Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-09, 20:30 Autor: Jakub Biel

"Ten wieczór będzie wyjątkowy". Próby do koncertu "Wolność jest w nas" [ZDJĘCIA]

Sonia Hornatkiewicz, próby do koncertu "Wolność jest w nas" [fot. Adam Dubiński]
Sonia Hornatkiewicz, próby do koncertu "Wolność jest w nas" [fot. Adam Dubiński]
Rozpoczęły się próby do koncertu „Wolność jest w nas” z okazji 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Wielkie muzyczne wydarzenie odbędzie się w piątkowy wieczór (10.05) w opolskim amfiteatrze. W koncercie oprócz gwiazd polskiej estrady i gwiazdy wieczoru – zespołu Varius Manx, wystąpią także młodzi artyści, laureaci Marszałkowskich Talentów.
- Chcemy dopracować wydarzenie w najdrobniejszych detalach – podkreśla Magdalena MEG Krzemień, która wspólnie z innymi, młodymi artystami zaprezentuje się podczas koncertu „Wolność jest w nas”.

- Emocje jak co roku sięgają zenitu, ponieważ jest to bardzo ważne wydarzenie na mapie Opola. Naprawdę bardzo się cieszę, że mogę wziąć w tym udział. Zaśpiewać wśród tak wyjątkowej plejady gwiazd. W tym roku zaśpiewamy ze stypendystami wspólnie. Mało będzie solówek, ale szykujemy naprawdę mocne utwory, które będą idealnie dopasowane do naszych wokali. To zróżnicowanie będzie dość mocno uwydatnione i myślę, że ten koncert będzie naprawdę wyjątkowy.

Wśród gwiazd tegorocznego koncertu znaleźli się Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Ania Karwan, Piotr Cugowski, Natalia Przybysz czy Baranovski.

Koncert "Wolność jest w nas” to propozycja marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły dla mieszkańców regionu. Tego typu koncerty stały się już małą tradycją i są organizowane przy okazji obchodów ważnych rocznic.

Start piątkowego wydarzenia o godzinie 20:00.
Magdalena MEG Krzemień

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 19:30 Prudnik: coraz mniej osób korzysta z funduszu alimentacyjnego W gminie Prudnik zmniejsza się liczba osób kwalifikujących się do korzystania z funduszu alimentacyjnego. Maksymalna wysokość tego świadczenia nie zmieniła… » więcej 2024-05-21, godz. 18:49 Dachowanie na Oświęcimskiej w Opolu. Jedna osoba jest ranna Są utrudnienia na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam dwie osobówki. » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Na Opolszczyźnie powstanie park narodowy? Chce tego Róża Thun Przedstawiciele Polski 2050 chcą utworzenia Parku Narodowego Puszczy Śląskiej na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jak mówiła dziś (21.05) podczas… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Gmina pozyskała dofinansowanie Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Na prace konserwatorskie gmina otrzymała 80 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 "Nie ma dzieci w Opolu, które jej nie znają". Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny Znają ją mali i duzi opolanie. Opolska Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny. Z tej okazji w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przygotowano dla… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »