Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-15, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Ósmoklasiści zmierzyli się z królową nauk. "Poszło mi dobrze"

Egzamin 8-klasisty [fot. Jędrzej Łuczak]
Egzamin 8-klasisty [fot. Jędrzej Łuczak]
- Nie było źle - tak ósmoklasiści oceniają dzisiejszy (15.05) egzamin z matematyki. Na rozwiązanie zadań mieli 100 minut. Z pierwszych informacji, przekazanych przez uczniów z PSP numer 11 w Opolu wiemy, że na teście pojawiły się zadania z bryłami i trójkątami.
Nasza reporterka Monika Matuszkiewicz-Biel zapytała ósmoklasistów, jak im poszło.

- Średnio powiedziałabym. - Dlaczego? - Bardzo ciężkie były zadania otwarte. Zamknięte może nie aż tak, ale niektóre też sprawiały trudność. - Jak ci poszło? - Moim zadaniem dobrze, zapomniałem tylko wzoru na trapez prostokątny, ale resztę zrobiłem. - Myślę, że dobrze, bo przygotowywałam się długo i robiłam każdy typ zadania, który się pojawił. - Łatwe było dla ciebie? - Tak, ale pytania były takie zawiłe, specjalnie udziwnione. - Bardzo dobrze. Poszło dobrze, bo dużo się uczyłam i byłam też na zajęciach wyrównawczych, więc myślę, że dobrze.

- W tym roku egzamin w naszej szkole pisze 48 uczniów. Jeśli chodzi o to, jak poszło ósmoklasistom to wiem tylko tyle z pogłosek, że dobrze - dodaje Jarosław Cieśliński, dyrektor PSP numer 11 w Opolu.

- Podszedłem przed chwilą do moich matematyczek, bo zawsze matematycy, poloniści, angliści bardzo się denerwują, bo biorą na klatę, zarówno pozytywne wyniki, jak i negatywne. Bardzo się denerwowali jak poszło i jedna z matematyczek powiedziała, że jak był ostrosłup, to nie było dobrze. Uczniowie, którzy wychodzili, to byli zadowoleni. Ja jestem też sceptycznie nastawiony do tych co za wcześnie wychodzą, bo oni najczęściej mają też takie luźniejsze podejście. Wolę jak ktoś do końca wykorzysta ten czas.

Dodajmy, że w całym regionie egzamin ósmoklasisty pisze blisko 4 tysięcy uczniów i jest on przeprowadzany w 258 szkołach. Jutro (16.05) finał - uczniowie zmierzą się z językiem obcym.
Ósmoklasiści
Aleksander Iszczuk

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 18:00 Na Opolszczyźnie powstanie park narodowy? Chce tego Róża Thun Przedstawiciele Polski 2050 chcą utworzenia Parku Narodowego Puszczy Śląskiej na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jak mówiła dziś (21.05) podczas… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Gmina pozyskała dofinansowanie Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Na prace konserwatorskie gmina otrzymała 80 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 "Nie ma dzieci w Opolu, które jej nie znają". Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny Znają ją mali i duzi opolanie. Opolska Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny. Z tej okazji w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przygotowano dla… » więcej 2024-05-21, godz. 15:07 Ćwiczenia służb w opolskim WiK-u. Scenariusz zakładał rozszczelnienie zbiornika ze żrącą substancją [ZDJĘCIA] Dwaj napastnicy wtargnęli do oczyszczalni ścieków w Opolu i doprowadzili do rozszczelnienia zbiornika z bardzo żrącą substancją. To mogło doprowadzić… » więcej 2024-05-21, godz. 15:00 Nyski radny sprzeciwia się budowie spalarni odpadów. Chce referendum i debaty Powraca temat nyskiej spalarni odpadów. Sławomir Siwy, radny miejski z klubu Pozytywni, w petycji do władz miasta proponuje ulokowanie inwestycji poza miastem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »