Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-24, 15:32 Autor: Joanna Gerlich

"Słowa to za mało, zostają nam czyny". Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [ZDJĘCIA, FILM]

Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Siatki maskujące dla żołnierzy walczących za naszą wschodnią granicą powstają dziś (24.02) na placu Wolności w Opolu. Wolontariuszki po raz kolejny zachęcają do współpracy mieszkańców, jednak dzisiejsza akcja jest wyjątkowa. To druga rocznica ataku Rosji na Ukrainę.
- W zasadzie 10 lat wojny, 2 lata horroru - mówi Aleksandra Czarnecka, wolontariuszka z grupy "Pajęczyce z Opola". - Stwierdziliśmy, że słowa to już za mało, banery to już za mało, zostają nam czyny. Bo dzisiaj robimy maskowanie dla ukraińskich żołnierzy, ale być może, że za dwa lata, będziemy robić, kontynuować tę pracę dla naszych polskich żołnierzy, dla naszych obrońców. Uważamy, że jest to wspólna wojna - dodaje.

Na placu Wolności zebrała się grupa osób, które chętnie zaangażowały się w pomoc. Wśród nich była pani Irena.

- Dzisiaj dwa lata wojny w Ukrainie i tutaj chcieliśmy pokazać Polakom, że nadal pomagamy. Robimy siatki, wysyłamy na Ukrainę. Wspieramy jak możemy - mówi.

Dodajmy, że na co dzień "Pajęczyce z Opola" działają w kawiarence w domu kultury. Zapewniają, że nauczą wyplatania siatek maskujących każdego chętnego.
Aleksandra Czarnecka
pani Irena
"Słowa to za mało, zostają nam czyny". Akcja wyplatania siatek maskujących i wiec poparcia dla Ukrainy w Opolu

Wiadomości z regionu

2024-04-23, godz. 20:00 Powstaje filmowy komediodramat o życiu w czasach PRL-u. "Problem alkoholowy był wtedy dość spory" W Prudniku trwają zdjęcia do filmu 'Kiedyś to było'. Komediodramat kręcony będzie głównie w pobliskiej Rudziczce i opowiada o czasach PRL-u. Kanwą są… » więcej 2024-04-23, godz. 18:45 Zmiana warty w Praszce. Burmistrz Tkaczyński ustępuje Włodzimierzowi Stochniałkowi Po niemal 18 latach zmienia się włodarz gminy Praszka. W niedzielnej drugiej turze wyborów samorządowych Włodzimierz Stochniałek (Trzecia Droga) wygrał… » więcej 2024-04-23, godz. 17:15 Są szanse na dużą przebudowę ulicy Łąkowej w Opolu. Trzeba będzie wystąpić o ZRID [INTERWENCJA] Są plany przebudowy ulicy Łąkowej na Nadodrzu w Opolu. Powracamy do tematu poruszanego w dzisiejszym (23.04) magazynie interwencyjnym. » więcej 2024-04-23, godz. 17:00 Kolejne utrudnienia na DK45. Będzie kilka zmian w organizacji ruchu Kolejne zmiany czekają kierowców na remontowanym odcinku DK45 pomiędzy Rogowem Opolskim a Krapkowicami. » więcej 2024-04-23, godz. 16:15 Sadzonki za makulaturę oferuje ReUżytkownia w Opolu z okazji Światowego Dnia Ziemi 10 kilogramów makulatury za sadzonkę ziół, kwiatów lub materiałową torbę. To dzisiejsza propozycja ReUżytkowni w Opolu z okazji Światowego Dnia Ziem… » więcej 2024-04-23, godz. 16:15 Praktyki prudnickich uczniów we Włoszech i Hiszpanii. Zwiększają swoje kompetencje i poznają system pracy w UE We włoskim Reggio Emilia kwalifikacje podnoszą uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku. Kolejna grupa młodzieży odbędzie praktyki zawodowe na Wyspach… » więcej 2024-04-23, godz. 16:00 Gwizdek "bohaterem" porodu cesarskiego. "Pacjentka bierze czynny udział w urodzeniu się dziecka" Trzeba nauczyć się gwizdać i oddychać z przepony. To część wymogów, które musi spełnić przyszła mama, aby móc urodzić dziecko poprzez poród francuski… » więcej 2024-04-23, godz. 14:39 31 głosów zdecydowało o wygranej Andrzeja Wesołowskiego w Tułowicach 31 głosów zadecydowało o tym, że Andrzej Wesołowski będzie pełnił funkcję burmistrza Tułowic przez kolejnych 5 lat. W wyborczej „dogrywce” zmierzył… » więcej 2024-04-23, godz. 14:15 Zakasają rękawy i będą sprzątać rzeki. Rusza międzynarodowa akcja "Czysta Odra" Opony, butelki, niedopałki papierosów, a nawet elementy sprzętu domowego czy wanny. To wszystko można znaleźć w Odrze, dlatego trzeba ją sprzątać. Niebawem… » więcej 2024-04-23, godz. 12:15 Nielegalne składowisko odpadów w Krapkowicach. Policja zatrzymała dwie osoby 45-letni mężczyzna i jego o 9 lat starszy kolega zostali zatrzymani przez opolskich policjantów w związku z kolejnym wątkiem śledztwa w sprawie 'mafii … » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »