Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-06, 18:30 Autor: Witold Wośtak

Mieli sprzedawać narkotyki uczniom podstawówki w Głogówku

Oskarżeni: Mateusz P. i Dominika K. [fot. Witold Wośtak]
Oskarżeni: Mateusz P. i Dominika K. [fot. Witold Wośtak]
Oskarżeni: Dawid B. i Vanessa P. [fot. Witold Wośtak]
Oskarżeni: Dawid B. i Vanessa P. [fot. Witold Wośtak]
Co najmniej trzy lata więzienia grożą czwórce mieszkańców gminy Głogówek, którzy zostali oskarżeni o sprzedaż narkotyków nieletnim. Przed Sądem Okręgowym miał dzisiaj (6.12) ruszyć proces, ale plany trzeba było zmienić.
W przypadku jednej z oskarżonych potrzebna jest opinia biegłych z zakresu psychiatrii. Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Prudniku, troje głównych oskarżonych wprowadziło na rynek Głogówka ponad kilogram substancji zabronionych, głównie amfetaminy, tabletek ecstasy oraz marihuany. Mieli działać od czerwca 2021 roku do czerwca 2022 roku, ale nie byli ze sobą powiązani.

- Tan czyn stanowi zbrodnię, za którą grozi kara od trzech lat pozbawienia wolności - mówi prokurator Przemysław Powirski z Prokuratury Rejonowej w Prudniku.

- Taka jest kwalifikacja, gdyż sprzedawano narkotyki osobom bardzo młodym. Działo się to nawet podczas długich przerw w szkole podstawowej. Dzieci wychodzące na przerwę mogły kupić narkotyki prosto z samochodu i od razu zażyć je. Czyn bulwersujący, a dość duża liczba osób zażywająca te narkotyki budzi pewne niepokoje, jeśli chodzi o tak małą społeczność jak Głogówek.

Obrońca Dominiki K. przedłożył zaświadczenie o rozpoczętym w październiku leczeniu psychiatrycznym jego klientki. K. mówiła o depresji lękowej. - Wszystkiego można spodziewać się w tego typu sprawach - skomentował przebieg rozprawy prokurator Powirski.

- Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości sądu, co do poczytalności jednego z oskarżonych, jak w tym przypadku, owe wątpliwości może rozwiać tylko opinia biegłych specjalistów, tym razem lekarzy psychiatrów. Ani sąd, ani prokurator nie ma odpowiednio fachowej wiedzy do kategorycznego wykonania takiej oceny w sposób samodzielny, dlatego też sąd posiłkował się biegłymi, co jest oczywiste.

Sprawa jednego z oskarżonych została wyłączona do odrębnego rozpoznania. Jego obrońca zaproponował dobrowolne poddanie się karze, czyli 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz dozór kuratora. Prokurator zgodził się na to.

Kolejny termin wyznaczono na 26 lutego przyszłego roku.
Przemysław Powirski 1
Przemysław Powirski 2

Wiadomości z regionu

2024-02-26, godz. 16:03 Ciężarówka zerwała linię telefoniczną w Lasowicach Wielkich. Kierowca odjechał Cztery zastępy straży pożarnej zadysponowano tuż przed 12:00 do Lasowic Wielkich po zerwaniu linii telefonicznej nad drogą przez przejeżdżający samochód… » więcej 2024-02-26, godz. 15:28 Konfederaci i Bezpartyjni Samorządowcy idą razem do wyborów Bezpartyjni Samorządowcy i Konfederacja łączą siły przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. Ugrupowania przedstawiły dziś wspólnych kandydatów na radnych… » więcej 2024-02-26, godz. 15:19 Opolska Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego. Jej kandydaci na prezydenckich listach Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w nadchodzących wyborach, a kandydaci reprezentujący to ugrupowanie polityczne wystartują z list komitetu urzędującego… » więcej 2024-02-26, godz. 15:14 Awantura domowa z użyciem noża. Dwie osoby trafiły do szpitala Dwie osoby ucierpiały w zdarzeniu w Zwanowicach w powiecie brzeskim. Miało tam dojść do awantury domowej z użyciem nożna, w której uczestniczyli kobieta… » więcej 2024-02-26, godz. 14:18 Ponad 40 zarzutów oszustwa. Ruszył proces Janusza T. i Joanny M. Kilkaset tysięcy złotych - to straty kilkudziesięciu osób, które mógł oszukać Janusz T. » więcej 2024-02-26, godz. 13:00 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-26, godz. 11:45 Zaklinował się na przejeździe kolejowym. Świadkowie zdarzenia zatrzymali pociąg Wjechał na przejazd kolejowy i utknął. Do tego zdarzenia doszło w Zielęcicach koło Brzegu, gdzie 68-letni kierowca pomylił drogę i zaklinował auto na… » więcej 2024-02-26, godz. 11:30 Piłka ręczna: to prawdopodobnie ostatni sezon Mateusza Jankowskiego w Gwardii - Dużo wspomnień, dużo fajnych chwil, ale najprawdopodobniej moja przygoda z piłką ręczną w Opolu dobiega końca - mówił w Porannym Programie Radia Opole… » więcej 2024-02-26, godz. 10:50 Mężczyzna ranny podczas pielęgnacji drzew. Na miejscu specjalistyczna grupa wysokościowa Wypadek przy pracy w Opolu. Na ulicy Spacerowej trwały działania pielęgnacyjne zieleni na wysokości. » więcej 2024-02-26, godz. 09:37 "Ukraińcy pamiętają o pomocy i liczą na dalsze wsparcie". Honorowy konsul Ukrainy gościem Radia Opole - Wybuch wojny mnie zaskoczył. Nikt nie spodziewał się, że Rosja rzeczywiście może zaatakować Ukrainę - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole honorowa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »