Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-06, 16:30 Autor: Mariusz Majeran

Znamy gwiazdy Opole Songwriters Festival 2019. Radio Opole przygotowuje koncert [ZDJĘCIA]

Konferencja zapowiadająca Opole Songwriters Festiwal 2019 i wydarzenia towarzyszące [fot. Wanda Kownacka]
Konferencja zapowiadająca Opole Songwriters Festiwal 2019 i wydarzenia towarzyszące [fot. Wanda Kownacka]
Dwa dni festiwalu i specjalny koncert towarzyszący Opole Songwriters Festival. Poznaliśmy szczegóły tegorocznej imprezy, która rozpocznie się 6 września.
- Chcemy by biletowane koncerty były w sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki a w części tak zwanej "zielonej", przed NCPP, Opolanie mogli słuchać debiutantów bezpłatnie - dodaje Roman Szczepanek, twórca festiwalu.

- Zaproszenie przyjęła brytyjska wokalistka Hockeysmith, która gra muzykę elektroniczną. Będzie też brytyjska wokalistka soulowa skręcająca w stronę R'N'B wokalistka Arlo Parks. Będzie songwriterka Jessica Pratt, piosenkarka ze Stanów Zjednoczonych. Polskim headlinerem Lech Janerka. A główną gwiazda festiwalu, nominowaną do nagrody Grammy, jest Courtney Barnett, australijska songwriterka.

Specjalny koncert Johna Portera 8 września przygotowuje Radio Opole z partnerami Songwriters Festival. 40 lat temu w studiu nagrań Radia Opole John Porter nagrał swoją płytę "Helicopters".

- Koncert przypomni to wydarzenie, ale usłyszymy nie tylko utwory z tej płyty - dodaje Piotr Moc, prezes Radia Opole. - Artysta przez czterdzieści lat nagrał tyle utworów, tyle piosenek, że gra na koncertach te najlepsze. Obiecał, że aż cztery, albo tylko cztery utwory z "Helicopters" zagra koncercie towarzyszącym Opole Songwriters Festival.

Bilety na koncert Johna Portera 8 września w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki można już rezerwować w sklepie internetowy Radia Opole lub w NCPP.

Więcej na temat festiwalu w sobotnim programie Festiwalowe Radio Opole (08.06) w DAB+ i na FM 96,5 MHz.

Radio Opole objęło Opole Songwriters Festival 2019 patronatem medialnym.
Roman Szczepanek
Piotr Moc

Kultura i rozrywka

2020-10-28, godz. 18:51 Muzeum Ziemi Kozielskiej ze stałą wystawą. To historia mieszkańców i ziemi kozielskiej od czasów prehistorii 'Ziemia kozielska i jej mieszkańcy' to tytuł stałej wystawy, którą można zobaczyć w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Otwarcie wystawy zakończyło tzw. proces… » więcej 2020-10-28, godz. 12:30 Artysto, pokaż się w galerii. Trwa Konkurs Aneks! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 6. ogłosiła Konkurs Aneks. To propozycja skierowana do artystów do 35. roku życia związanych z Opolszczyzną… » więcej 2020-10-27, godz. 13:00 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na ambitne kino. W ramach ,,Klubu Dobrego Filmu’’ placówka pokazuje… Mimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych domy kultury w całym kraju starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach… » więcej 2020-10-27, godz. 11:00 Moszna: ekspresyjny recital fortepianowy owacyjnie przyjęty przez publiczność! Podwójnymi owacjami na stojąco i brawurowym wykonaniem Poloneza As-dur Fryderyka Chopina zakończył się poniedziałkowy (26.10) recital fortepianowy na Zamku… » więcej 2020-10-27, godz. 08:40 Historie kryminalne w książkach Jędrzeja Pasierskiego - spotkanie z autorem w WBP w Opolu Jędrzej Pasierski, autor znanych powieści kryminalnych, opowiedział o swojej twórczości w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-10-25, godz. 18:00 Moszna: przed nami recital fortepianowy z międzynarodową transmisją! 'W roli głównej fortepian', a w programie muzyka Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Sergieja Rachmaninowa - tak zapowiada się przedostatni koncert 36… » więcej 2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej 2020-10-22, godz. 19:22 "Trzy wieki muzyki" i dwóch cenionych artystów w Filharmonii Opolskiej Wycieczka przez 'Trzy wieki muzyki' czeka nas w piątkowy wieczór (23.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo trudnych warunków, związanych z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***