Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-27, 12:41 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Akcja USK w Opolu dla mam małych pacjentów. Był fryzjer i kosmetyczki

USK w Opolu zadbał o mamy swoich pacjentów [fot. Monika Matuszkiewicz]
USK w Opolu zadbał o mamy swoich pacjentów [fot. Monika Matuszkiewicz]
USK w Opolu zadbał o mamy swoich pacjentów [fot. Monika Matuszkiewicz]
USK w Opolu zadbał o mamy swoich pacjentów [fot. Monika Matuszkiewicz]
USK w Opolu zadbał o mamy swoich pacjentów [fot. Monika Matuszkiewicz]
USK w Opolu zadbał o mamy swoich pacjentów [fot. Monika Matuszkiewicz]
Zabiegi na dłonie oraz twarz, a wcześniej wizyta fryzjera. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zadbał o mamy małych pacjentów. Upiększaniem pań zajęły się studentki kosmetologii z Uniwersytetu Opolskiego.
- Nasz szpital przy każdym święcie stara się dbać o pacjentów. Jak mamy Mikołaja, to dajemy prezenty dzieciom, a z okazji Dnia Matki chcieliśmy docenić panie, mamy, które są u nas z dziećmi na oddziale - mówi Magdalena Kreisner, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta w szpitalu.

- W piątek postanowiliśmy zadbać o panie seniorki. Była u nas pani fryzjerka, która upiększyła panie na oddziale wewnętrznym, a dzisiaj postanowiliśmy zadbać o mamy, które są na oddziale ze swoimi dziećmi. One też potrzebują czasem odejścia od tych dzieci i zaopiekowania się sobą.

- Studentki są podzielone na dwie grupy i każda z nich liczy 14 osób. Mamy stanowiska na oddziale pediatrii, jak i chirurgii dziecięcej - dodaje Monika Rusztowicz z Wydziału Nauk o Zdrowiu z Uniwersytetu Opolskiego, instruktor kierunku kosmetologia.

- Zabiegi, które dziś proponujemy to pielęgnacja dłoni oraz twarzy. Dla przykładu jest wykonywany demakijaż, masaż relaksacyjny, który możemy dostosować do każdego rodzaju cery oraz maska, która jest trzymana na skórze, w zależności od potrzeb, ale z reguły od 10 do 15 minut i na koniec krem wykańczający.

Mamy jednogłośnie przyznały, że jest to świetna akcja i powinna być robiona częściej, bo jak dodały, w końcu mają chwilę dla siebie.

- Bardzo fajnie, odprężająco. Dziewczyny bardzo fajnie robią, delikatnie. - Na jakie zabiegi się pani zdecydowała? - Na wszystkie, jak święto to święto. Prosimy o jeszcze, codziennie. - Czyli będzie pani dzisiaj zrelaksowana. - Na pewno. - Fajnie, dużo ludzi i wszyscy się zajmują. Takie to miłe bardzo. - Odprężenie na trochę jest? - Troszeczkę, po całej nocy nie przespanej to na pewno.
Magdalena Kreisner
Monika Rusztowicz
Mamy

Wiadomości z regionu

2024-06-21, godz. 20:01 Został tylko cień szansy. Polska przegrywa z Austrią 1:3 Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3 w rozgrywanym w Berlinie meczu grupy D mistrzostw Europy. » więcej 2024-06-21, godz. 19:00 Opolanie mogą korzystać z 14 kąpielisk. Zostały sprawdzone przez sanepid W tym roku według danych z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu dopuszczonych do użytkowania zostało 14 kąpielisk. Przed sezonem woda została… » więcej 2024-06-21, godz. 18:30 Pierwsze zwolnienia w walcowni w Zawadzkiem. "Proces pozyskania inwestora trwa" Grupa pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem otrzymała wypowiedzenia. Trafiły one do osób, które obecnie przebywają na dłuższych zwolnieniach chorobowych… » więcej 2024-06-21, godz. 18:10 Młody mężczyzna utonął na kąpielisku Bolko w Opolu Tragedia nad opolskim akwenem. Na kąpielisku Bolko utonął niespełna 18-letni mężczyzna. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. » więcej 2024-06-21, godz. 18:00 Śledczy sprawdzają, czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy Czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy? Jak informuje TVN24, Główny Inspektor Informacji Finansowej przesłał zawiadomienie o podejrzeniu… » więcej 2024-06-21, godz. 16:30 Zamiast gospodarki leśnej promowano partię polityczną. "To patologia, niegospodarność i oszustwo" Regionalne dyrekcje Lasów Państwowych, w tym dyrekcja z Katowic, pod którą podlegają opolskie lasy, były szczególnie zaangażowane w kampanię wyborczą… » więcej 2024-06-21, godz. 15:45 Marcin Ociepa apeluje o budowę drogi ekspresowej. "To jest wyzwanie na miarę kierunku lekarskiego" Poseł OdNowy Marcin Ociepa zapowiada walkę o budowę w regionie drogi ekspresowej przebiegającej z południa na północ. Trasa miałaby przebiegać między… » więcej 2024-06-21, godz. 15:00 Bez nich wojsko nie funkcjonuje. Święto 10. Opolskiej Brygady Logistycznej 10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje swoje 25-lecie. To właśnie ćwierć wieku temu NATO potrzebowało wyspecjalizowanej jednostki wojskowej, która wykona… » więcej 2024-06-21, godz. 14:30 Zanieczyszczenia w kanale Lutnia. Przedsiębiorcy z Przywór apelują o kontrolę [INTERWENCJA] Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach koło Opola? To pytanie zadają sobie właściciele znajdującego się nieopodal rzeczki, łowiska pstrągowego, którzy… » więcej 2024-06-21, godz. 13:10 "Można się w końcu wyspać". Uczniowie rozpoczęli wakacje [ZDJĘCIA] Podręczniki schowane, plecaki w szafach, świadectwa w rękach. Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Przed nimi ponad 2 miesiące odpoczynku od ławek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »