Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-02, 15:45 Autor: Jakub Biel

Chcą zadbać o opolskie schronisko. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej z pomysłem na pomoc zwierzakom

Konferencja prasowa przy miejskim schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Konferencja prasowa przy miejskim schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Konferencja prasowa przy miejskim schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Konferencja prasowa przy miejskim schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Konferencja prasowa przy miejskim schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Konferencja prasowa przy miejskim schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej startujący w wyborach do Rady Miasta Opola chcą zmienić funkcjonowanie opolskiego schroniska dla zwierząt. Zapowiadają walkę o dodatkowe finansowanie i usamodzielnienie jednostki. Dodatkowo chcą, aby część pieniędzy z biletów do ZOO przeznaczać na działalność schroniska.
- Chcemy zmienić sposób funkcjonowania opolskiego schroniska dla zwierząt - mówi Przemysław Pospieszyński, kandydat do Rady Miasta Opola.

- Obecnie schronisko funkcjonuje w ramach ogrodu zoologicznego. Uważamy, że nie jest to zbyt fortunna struktura organizacyjna tego schroniska dla zwierząt. Chcemy, aby w przyszłej kadencji rady miasta schronisko wydzielić z ogrodu zoologicznego, żeby to była samodzielna jednostka, z własnym budżetem o wiele wyższym niż obecnie. Obecnie budżet to niecałe 1,5 mln złotych. To jest karygodna rzecz, żeby miejska jednostka musiała się prosić mieszkańców o pomoc.

- Konkretny plan dla poprawy funkcjonowania schroniska - mówi Bartłomiej Orpel, kandydat do Rady Miasta Opola.

- Przeznaczenie złotówki od każdego zakupionego biletu do ogrodu zoologicznego, na utrzymanie schroniska dla zwierząt. W zeszłym roku opolski ogród zoologiczny odwiedziło ponad 280 tys. osób. To oznacza, że w tym roku moglibyśmy zwiększyć finansowanie o 282 tys złotych. Jestem pewien, że można by było sporo usług weterynaryjnych zrealizować. Można by było kupić ogrom specjalistycznej karmy tak potrzebnej dla najstarszych i najmłodszych zwierząt.

Kandydaci na radnych zachęcili również mieszkańców Opola do tego, aby podczas rozliczania podatku pamiętać o opolskim schronisku dla zwierząt i przekazywać 1,5% podatku na jego działalność.
Przemysław Pospieszyński
Bartłomiej Orpel

Wiadomości z regionu

2024-04-12, godz. 12:31 Posadź drzewo z Nadleśnictwem Opole. Akcja SadziMY przyciągnęła tłumy Buk, jarząb czy dąb - to tylko część sadzonek drzew, które trafią do opolan w ramach kolejnej edycji akcji SadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia… » więcej 2024-04-12, godz. 12:25 Nie ma lekarzy, nie będzie przyjęć. Problemy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Od poniedziałku (15.04) oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie przyjmował nowych pacjentów. » więcej 2024-04-12, godz. 12:03 Test wiedzy, tor przeszkód i strzelanie. Nastolatkowie na turnieju klas mundurowych Reprezentacje jedenastu szkół rywalizują w 7. Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Każda drużyna składa się z dwóch dziewcząt… » więcej 2024-04-12, godz. 12:01 Antoni Konopka o słabym wyborczym wyniku ludowców: trzeba to przeanalizować i wyciągnąć wnioski - Liczyliśmy na więcej, sondaże były dla nas optymistyczne, z dużej chmury oczekiwania co do liczby mandatów, jest jeden - przyznał w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-04-12, godz. 11:37 Romeo-niszczyciel zatrzymany. Źle ulokowane uczucia odreagował z użyciem młotka Zarzut niszczenia mienia usłyszał 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Jest on podejrzany o zniszczenie samochodów oraz witryn lokalu usługowego. W autach… » więcej 2024-04-12, godz. 10:34 Zderzenie w centrum Opola Do zderzenia trzech aut doszło w centrum Opola. Jak przekazali nam strażacy do zdarzenia doszło po 9.00 w okolicach skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Niemodlińską… » więcej 2024-04-12, godz. 09:29 Druga tura w Tułowicach. Szykuje się zacięta rywalizacja o fotel burmistrza Urzędujący Andrzej Wesołowski czy kandydat Jacek Patrys? Druga tura wyborów samorządowych przesądzi, kto będzie burmistrzem Tułowic przez pięć najbliższych… » więcej 2024-04-12, godz. 08:59 Szósty raz zwycięstwo. Plany burmistrzów Kluczborka i Wołczyna na kolejną kadencję Zarządzają gminami od 22 lat i nadal uważają, że mają wiele do zrobienia. Mowa o Jarosławie Kielarze, burmistrzu Kluczborka i Janie Leszku Wiącku, burmistrzu… » więcej 2024-04-12, godz. 08:36 Hobby Horse zawita do Prudnika. To już dyscyplina sportu Zawody Hobby Horse po raz pierwszy odbędą się w Prudniku. Uczestnicy, używając drewnianych koni na patyku, zwanych właśnie hobby horses, pokonywać będą… » więcej 2024-04-12, godz. 08:00 Uwaga rodzice z Opola! Ruszają darmowe badania słuchu i wzroku pierwszoklasistów Rusza bezpłatny program wczesnego wykrywania wad słuchu i wzroku u dzieci z Opola. Od piątku (12.04) rodzice uczniów klas pierwszych mogą rejestrować dzieci… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »