Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-09, 19:00 Autor: Witold Wośtak

"Chęć pomagania połączona z pasją do tańca". Charytatywny maraton w Toyota Park

Mikołajkowy Charytatywny Maraton Zumby w Toyota Park w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mikołajkowy Charytatywny Maraton Zumby w Toyota Park w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mikołajkowy Charytatywny Maraton Zumby w Toyota Park w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mikołajkowy Charytatywny Maraton Zumby w Toyota Park w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mikołajkowy Charytatywny Maraton Zumby w Toyota Park w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mikołajkowy Charytatywny Maraton Zumby w Toyota Park w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Około 100 pań tańczyło przez trzy godziny podczas Mikołajkowego Charytatywnego Maratonu Zumby w Toyota Park w Opolu. Impreza rozpoczęła się o 17:00.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE, która pomaga w rozwoju dzieciom z Opola, między innymi z niepełnosprawnościami. Cegiełka jako bilet wstępu kosztowała minimum 40 złotych. - Przeważa muzyka karaibska - mówi Anna Cichoń, organizatorka maratonu i jedna z instruktorek.

- Jest salsa, bachata, merengue czy reggaeton - te tańce karaibskie przenoszą nas w klimat słonecznej plaży, więc dzisiaj na sali jest dzisiaj dużo fajnej energii. Każda osoba może dołączyć. Nie ma znaczenia, czy wcześniej chodziło się na zajęcia zumby i czy potrafi się tańczyć. Każdy jest mile widziany i każdy daje sobie radę.

Zapytaliśmy uczestniczki o indywidualną motywację do udziału w maratonie.

- Moją motywacją była przede wszystkim możliwość pomocy komuś. Fajnie, że można to robić, tańcząc. Do tego bardzo duża dawka endorfin. Mnie taniec daje ogromną radość, więc przyjście na maraton to czysta przyjemność.

- Na pewno chęć pomagania połączona z pasją do tańca, do zumby, która daje po prostu radość. Dlaczego zumba? Kocham tańczyć, przebywać z ludźmi i kocham muzykę, a to jest połączenie wszystkiego, co uwielbiam.

- Ja zwyczajnie kocham zumbę, która jest moją miłością od dziesięciu lat. To jest superrozrywka, niby taniec, a zarazem daje uspokojenie.

Dodajmy, Radio Opole objęło to przedsięwzięcie patronatem medialnym.
Anna Cichoń
Uczestniczki

Wiadomości z regionu

2024-03-03, godz. 13:00 Kamienice, kościół i szkoła przejdą renowacje. Opolski ratusz przyznał dotacje Kolejne opolskie kamienice, a także kościoły zostaną odrestaurowane. Urząd Miasta w Opolu przeznaczył na ich konserwację 215 tysięcy złotych. W konkursie… » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. Zyskała też Sparta Krzywizna Ponad 2 miliony złotych kosztują remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. » więcej 2024-03-03, godz. 12:30 Gogolin: ponad dwa miliony złotych na remonty dróg gminnych Ponad dwa miliony złotych przeznaczy w tym roku samorząd Gogolina na remonty i budowę dróg w gminie. W planach jest między innymi przebudowa ul. Polnej w… » więcej 2024-03-03, godz. 11:30 Ruszyła akcja "Stop pożarom traw". Wypalanie nieużytków jest groźne i zakazane Na przełomie zimy i wiosny powraca coroczny problem wypalania traw. Strażacy apelują, aby tego nie robić. Rozpoczęli też akcję 'Stop pożarom traw', w której… » więcej 2024-03-03, godz. 08:00 Dwa wahadła na remontowanej DK45. Zmiany już od wtorku Jak zapowiada GDDKiA od wtorku (5.03) wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu na remontowanej krajówce nr 45, między Krapkowicami a Rogowem Opolskim. Na… » więcej 2024-03-03, godz. 07:30 Nie lubisz psów i kotów? W CWK można wybierać pośród jaszczurek, patyczaków i żółwi Jaszczurki, węże, kameleony, gekony czy żółwie można oglądać lub kupić przez weekend w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Trwają tam Targi Terrarystyczne… » więcej 2024-03-02, godz. 21:42 Charytatywny wymiar sportu. Kibice zbierali pieniądze dla "Betanii" W trakcie spotkania 22. kolejki Fortuna 1. Ligi między Odrą Opole a Wisłą Kraków odbyła się akcja charytatywna opolskiego klubu i hospicjum 'Betania' w… » więcej 2024-03-02, godz. 17:44 Giełda minerałów w Opolu. "Kluczowa jest wiara, że one wpływają na nasz organizm" Meteoryty, kamienie szlachetne, ale też wróżby. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu trwa dwudniowa Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniało… » więcej 2024-03-02, godz. 16:00 Pisanki czy kroszonki? Tradycje są różne, ale konkurs wojewódzki uwzględnia obie kategorie Rysowanie czy skrobanie? 80 osób, przede wszystkim pań, wzięło udział w 32. Wojewódzkim Konkursie Plastyki Obrzędowej 'Opolskie Kroszonki i Pisanki'. » więcej 2024-03-02, godz. 14:53 Wiosenne porządki w Murowie. By nie było "nabitych w butelkę" Butelki szklane i plastikowe, puszki, a nawet sprzęt AGD. To wszystko zalegało na poboczach drogi łączącej Murów z Grabczokiem. Za wiosenne porządki o poranku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »