Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-24, 18:00 Autor: Joanna Gerlich

Wiec poparcia dla Ukrainy w drugą rocznicę wybuchu wojny. "Podziwiam ich za odwagę" [ZDJĘCIA]

Wiec poparcia dla Ukrainy w drugą rocznicę wybuchu wojny [fot. Adam Dubiński]
Wiec poparcia dla Ukrainy w drugą rocznicę wybuchu wojny [fot. Adam Dubiński]
"Przynajmniej tak możemy okazać im wsparcie" - na placu Wolności w Opolu odbył się dziś (24.02) wiec poparcia dla walczącej Ukrainy w drugą rocznicę wybuchu wojny.
- Rok temu też zorganizowaliśmy podobny wiec - mówi Małgorzata Besz-Janicka z Komitetu Obrony Demokracji, organizator wiecu. - Staramy się wspierać i być w kontakcie cały czas ze społecznością ukraińską, bo dwa lata minęły. Sytuacja na froncie jest trudna. Ofiara ukraińskiej krwi jest po prostu niesamowita. Ich heroizm i bohaterstwo zaskoczyło cały świat, nikt nie sądził, że oni się dwa lata będą się w stanie bronić. Nawet ze wsparciem Zachodu, które i tak jest ciągle niewystarczające - dodaje.

Mieszkańcy biorący udział w wiecu zdecydowanie sprzeciwiają się wojnie.

- Podziwiam Ukraińców za ich odwagę, za męstwo, za to, że walczą i chcę tę pamięć zaczęcia tej wojny uczcić, chociaż przyjść tutaj, wesprzeć tych ludzi, którzy tutaj są.

- Szkoda tylko, że tak dużo Polaków tego nie rozumie. Tego, że oni się biją za nas, jest duże zagrożenie, że Ruscy się nie zatrzymają i to trzeba zrozumieć.

- Zawsze stoimy przy Ukrainie, wspieramy ją, a poza tym również dla nas Polaków ważne jest, żeby Ukraina przetrwała, bo również my przetrwamy.

Oprócz tego mieszkańcy pomagali wyplatać siatki maskujące dla walczących żołnierzy.
Małgorzata Besz-Janicka
mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2024-04-23, godz. 20:00 Powstaje filmowy komediodramat o życiu w czasach PRL-u. "Problem alkoholowy był wtedy dość spory" W Prudniku trwają zdjęcia do filmu 'Kiedyś to było'. Komediodramat kręcony będzie głównie w pobliskiej Rudziczce i opowiada o czasach PRL-u. Kanwą są… » więcej 2024-04-23, godz. 18:45 Zmiana warty w Praszce. Burmistrz Tkaczyński ustępuje Włodzimierzowi Stochniałkowi Po niemal 18 latach zmienia się włodarz gminy Praszka. W niedzielnej drugiej turze wyborów samorządowych Włodzimierz Stochniałek (Trzecia Droga) wygrał… » więcej 2024-04-23, godz. 17:15 Są szanse na dużą przebudowę ulicy Łąkowej w Opolu. Trzeba będzie wystąpić o ZRID [INTERWENCJA] Są plany przebudowy ulicy Łąkowej na Nadodrzu w Opolu. Powracamy do tematu poruszanego w dzisiejszym (23.04) magazynie interwencyjnym. » więcej 2024-04-23, godz. 17:00 Kolejne utrudnienia na DK45. Będzie kilka zmian w organizacji ruchu Kolejne zmiany czekają kierowców na remontowanym odcinku DK45 pomiędzy Rogowem Opolskim a Krapkowicami. » więcej 2024-04-23, godz. 16:15 Sadzonki za makulaturę oferuje ReUżytkownia w Opolu z okazji Światowego Dnia Ziemi 10 kilogramów makulatury za sadzonkę ziół, kwiatów lub materiałową torbę. To dzisiejsza propozycja ReUżytkowni w Opolu z okazji Światowego Dnia Ziem… » więcej 2024-04-23, godz. 16:15 Praktyki prudnickich uczniów we Włoszech i Hiszpanii. Zwiększają swoje kompetencje i poznają system pracy w UE We włoskim Reggio Emilia kwalifikacje podnoszą uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku. Kolejna grupa młodzieży odbędzie praktyki zawodowe na Wyspach… » więcej 2024-04-23, godz. 16:00 Gwizdek "bohaterem" porodu cesarskiego. "Pacjentka bierze czynny udział w urodzeniu się dziecka" Trzeba nauczyć się gwizdać i oddychać z przepony. To część wymogów, które musi spełnić przyszła mama, aby móc urodzić dziecko poprzez poród francuski… » więcej 2024-04-23, godz. 14:39 31 głosów zdecydowało o wygranej Andrzeja Wesołowskiego w Tułowicach 31 głosów zadecydowało o tym, że Andrzej Wesołowski będzie pełnił funkcję burmistrza Tułowic przez kolejnych 5 lat. W wyborczej „dogrywce” zmierzył… » więcej 2024-04-23, godz. 14:15 Zakasają rękawy i będą sprzątać rzeki. Rusza międzynarodowa akcja "Czysta Odra" Opony, butelki, niedopałki papierosów, a nawet elementy sprzętu domowego czy wanny. To wszystko można znaleźć w Odrze, dlatego trzeba ją sprzątać. Niebawem… » więcej 2024-04-23, godz. 12:15 Nielegalne składowisko odpadów w Krapkowicach. Policja zatrzymała dwie osoby 45-letni mężczyzna i jego o 9 lat starszy kolega zostali zatrzymani przez opolskich policjantów w związku z kolejnym wątkiem śledztwa w sprawie 'mafii … » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »