Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-28, 15:56 Autor: Mariusz Chałupnik

Kluczborska biblioteka uczy dzieci i młodzież jak z niej korzystać. Oferta placówki ma pomóc w rozwoju uczniów

W bibliotece w Kluczborku prowadzone są lekcje biblioteczne i tematyczne [fot. Mariusz Chałupnik]
W bibliotece w Kluczborku prowadzone są lekcje biblioteczne i tematyczne [fot. Mariusz Chałupnik]
Lekcje biblioteczne i tematyczne. To oferta Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczborku skierowana do uczniów, liczących na postępy w nauce.
W ramach lekcji bibliotecznych placówka prowadzi takie zajęcia jak - wirtualne katalogi, bezpieczny internet i cyberprzemoc, czy biblioteka źródłem wiedzy o regionie.

- Aby umiejętnie korzystali z naszych zasobów i dzięki nim się rozwijali, to chcemy dzieciom i młodzieży dać odpowiednie narzędzia - przekonuje Maria Filecka, dyrektor kluczborskiej biblioteki. - Żeby korzystać ze zbiorów biblioteki, to trzeba dobrze ją znać, trzeba znać katalogi. Bezpieczny internet, to wiadomo, że uczniowie nie zawsze bezpiecznie go używają. Podobnie jest z cyberprzemocą, która staje się coraz częstszym zjawiskiem. Chcemy ich przed tym ochronić.

Z kolei lekcje tematyczne przeznaczone są dla najmłodszych uczniów, którzy mogą zapoznać się z legendami o Kluczborku, czy z tradycjami i obrzędami świątecznymi.

- Te zajęcia staramy się urozmaicać, aby były dla dzieci jak najbardziej interesujące - mówi Filecka. - Oprócz zajęć słownych, to dzieci mają zajęcia praktyczne, warsztatowe. Na przykład "Czarna książka kolorów". To opowieść o chłopcu, który był niewidomy. Na zajęciach pokazujemy, jak osoba niewidoma może rozpoznawać kolory.

W zeszłym roku w zajęciach wzięło udział ponad 1,5 tys. uczniów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie kluczborskiej biblioteki.
Maria Filecka
Maria Filecka

Kultura i rozrywka

2022-09-30, godz. 22:00 Lubelska formacja B6 zagrała w Studiu M imienia SBB w Radiu Opole [ZDJĘCIA] Wielokrotnie występowali w Opolu i okolicy, ale po raz pierwszy w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opolu. Lubelska formacja B6 dała koncert w studiu… » więcej 2022-09-30, godz. 20:15 Wystartował 12. Opolski Festiwal Fotografii [ZDJĘCIA] Oficjalne otwarcie 12. Opolskiego Festiwalu Fotograficznego nastąpiło w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Ale pół godziny wcześniej zaproszono na wernisaż… » więcej 2022-09-30, godz. 19:30 Marcin Pałasz, Iza Rabenda, Tomasz Sekielski. Piknik "Powód do spotkań" w WBP w Opolu Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu organizuje w sobotę (01.10) piknik zatytułowany 'Powód do spotkań'. » więcej 2022-09-30, godz. 16:00 Projekt "Rzuć to wszystko i tańcz" w opolskim amfiteatrze Opolska artystka, kryjąca się pod artystycznym pseudonimem Malv Miel, przygotowała artystyczny projekt zatytułowany 'Rzuć to wszystko i tańcz'. Na całość… » więcej 2022-09-30, godz. 13:30 Są jeszcze bilety na sobotni koncert w kluczborskim Kinie Bajka. Publiczność zdecyduje o jego przebiegu Hybryda koncertu muzyki klasycznej i rozrywkowej zapowiada się na sobotni (01.10) wieczór w kluczborskim Kinie Bajka. » więcej 2022-09-30, godz. 11:00 Będzie smacznie, tradycyjnie i w doborowym towarzystwie. Jubileuszowe X Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego w weekend… - To jest ryba z bardzo dużym potencjałem kulinarnym, co inspiruje wielu szefów kuchni - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole Aleksandra Czerkawska, dyrektor… » więcej 2022-09-30, godz. 07:15 Dariusz Byczkowski pozostaje na stanowisku dyr. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu Decyzją wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego dr Dariusz Byczkowski pozostanie na stanowisku dyrektora Muzeum Piastów… » więcej 2022-09-29, godz. 20:00 W Głubczycach ostatnie próby przed finałowym koncertem ''Opolskie Śpiewa'' W Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach trwają intensywne próby do koncertu finałowego festiwalu ''Opolskie Śpiewa''. W sobotnim (01.10) koncercie weźmie… » więcej 2022-09-29, godz. 19:00 Filharmonia Opolska zdradza program artystyczny w nowym sezonie [ZDJĘCIA] Poznaliśmy szczegółowy program Filharmonii Opolskiej w nowym 71. sezonie artystycznym. A tegoroczny sezon zapowiada się bardzo interesująco. Oprócz koncertów… » więcej 2022-09-29, godz. 17:00 "Dzień Archiwisty". Archiwum zaprasza mieszkańców Opola Archiwum Państwowe w Opolu w najbliższy piątek (30.09) otwiera swoje drzwi z okazji Dnia Archiwisty. Przygotowano szereg zajęć dla dzieci i dorosłych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »