Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-30, 10:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Polscy debiutanci na Opole Songwriters Festival 2019

Maja Andrzejewska z zespołu Kwiaty [fot. archiwum artysty]
Maja Andrzejewska z zespołu Kwiaty [fot. archiwum artysty]
Listę polskich debiutantów ujawnili organizatorzy Opole SongWriters Festival. Oprócz czołowych gwiazd tegorocznej edycji, jak na przykład Courtney Barnett czy Lecha Janerki, będzie też miejsce na muzyczne odkrycia. Do Opola zaproszono zespół Kwiaty, duet Orzeł i Reszka, twórcę forest techno - Janusza Jurgę i warszawskiego songwritera o pseudonimie Bałtyk.
- Podobnie jak rok temu uruchamiamy drugą scenę przed NCPP - mówi Roman Szczepanek, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu. - Będą to polscy debiutanci, którzy zostali wybrani po części ze zgłoszeń, które otrzymujemy przez cały rok. Tych zgłoszeń jest z roku na rok coraz więcej, a ja wszystkie staram się odsłuchiwać. Z tych zgłoszeń czasem zdarza się ktoś, kto jest w jakiś sposób wyjątkowy i staramy się zaprosić go na festiwal. Z drugiej strony sam jeżdżę na festiwale i sam staram się słuchać dużo muzyki - dodaje.

- Zespół Kwiaty przyjedzie do nas z Trójmiasta - mówi Szczepanek. - Kwiaty mają piękną nazwę. Jest to też piękny zespół, ponieważ jego wokalistką jest bardzo młoda i ładna dziewczyna, która dysponuje też ciekawym głosem. Jest otoczona trzema chłopakami, z których jeden jest najbardziej znany. To jest perkusista Jacek Frąś, który występował w formacji Cool Kids of Death - dodaje.

Opole SongWriters odbędzie się w dniach 6 - 7 września. W niedzielę (8.09) Radio Opole zaprasza na towarzyszący wydarzeniu koncert Johna Portera. To wydarzenie z okazji 40. rocznicy nagrania w naszej rozgłośni legendarnej płyty "Helicopters". Koncert odbędzie się w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.
Roman Szczepanek cz. 1
Roman Szczepanek cz. 2

Kultura i rozrywka

2020-10-28, godz. 18:51 Muzeum Ziemi Kozielskiej ze stałą wystawą. To historia mieszkańców i ziemi kozielskiej od czasów prehistorii 'Ziemia kozielska i jej mieszkańcy' to tytuł stałej wystawy, którą można zobaczyć w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Otwarcie wystawy zakończyło tzw. proces… » więcej 2020-10-28, godz. 12:30 Artysto, pokaż się w galerii. Trwa Konkurs Aneks! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 6. ogłosiła Konkurs Aneks. To propozycja skierowana do artystów do 35. roku życia związanych z Opolszczyzną… » więcej 2020-10-27, godz. 13:00 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na ambitne kino. W ramach ,,Klubu Dobrego Filmu’’ placówka pokazuje… Mimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych domy kultury w całym kraju starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach… » więcej 2020-10-27, godz. 11:00 Moszna: ekspresyjny recital fortepianowy owacyjnie przyjęty przez publiczność! Podwójnymi owacjami na stojąco i brawurowym wykonaniem Poloneza As-dur Fryderyka Chopina zakończył się poniedziałkowy (26.10) recital fortepianowy na Zamku… » więcej 2020-10-27, godz. 08:40 Historie kryminalne w książkach Jędrzeja Pasierskiego - spotkanie z autorem w WBP w Opolu Jędrzej Pasierski, autor znanych powieści kryminalnych, opowiedział o swojej twórczości w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-10-25, godz. 18:00 Moszna: przed nami recital fortepianowy z międzynarodową transmisją! 'W roli głównej fortepian', a w programie muzyka Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Sergieja Rachmaninowa - tak zapowiada się przedostatni koncert 36… » więcej 2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej 2020-10-22, godz. 19:22 "Trzy wieki muzyki" i dwóch cenionych artystów w Filharmonii Opolskiej Wycieczka przez 'Trzy wieki muzyki' czeka nas w piątkowy wieczór (23.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo trudnych warunków, związanych z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***