Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-03-11, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Amatorski teatr z Praszki przygotowuje kolejną komedię. "Ludzie preferują takie spektakle"

Jarosław Knaga i Jacek Pac [fot. Witold Wośtak]
Jarosław Knaga i Jacek Pac [fot. Witold Wośtak]
Następny spektakl komediowy przygotowuje Twój Teatr. To Teatr Dorosłych z Praszki.
Jak mówi Jacek Pac, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, amatorski teatr skupia się na komediach, bo takie preferencje ma tamtejsza publiczność.

Po niedawnym zaprezentowaniu przedstawień "Kluczyk" i "Biuro matrymonialne" w planie jest pokazanie spektaklu "Babcia musi umrzeć", scenariusz Patrycja Ficek.

- Po wyjeździe za granicę córka kontaktuje się z rodzicami jedynie przez wideo komunikator, a jednego razu pojawia się za nią nieznany mężczyzna - zapowiada akcję Jacek Pac. - Podejrzewają, że to może być ich przyszły zięć. Mogą się o tym dowiedzieć jedynie wtedy, gdy córka przyjedzie z nim. Ona nie przyjedzie na pogrzeb mamy ani taty, ale przyjedzie na pogrzeb babci. Seniorka nie chce umrzeć, bo prowadzi aktywny tryb życia. W końcu na niby uśmiercają babcię i córka przyjeżdża. Co stanie się później, dowiedzą się państwo jedynie przy obejrzeniu naszego przedstawienia.

Amatorski Twój Teatr. Teatr Dorosłych działa w Praszce od 2011 roku, a należy do niego około 25 osób.
Jacek Pac

Kultura i rozrywka

2021-09-19, godz. 09:03 45. OKT: Lata 30. XX wieku w zwierciadle współczesności. "Panny z Wilka" z Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie 'Panny z Wilka' Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie - to kolejny spektakl konkursowy 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka Żywa'. Przedstawienie… » więcej 2021-09-19, godz. 08:55 Zmarła Zofia Bielewicz - nestorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu W sobotę (18.09) zmarła najstarsza aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu - Zofia Bielewicz. » więcej 2021-09-18, godz. 19:00 Kameralne składy i światowa literatura muzyczna na festiwalu weberowskim w gminie Pokój Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina w kameralnej obsadzie oraz jeden z kwartetów smyczkowych Dmitrija Szostakowicza zabrzmią podczas drugiego z trzech… » więcej 2021-09-18, godz. 16:30 Głubczyce na jazzowo. Dwie formacje studentów akademii muzycznej dadzą w niedzielę darmowy koncert Jazz Music Na Granicy to najnowsza koncertowa propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach. W ramach projektu Śląskie Portamento realizowanego z funduszy… » więcej 2021-09-18, godz. 14:00 Skarby XV-wiecznej muzyki na 6. Festiwalu Mikołaja z Koźla Muzyka renesansowa zabrzmi dziś (18.09) podczas drugiego dnia 6. Festiwalu Mikołaja z Koźla. W tym roku, z powodu warunków pandemicznych, wydarzenie ograniczone… » więcej 2021-09-18, godz. 11:30 Przybliżą kultury, złagodzą stereotypy i uprzedzenia. Zbliża się 5. edycja Festiwalu Kultur i Języków Świata Wiele spotkań autorskich, bloki filmowe, a także wydarzenia w formie online. W ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu już… » więcej 2021-09-18, godz. 08:30 Opolcon znowu przyciąga rzeszę fanów fantastyki. Ruszyła 8. edycja konwentu Wiele prelekcji, gier planszowych, a także spotkań z gośćmi specjalnymi. To wszystko czeka na miłośników fantastyki w ramach konwentu o nazwie ''Opolcon''… » więcej 2021-09-17, godz. 20:00 Słoneczna Italia w obrazie i na fotografii w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Miłośnicy słonecznych Włoch, a także obrazów i fotografii będą zadowoleni z wystawy dostępnej w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Ekspozycja zatytułowana… » więcej 2021-09-17, godz. 18:00 Pieczenie placków drwala, robienie ziołowych kadzideł czy tworzenie soli kąpielowej? Sobota z jarmarkiem w grodzie… Przeróżne warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, występy muzyczne oraz degustacja potraw regionalnych. Tak w dużym skrócie w sobotę (18.09) będzie wyglądać… » więcej 2021-09-17, godz. 16:30 Nowa wystawa historyczna przed budynkiem Archiwum Państwowego [ZDJĘCIA] Archiwum Państwowe w Opolu, wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym w Opolu, przygotowało wystawę czasowa zatytułowaną 'Mówiące znaki władzy'. Na planszach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »