Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-04-23, 15:30 Autor: Mariusz Majeran

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Głubczycach zgrali się internetowo i wystąpili - razem, choć osobno

Big Band PSM Gramy na czarno [fot. Leszek Kościólek]
Big Band PSM Gramy na czarno [fot. Leszek Kościólek]
Z inicjatywy dyrygenta Leszka Kościółka uczniowie różnych klas Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Jana Paderewskiego w Głubczycach zagrali online.
Całość odbyła się w ramach próby internetowej Big Bandu "Gramy na czarno". W dobie pandemii koronawirusa uczniowie nie mogą spotykać się na próbach. Stąd pomysł na taką aktywizację członków Big Bandu.

W nagraniu wzięło udział 21 muzyków, w tym dyrygent, który grał na klarnecie basowym i dyrektor szkoły Adam Kopyto na trąbce.

Zagrali: Marcin Kaczorowski - gitara basowa, Joanna Maciejewska-Ratuś, Dominika Sąsiadek, Agnieszka Zwolińska i Hanna Treścińska - na fletach; Julita Siudmak i Natalia Ganczarska - klarnety, Monika Olszowy, Martyna Kruk, Jan Skoumal, Filip Kucab - saksofony altowe; Radosław Zwoliński - saksofon tenorowy,; Adam Kopyto, Robert Wurst, Kuba Błoszczenko - trąbki; na puzonach zagrali: Michał Benisz i Oliwer Treściński. Natomiast na ksylofonie Antoni Kopyto, Piotr Hanusiewicz na bongosach i Dominik Kaczorowski na zestawie Perkusyjnym.

Realizacją nagrania muzyki i wideo zajął się Leszek Kościółek.

Utwór "Rock Party Anthem" z repertuaru grupy LMFAO można zobaczyć u usłyszeć klikając poniżej przycisk WIĘCEJ» więcej

Kultura i rozrywka

2021-06-24, godz. 08:45 Zabiła siostrę. Przed nami premiera "Balladyny" w OTLiA 'Balladynę' Juliusza Słowackiego w reż. Konrada Dworakowskiego zobaczą widzowie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Spektakl, którego premiera była wielokrotnie… » więcej 2021-06-24, godz. 08:00 Pierwsza odsłona jarmarku staroci startuje w Głubczycach W Głubczycach ruszy jarmark staroci i osobliwości. Pierwsza edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę (27.06). Impreza ma mieć charakter cykliczny i będzie… » więcej 2021-06-23, godz. 18:15 Festiwal Placu Teatralnego w Opolu potrwa 2 miesiące Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała szereg inicjatyw artystycznych pod wspólnym tytułem Festiwal Placu Teatralnego. Podczas festiwalu odbędą się spotkania… » więcej 2021-06-23, godz. 16:00 Spotkanie online z holenderskim pisarzem proponuje WBP Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu rusza z nowym cyklem spotkań autorskich 'Rozmowy bez granic'. Czytelnicy będą mogli spotykać się poprzez internet… » więcej 2021-06-23, godz. 14:28 Poezja, fotografia i muzyka na spotkaniu autorskim Marcina Weissa [ZDJĘCIA] Spotkanie poetyckie połączone z prezentacją zdjęć i muzyką graną na żywo odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W ramach spotkań… » więcej 2021-06-23, godz. 13:00 Ostatni dzień, by stworzyć "Amfiteatr Oczami Dziecka" Dziś (23.06) ostatni dzień, aby wziąć udział w konkursie „Amfiteatr Oczami Dziecka” organizowanym przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Ten… » więcej 2021-06-23, godz. 11:11 W Opolu trwa Strefa Mocy. "Jestem tutaj z powodu wdzięczności" Opole jeszcze dziś (23.06) będzie przystankiem 'Strefy Mocy'. Te plenerowe rekolekcje, które odbywają się w różnych częściach kraju, składają się między… » więcej 2021-06-23, godz. 10:25 Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu na wakacje „Spacer z piosenką” i „Kronika Amfiteatru Tysiąclecia” - to tylko dwie z wielu propozycji wakacyjnych Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2021-06-23, godz. 08:00 Pokonały Drogę św. Jakuba w Hiszpanii i opowiedziały o swoich doświadczeniach „Buen Camino, czyli szczęśliwej drogi” - takim pozdrowieniem witają się pielgrzymi na hiszpańskim szlaku. O swoich doświadczeniach na trasie Camino de… » więcej 2021-06-22, godz. 10:15 Koncerty, turniej rycerski, spektakle, spotkania - ruszyło święto stolicy regionu Cały tydzień potrwają Dni Opola. Przygotowano koncerty, warsztaty, spotkania, pokazy, spektakle, wystawy, gry miejskie oraz turniej rycerski. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »