Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-19, 18:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Szpital w Prudniku wychodzi na prostą. Pomogła terapia naprawcza

Szpital powiatowy zarządzany przez spółkę Prudnickie Centrum Medyczne [fot. Jan Poniatyszyn]
Szpital powiatowy zarządzany przez spółkę Prudnickie Centrum Medyczne [fot. Jan Poniatyszyn]
Do 700 tysięcy złotych zmalała strata finansowa szpitala powiatowego w Prudniku. Efekty przynosi wdrożony w ubiegłym roku plan naprawczy. Pozytywna jest też ocena zewnętrznego biegłego rewidenta, który badał finanse spółki.
- Wchodzimy na ścieżkę rozwoju - mówi Paweł Rubiński, który od roku jest prezesem spółki Prudnickie Centrum Medyczne. – Mamy do czynienia ze znaczną poprawą wyniku finansowego. Prognozowana strata za rok ubiegły uległa zmniejszeniu o połowę. W tak krótkim czasie udało się, dzięki wprowadzonym zmianom, nie tylko nadgonić zaległości, ale też wypracować zwiększenie finansowania na kolejny rok. Jest to sytuacja bez precedensu. Nigdy w historii PCM nie było tak, że szpital wypracował samodzielnie poprawę sytuacji finansowej.

Wymiernym efektem wprowadzonych zmian jest zwiększenie tegorocznego kontraktu szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Wprowadziliśmy nowe procedury medyczne – wskazuje prezes PCM. – Pozwoliły nam rozszerzyć działalność i wyjść naprzeciw lokalnemu zapotrzebowaniu pacjentów na usługi medyczne. Dały nowe perspektywy rozwoju i polepszyły znacząco sytuację finansową szpitala. Rozwijamy oddziały, zmieniamy organizację szpitala w celu poprawy warunków pobytu pacjentów, ale też pracy personelu. Szukamy nowych aktywności.

Prudnickie Centrum Medyczne jest spółką należącą do powiatu. Wieloletnim problemem szpitala pozostaje oddział dziecięcy. Generuje dwa razy większą stratę od tej, jaką ma obecnie cała lecznica.

W czerwcu zbierze się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PCM. Zdecyduje o przyjęciu sprawozdania finansowego spółki za ubiegły rok oraz o udzieleniu absolutorium jej zarządowi.
Paweł Rubiński
Paweł Rubiński

Wiadomości z regionu

2024-07-22, godz. 20:30 Wciąż nieznana jest data otwarcia krytego basenu w Namysłowie. Zorganizowano spotkanie z mieszkańcami Październik jest obecnie realnym terminem oddania do użytku krytej pływalni w Namysłowie. Po południu w magistracie zorganizowano spotkanie informacyjne z… » więcej 2024-07-22, godz. 19:30 Opole: w czasie upałów zużywamy więcej wody. Ale przerwy w dostawach nam nie grożą W lipcu w Opolu wzrosło zużycie wody, ale do rekordu jeszcze daleko. Obecnie dobowo mieszkańcy stolicy regionu zużywają 25 tysięcy m3 wody. Paweł Kawecki… » więcej 2024-07-22, godz. 18:30 Wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali Starą Stobrawę. Bo rzeka to nie śmietnik Rękawiczki, gumiaki i worki na śmieci - wyposażeni w te atrybuty mieszkańcy Kluczborka, młodzież oraz dzieci, ruszyli z nurtem Starej Stobrawy, aby oczyścić… » więcej 2024-07-22, godz. 18:00 Czy w Kluczborku powstaną elektrownie wiatrowe? Urząd zaprasza mieszkańców na konsultacje Czy wiatraki obok miodu staną się wizytówką Kluczborka i gminy? To niewykluczone. Radni zdecydowali o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego… » więcej 2024-07-22, godz. 17:15 "Nie mieliśmy dotąd takiego problemu". Beczkowozy nadal zaopatrują mieszkańców gminy Biała w wodę pitną Mieszkańcy 11 miejscowości w gminie Biała muszą korzystać z wody dostarczanej beczkowozami. Woda w ich kranach jest wciąż niezdatna do spożycia. W dwóch… » więcej 2024-07-22, godz. 16:01 Pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni. Wewnątrz były butle z gazem Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni w gminie Bierawa (pow. kędzierzyńsko-kozielski). Nie było osób pos… » więcej 2024-07-22, godz. 15:04 Radar meteo na Górze św. Anny oficjalnie otwarty. "Pozwoli na lepsze i szybsze przewidywanie zmian pogody" [ZDJĘCIA] Radar meteorologiczny przy autostradzie A4 na Górze Św. Anny oficjalnie otwarty. To jeden z 10 takich radarów należących do sieci POLRAD. Urządzenie zapewnia… » więcej 2024-07-22, godz. 14:38 "Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu". Wakacyjna akcja policji na basenie w Głubczycach W ramach akcji 'Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą' i 'Bezpieczne wakacje' na basenie miejskim w Głubczycach, policjanci z komendy powiatowej przypominali… » więcej 2024-07-22, godz. 14:04 Cztery lata na budowę 23 kilometrów S11 od Gotartowa do Siemianic w Wielkopolsce Za cztery lata ma być gotowy niemal 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 między Siemianicami w województwie wielkopolskim a Gotartowem obok Kluczbo… » więcej 2024-07-22, godz. 13:55 W Polsce posiedział w więzieniu, teraz samolotem wróci do ojczyzny Z więzienia do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, a wkrótce do ojczyzny. W taką podróż wysyłają 32-letniego Mołdawianina opolscy pogranicznicy. Przyczyn… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »