spektakli osobom niedosłyszącym. Będzie to polegało na ustawieniu częstotliwości w aparatach słuchowych. To na pewno ewenement na skalę regionalną.

Wniosek na 120 tysięcy złotych komprachcicki SOK złożył do Ministerstwa Kultury. Placówka zabezpieczyła też 20 proc. wkładu własnego pod zakup niezbędnego sprzętu.
Renata Gliniorz

Kultura i rozrywka

2021-04-16, godz. 14:30 Konkurs recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor” Jeszcze tylko tydzień mają chętni do zgłoszenia się do konkursu recytatorskiego w języku niemieckim organizowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne… » więcej 2021-04-15, godz. 18:30 "Zachodni wiatr" powieje w Galerii Aneks Zmienia się ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Od piątku (16.04) będziemy mogli zobaczyć projekt Pauliny Ptaszyńskiej zatytułowany… » więcej 2021-04-15, godz. 15:00 W Filharmonii Opolskiej trwa nagranie koncertu online Filharmonia Opolska, jak inne instytucje kultury pozostaje zamknięta, ale nie zapomina o melomanach. Nagrywa najbliższy koncert kameralny. » więcej 2021-04-15, godz. 13:15 Opole ponownie "zagra" w serialu! Tym razem czas na ekranizację powieści Remigiusza Mroza - Finalizujemy umowę ze stacją TVN dotyczącą produkcji 'Behawiorysty' na podstawie powieści Remigiusz Mróz. Serial będzie można oglądać na platformie… » więcej 2021-04-15, godz. 13:15 Okolicznościowe monety upamiętniające trzecie powstanie śląskie Narodowy Bank Polski upamiętnił 100. rocznicę trzeciego powstania śląskiego. Z tej okazji bank centralny wyemitował złotą monetę o nominale 200 złotych… » więcej 2021-04-15, godz. 09:00 Odrestaurowano dwie kaplice boczne w Katedrze Opolskiej W Katedrze Opolskiej zakończyły się kolejne prace konserwatorskie. Tym razem renowacje przeszły dwie kaplice boczne, a dokładniej kaplica św. Jadwigi oraz… » więcej 2021-04-14, godz. 15:10 W lesie koło Pokrzywnicy znaleźli toporek z brązu, ma ok. 3 tysięcy lat [ZDJĘCIA] Łukasz Wawrzyńczyk, pasjonat historii i leśniczy, wspólnie ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Relikt” prowadził wczoraj (13.04) poszukiwania… » więcej 2021-04-14, godz. 12:30 Nocny Kochanek nie zagra w Studiu M, ale wystąpi w naszym radiu Zespół Nocny Kochanek, ze względu na obostrzenia pandemiczne, przygotował nietypową trasę koncertową - nie po klubach, a po rozgłośniach radiowych. » więcej 2021-04-13, godz. 20:50 Zmiana terminów II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Jeszcze do 14 maja można przesyłać zgłoszenia do II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. W związku z nowymi obostrzeniami i zamknięciem przedszkoli… » więcej 2021-04-13, godz. 16:20 Grafika towarzyszy mu przez całe życie, teraz został doceniony Arkadiusz Szymków-Stadnicki zajął III miejsce w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuki Osób Niepełnosprawnych w kategorii grafika i r… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »