Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-09-04, 16:30 Autor: Mariusz Majeran

Courtney Barnett, Lech Janerka i John Porter na Opole Songwriters Festival

Lech Janerka [fot. eloy]
Lech Janerka [fot. eloy]
John Porter zagra solowy koncert w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu[Fot. Katarzyna Szwarc- Photography]
John Porter zagra solowy koncert w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu[Fot. Katarzyna Szwarc- Photography]
Courtney Barnett [fot. Mia Mala McDonald]
Courtney Barnett [fot. Mia Mala McDonald]
Kwiaty [fot. arch artysty]
Kwiaty [fot. arch artysty]
W weekend rusza Opole Songwriters Festival. Koncerty gwiazd w sali kameralnej NCPP, pozostałe koncerty przed wejściem do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.
Na scenie przed NCPP wystąpią polscy wykonawcy, niektórzy będą debiutowali, inni pojawią się w nowych konfiguracjach. Wstęp na te koncerty jest bezpłatny.

- Ale będą także gwiazdy - podkreśla Roman Szczepanek, pomysłodawca festiwalu. - Lecha Janerki dawno w Opolu nie było. Myślę, że wszyscy sobie doskonale zdajemy sprawę, co znaczy to nazwisko w historii polskiej piosenki. A główną gwiazdą będzie Courtney Barnett, która gra na największych festiwalach na świecie i jest tam headlinerem, jednym z najważniejszych artystów. Ma fanów na kilku kontynentach, nominowana do Grammy. Nigdy nie grała w Polsce. Dużo większe festiwale od nas w Polsce miały zakusy, żeby ją ściągnąć. Nam się to udało po raz pierwszy w Polsce i w Opolu - Courtney Barnett.

- Festiwal nie może trwać trzy dni, ale niedzielny koncert jest jego dopełnieniem - dodaje Szczepanek.

Koncerty w sali kameralnej zaczynają się o godzinie 19.00 i są biletowane. Można je kupić w kasach NCPP i poprzez internet. Dodatkowo na niedzielny koncert Johna Portera także w siedzibie Radia Opole.
Roman Szczepanek cz. 1
Roman Szczepanek cz. 2

Kultura i rozrywka

2020-11-28, godz. 20:30 Losy Wokulskiego i Łęckiej w nowoczesnej formie. W poniedziałek premiera nowego serialu audio na antenie Radia Opole Już w najbliższy poniedziałek (30.11) na antenie Radia Opole premiera nowego serialu audio 'Lalka' w reżyserii Krzysztofa Czeczota i Macieja Zycha. To 158-odcinkowa… » więcej 2020-11-28, godz. 12:00 Wirtualny spacer po kluczborskim Muzeum im. Dzierżona. Można zwiedzać wystawy przez całą dobę Wirtualny spacer proponuje Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Tę formę zwiedzania uruchomiono z powodu epidemii. » więcej 2020-11-28, godz. 11:51 Przyspieszone Andrzejki w Branicach po raz pierwszy w formule online Centrum Kultury 'Wersalka’' w Branicach w powiecie głubczyckim zaprasza już dziś (28.11) wieczorem na Andrzejki online. O godz.19:00 na profilu społecznościowym… » więcej 2020-11-28, godz. 07:32 Bez publiczności, ale z ogromnym ładunkiem energii. GOCH. w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Duet GOCH. wystąpił w legendarnym Studiu M. prezentując słuchaczom debiutancką płytę zatytułowaną po prostu 'GOCH'. Koncert odbył się bez publiczności… » więcej 2020-11-27, godz. 21:49 Kazimierz Michlik we wspomnieniach. "Imponowało nam, że zwiedzał świat" Znany w Opolu miłośnik i propagator tańca Kazimierz Michlik spoczął na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Nauczył tańczyć wiele pokoleń Opolan. Rozpoczął pracę… » więcej 2020-11-27, godz. 12:00 Opole: tancerki z Ramady polecą na mistrzostwa świata Opolskie tancerki wywalczyły awans na mistrzostwa świata w cheerleadingu. Zawodniczki z Ramady w miniony weekend zdobyły pierwsze miejsce oraz tytuł mistrza… » więcej 2020-11-26, godz. 21:10 Stajemy się coraz bardziej zdigitalizowani. Debata "Nowe media, czy nowe technologie?" Nowe sposoby komunikowania się, nowoczesne technologie, ewolucja mediów społecznościowych i ich ekspansja - o tym wszystkim rozmawiano podczas debaty zorganizowanej… » więcej 2020-11-26, godz. 20:30 Politechnika Opolska wydała... książkę kucharską „Smaki świata z Politechniką Opolską' to zbiór przepisów na potrawy, których do tej pory można było skosztować w ramach Międzynarodowego Dnia Gotowania… » więcej 2020-11-26, godz. 19:00 Ada Jarosz wspomina Władysława Żołnowskiego Opolski literat i poeta Władysław Żołnowski odszedł w wieku 90 lat. Należał do Związku Literatów Polskich, którego był także wcześniej prezesem. W… » więcej 2020-11-26, godz. 16:00 Biblioteka w Kietrzu w nowej odsłonie będzie gotowa z końcem roku Biblioteka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu przechodzi gruntowny remont i modernizację. Prace mają potrwać do końca roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »