Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-21, 14:00 Autor: Jakub Biel

Dogrywka wyborcza w toku. Głosują m.in. mieszkańcy Tarnowa Opolskiego [ZDJĘCIA]

Druga tura wyborów samorządowych w Tarnowie Opolskim [fot. Marcin Boczek]
Druga tura wyborów samorządowych w Tarnowie Opolskim [fot. Marcin Boczek]
Druga tura wyborów samorządowych w Tarnowie Opolskim [fot. Marcin Boczek]
Druga tura wyborów samorządowych w Tarnowie Opolskim [fot. Marcin Boczek]
Trwa druga tura wyborów samorządowych. W 23 gminach województwa opolskiego wyborcy ponownie wybrali się do urn, aby zagłosować na wójta, burmistrza czy prezydenta miasta. Jednym z takich miejsc jest gmina Tarnów Opolski, gdzie mieszkańcy wybierają nowego wójta.
- Głosowaliśmy na tę samą osobę, co poprzednio. Mamy nadzieję, że się uda.
- Obywatelski obowiązek spełniony…
- Oczywiście, dajemy dobry przykład, jak pan widzi.

- Warto głosować, żeby na przyszłość było lepiej, żeby po prostu nam się żyło w gminie lepiej. Ten wybór jest taki sam jak w poprzedniej turze.

- Warto, bo to jest obowiązek każdego mieszkańca naszej społeczności, naszego kraju. To jest jak codzienne picie kawy z rana, tak samo dzisiaj trzeba iść na wybory.

I poszliśmy, choć jak podkreśla Izabela Radzewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Wyborczej nr 5 w Tarnowie Opolskim, ruch w komisji wyborczej do godziny 12:00 był mniejszy niż w poprzedniej turze.

- Nie było żadnych nieprawidłowości. Frekwencja mniejsza niż dwa tygodnie temu, ale ogólnie spokojnie.

Głosowanie potrwa do godziny 21:00.Do tego czasu obowiązuje cisza wyborcza.
Mieszkańcy gminy Tarnów Opolski
Izabela Radzewicz

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 18:49 Dachowanie na Oświęcimskiej w Opolu. Jedna osoba jest ranna Są utrudnienia na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam dwie osobówki. » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Na Opolszczyźnie powstanie park narodowy? Chce tego Róża Thun Przedstawiciele Polski 2050 chcą utworzenia Parku Narodowego Puszczy Śląskiej na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jak mówiła dziś (21.05) podczas… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Gmina pozyskała dofinansowanie Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Na prace konserwatorskie gmina otrzymała 80 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 "Nie ma dzieci w Opolu, które jej nie znają". Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny Znają ją mali i duzi opolanie. Opolska Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny. Z tej okazji w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przygotowano dla… » więcej 2024-05-21, godz. 15:07 Ćwiczenia służb w opolskim WiK-u. Scenariusz zakładał rozszczelnienie zbiornika ze żrącą substancją [ZDJĘCIA] Dwaj napastnicy wtargnęli do oczyszczalni ścieków w Opolu i doprowadzili do rozszczelnienia zbiornika z bardzo żrącą substancją. To mogło doprowadzić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »