Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-04-12, 16:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

WiK i Opolski Teatr Lalki i Aktora podpisali deklarację współpracy

Podpisanie porozumienie i wręczenie podarunku [fot. Katarzyna Zawadzka]
Podpisanie porozumienie i wręczenie podarunku [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spółka Wodociągi i Kanalizacja będzie wspierać Opolski Teatr Lalki i Aktora. W czwartek (12.04) podpisano deklarację współpracy w obecności dyrektora teatru Krystiana Kobyłki, prezesa WiK-u Ireneusza Jakiego i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.
Krystian Kobyłka podczas konferencji prasowej przypomniał wcześniejsze wspólne realizacje, które dzięki współpracy z Wodociągami i Kanalizacją udało się zrealizować.

- Niektóre z nich były związane z obchodami Światowego Dnia Wody - mówi Kobyłka. - Te projekty angażowały opolskie rodziny. Rodzice, albo też dziadkowie, przychodzili do nas do teatru z dziećmi lub wnukami. W naszych pracowniach plastycznych powstawały wspaniałe obiekty sztuki, które później trafiały do dzieci i chorych w opolskich szpitalach, tu współpracowaliśmy właśnie z Fundacją Dr Clown, ale przede wszystkim działo się to między innymi dzięki spółce Wodociągi i Kanalizacja - dodaje.

Jaką kwotę teatr otrzyma w tym roku od zaprzyjaźnionego partnera, jeszcze nie wiadomo.

- Do tej pory, kiedy staraliśmy się współpracować bez deklaracji, było to kilkadziesiąt tysięcy w ciągu roku - mówi prezes WiK-u Ireneusz Jaki. - Myślę, że ta kwota będzie podobna, a ponieważ jesteśmy spółką prawa handlowego o wyższej będziemy rozmawiać na zakończenie danego roku - dodaje.

Spółka WiK wspiera opolski teatr lalek od 3 lat.
Krystian Kobyła
Irenuesz Jaki

Kultura i rozrywka

2021-05-17, godz. 16:11 Viola organista zabrzmiała na "Muzycznym Święcie Kwitnących Azalii" w Mosznej [ZDJĘCIA] Unikatowy instrument viola organista zabrzmiał w niedzielę (16.05) podczas drugiego koncertu 37. Festiwalu 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im. Zbigniewa… » więcej 2021-05-17, godz. 12:35 Jacek Hugo-Bader opowie o swoich przeżyciach w Rosji Reportażysta Jacek Hugo-Bader w ramach cyklu 'Zaczytane Opolskie' spotka się dziś (17.04) z czytelnikami Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. » więcej 2021-05-16, godz. 22:33 Widowisko upamiętniające 100. rocznicę III Powstania Śląskiego. Za nami koncert "Moja ziemio wyśniona" w opolskim… Grupa SBB, Stanisław Soyka, Abradab oraz Renata Przemyk - to tylko część artystów, jaka w niedzielę (16.05) wieczorem wystąpiła na deskach opolskiego amfiteatru… » więcej 2021-05-16, godz. 17:00 Najstarszy festiwal podróżniczy w regionie już niebawem w Głogówku Wielkimi krokami zbliża się XIV Spotkanie Znajomych Podróżników w Głogówku. Dzięki luzowaniu obostrzeń pandemicznych za dwa tygodnie (28 i 29.05) podróżnicy… » więcej 2021-05-16, godz. 16:30 Napisz wiersz lub opowiadanie o rodzicach i wygraj atrakcyjne nagrody Z okazji zbliżającego się święta mamy i taty, gmina Strzeleczki chce namówić najmłodszych do przygotowania niezwykłych upominków dla rodziców, a przy… » więcej 2021-05-16, godz. 14:00 Moszna: przed nami drugi festiwalowy dzień i zmiany wymuszone warunkami pogodowymi Sławomir Zubrzycki i zbudowana przez niego, w oparciu o projekty Leonarda da Viciego, viola organista będą bohaterami drugiego festiwalowego dnia na zainaugurowanym… » więcej 2021-05-16, godz. 09:44 Muzyczne wspomnienie III Powstania Śląskiego. W opolskim amfiteatrze dziś wieczorem wyjątkowy koncert W opolskim amfiteatrze odbędzie się dziś (16.05) koncertu z okazji setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. 'Moja ziemio wyśniona' to widowisko łączące… » więcej 2021-05-16, godz. 09:12 Muzyka zakwitła w Mosznej, na przekór kapryśnej pogodzie [ZDJĘCIA, FILM] 37. Festiwal 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej został zainaugurowany, choć nie obyło się bez dynamicznych zwrotów… » więcej 2021-05-15, godz. 20:51 Noc Muzeów w Opolu. "Mimo wszystko" można sobie pozwiedzać! 'Mimo wszystko' pod takim hasłem trwa w Opolu 13. Noc Muzeów. Większość wydarzeń odbywa się w internecie, ale niektóre placówki są otwarte dla zwied… » więcej 2021-05-15, godz. 18:25 13. Noc Muzeów w Opolu. Opolskie instytucje zapraszają "Mimo wszystko" stacjonarnie i online 'Mimo wszystko' - to hasło tegorocznej 13. Nocy Muzeów w Opolu. W ten sposób opolskie placówki kulturalne sygnalizują, że choć w reżimie sanitarnym, to… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »