Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-04-23, 15:30 Autor: Mariusz Majeran

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Głubczycach zgrali się internetowo i wystąpili - razem, choć osobno

Big Band PSM Gramy na czarno [fot. Leszek Kościólek]
Big Band PSM Gramy na czarno [fot. Leszek Kościólek]
Z inicjatywy dyrygenta Leszka Kościółka uczniowie różnych klas Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Jana Paderewskiego w Głubczycach zagrali online.
Całość odbyła się w ramach próby internetowej Big Bandu "Gramy na czarno". W dobie pandemii koronawirusa uczniowie nie mogą spotykać się na próbach. Stąd pomysł na taką aktywizację członków Big Bandu.

W nagraniu wzięło udział 21 muzyków, w tym dyrygent, który grał na klarnecie basowym i dyrektor szkoły Adam Kopyto na trąbce.

Zagrali: Marcin Kaczorowski - gitara basowa, Joanna Maciejewska-Ratuś, Dominika Sąsiadek, Agnieszka Zwolińska i Hanna Treścińska - na fletach; Julita Siudmak i Natalia Ganczarska - klarnety, Monika Olszowy, Martyna Kruk, Jan Skoumal, Filip Kucab - saksofony altowe; Radosław Zwoliński - saksofon tenorowy,; Adam Kopyto, Robert Wurst, Kuba Błoszczenko - trąbki; na puzonach zagrali: Michał Benisz i Oliwer Treściński. Natomiast na ksylofonie Antoni Kopyto, Piotr Hanusiewicz na bongosach i Dominik Kaczorowski na zestawie Perkusyjnym.

Realizacją nagrania muzyki i wideo zajął się Leszek Kościółek.

Utwór "Rock Party Anthem" z repertuaru grupy LMFAO można zobaczyć u usłyszeć klikając poniżej przycisk WIĘCEJ» więcej

Kultura i rozrywka

2022-01-18, godz. 09:00 Miłośnicy egzotycznych podróży spotkali się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Profesor Janusz Słodczyk spotkał się ze słuchaczami w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Naukowiec jest geografem i ekonomistą, specjalizującym się w geografii… » więcej 2022-01-17, godz. 21:15 Premiera filmu "Religie i wyznania Śląska Opolskiego" w MBP [ZDJĘCIA] Opolska Fundacja Filmowa przygotowuje filmy, które przybliżają nam historie i kulturę naszego regionu. Najnowsza produkcja rozpoczyna nowy cykl zatytułowany… » więcej 2022-01-17, godz. 12:45 WBP: Spotkanie autorskie z pisarką z Brazylii, ale na odległość W ramach cyklu 'Spotkania bez granic' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje spotkania z pisarkami i pisarzami, którzy nie pojawiają się w Polsce… » więcej 2022-01-16, godz. 08:54 Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku-Lesie. "Kolęda dla nieobecnych" w tym roku zabrzmi dla Andrzeja Nowaka Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie jest organizowane w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. - Nasze spotkania… » więcej 2022-01-14, godz. 21:20 Twórcy i aktorzy ''Behawiorysty'' odwiedzili Opole. Opowiadali o dwóch pierwszych odcinkach ekranizacji powieści Remigiusza… Twórcy i aktorzy serialu ''Behawiorysta'' odwiedzili dziś (14.01) Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Na spotkaniu opowiadali o wrażeniach po pierwszych… » więcej 2022-01-14, godz. 09:00 Artyści spotkają się z opolanami. Grupa Ościenia zaprasza do GSW Tomasz Chmielewski i Zbigniew Natkaniec z grupy Ościenia spotkają się w sobotę (15.01) z opolanami w Galerii Sztuki Współczesnej w stolicy regionu. Wydarzenie… » więcej 2022-01-13, godz. 09:52 Andrzej Nowak będzie pochowany w Warszawie. Spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach Pogrzeb Andrzeja Nowaka, założyciela zespołów TSA i Złe Psy odbędzie się 28 styczna w Warszawie. Informacja na ten temat pojawiła się na profilu zmarłego… » więcej 2022-01-12, godz. 12:13 Nowe wydawnictwo Muzeum Śląska Opolskiego. Książka o Marii Bujakowej poprzedzi wystawę Muzeum Śląska Opolskiego postanowiło - nietypowo - najpierw wydać książkę, która będzie towarzyszyła wystawie, a dopiero później zorganizować ekspozycję… » więcej 2022-01-12, godz. 09:50 Wspólne opolskie granie i śpiewanie Fundacja 'Czas Podróżników' zaprasza na wspólne granie i śpiewanie w najbliższy piątek w Opolu. Miłośnicy piosenki turystycznej i podróżniczej a także… » więcej 2022-01-11, godz. 11:00 Trwa nabór prac na Salon Wiosenny w Galerii Sztuki Współczesnej Tylko jeszcze przez miesiąc można się zgłaszać do udziału w Salonie Wiosennym - przeglądzie twórczości plastycznej artystów z naszego regionu. Po raz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »