Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-05-08, 13:15 Autor: Mariusz Majeran

Opolski twórca chce stworzyć jedyny taki spektakl na świecie

Krzysztof Jarota - Próba przedstawienia Zorro w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Krzysztof Jarota - Próba przedstawienia Zorro w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Krzysztof Jarota - aktor, reżyser, autor scenariuszy i producent postanowił stworzyć "Pierwszy na świecie spektakl multimedialny z użyciem technik lalkowych, w technologii 360°". Pomysł powstał podczas kwarantanny narodowej.
- Chcemy zrobić coś nowego, coś co pozwoli dotrzeć do wielu odbiorców - opowiada aktor. Wirus zamroził kulturę na całym świecie. Ale my nie chcemy wylądować na przysłowiowym bruku. Stąd ten pomysł. Wirtualny jednak, jak by nie było, ale jednak też i trochę teatralny. To jest taki mariaż narzędzi teatralnych z narzędziami, który daje świat wirtualny, który daje film. Może powstać wirtualna widownia na całym świecie, bo przecież język teatru to również język plastyki, muzyki i lalki, znaku. Niekoniecznie musimy używać słów.

Widowisko ma promować polską sztukę teatralną ze szczególnym uwzględnieniem technik lalkarskich. Pomysłodawca projektu na co dzień jest aktorem Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.
Na wykonanie projektu autorzy potrzebują co najmniej 37 tysięcy złotych. Stąd pomysł utworzenia społecznej zbiórki na profilu zrzutka.pl. Zbiórka funduszy skończy się pod koniec lipca.» więcej
Krzysztof Jarota

Kultura i rozrywka

2021-07-25, godz. 12:57 MAW w Nysie: publiczność zachwycona jazzowym występem w Bastionie św. Jadwigi [ZDJĘCIA] Sporym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem cieszył się sobotni (24.07) koncert jazzowy 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Tym razem jednak… » więcej 2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »