Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-21, 14:06 Autor: Jakub Biel

"Robimy to dla wszystkich". Akcja sprzątania ogrodu w centrum miasta

Akcja sprzątania fundacji HumanDOC pod ogródek społeczny [fot. Marcin Boczek]
Akcja sprzątania fundacji HumanDOC pod ogródek społeczny [fot. Marcin Boczek]
Powstanie ogródka społecznego – taki cel postawili przed sobą przedstawiciele Fundacji HumanDoc, którzy zaprosili mieszkańców do sprzątania terenu znajdującego się przy ul. Krakowskiej w Opolu. Miejsce, które dotychczas było opuszczone ma według planów przedstawicieli fundacji stać się przyjazną przestrzenią, gdzie w miłej atmosferze będą mogły spędzać czas dzieci wspierane przez HumanDoc.
- Prowadzimy bezpłatne zajęcia dla dzieciaków przy ul. Krakowskiej i zaniedbane otoczenie budynku, w którym to robimy, zmotywowało nas do działania - mówi Anna Stężały, Fundacja HumanDoc. - Zrobiliśmy "małe śledztwo". Okazało się, że ogród należy do miasta. Napisaliśmy prośbę do miasta o możliwość udostępnienia i korzystania z tego ogrodu po to, aby był on dostępny dla nas i dla wszystkich mieszkańców. Miasto zgodziło się i tak oto sprzątamy.

A wyzwanie przed członkami fundacji i mieszkańcami chętnymi do społecznej pracy było dość spore. - No niestety, okazało się, że ten ogródek był bardzo długo używany jako miejsce do prawdopodobnie różnego rodzaju libacji i tego typu spotkań. W związku z tym postanowiliśmy poprosić mieszkańców o pomoc – dodaje Anna Stężały.

Ten czyn społeczny byłby niemożliwy, gdyby nie pomoc Zakładu Komunalnego, który udostępnił członkom fundacji kontener, gdzie mogą trafiać zebrane wielkogabarytowe śmieci.
Anna Stężały
Anna Stężały

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 18:00 Na Opolszczyźnie powstanie park narodowy? Chce tego Róża Thun Przedstawiciele Polski 2050 chcą utworzenia Parku Narodowego Puszczy Śląskiej na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jak mówiła dziś (21.05) podczas… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Gmina pozyskała dofinansowanie Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Na prace konserwatorskie gmina otrzymała 80 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 "Nie ma dzieci w Opolu, które jej nie znają". Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny Znają ją mali i duzi opolanie. Opolska Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny. Z tej okazji w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przygotowano dla… » więcej 2024-05-21, godz. 15:07 Ćwiczenia służb w opolskim WiK-u. Scenariusz zakładał rozszczelnienie zbiornika ze żrącą substancją [ZDJĘCIA] Dwaj napastnicy wtargnęli do oczyszczalni ścieków w Opolu i doprowadzili do rozszczelnienia zbiornika z bardzo żrącą substancją. To mogło doprowadzić… » więcej 2024-05-21, godz. 15:00 Nyski radny sprzeciwia się budowie spalarni odpadów. Chce referendum i debaty Powraca temat nyskiej spalarni odpadów. Sławomir Siwy, radny miejski z klubu Pozytywni, w petycji do władz miasta proponuje ulokowanie inwestycji poza miastem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »