Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-06, 20:30 Autor: Witold Wośtak

Obwodnica Zawady: wojewoda czuje niedosyt, a dla miasta ważne są dwie kwestie

Skrzyżowanie DK45 z obwodnicą Opola - zdjęcia ilustracyjne [fot. Maciej Marciński]
Skrzyżowanie DK45 z obwodnicą Opola - zdjęcia ilustracyjne [fot. Maciej Marciński]
Brak wypracowania społecznie akceptowalnego wariantu, istotny wzrost kosztów i brak zaangażowania inwestycyjnego ze strony władz Opola. Tak Ministerstwo Infrastruktury uzasadnia negatywne rozpatrzenie propozycji przebiegu obwodnicy Zawady, łączącego się z obwodnicą Opola na wysokości centrum handlowego Turawa Park.
Stanowisko w tej sprawie przesłał Radiu Opole Szymon Huptyś, rzecznik resortu. To wariant wysunięty najdalej na wschód od Zawady, którego pomysłodawcą był wojewoda Sławomir Kłosowski. - Cieszmy się, że obwodnica będzie, ale ja odczuwam niedosyt - komentuje wojewoda.

- Mnie najbardziej interesowało wykorzystanie ślimaka w okolicy Turawa Park, dlatego że on jest w tej chwili marnowany. Szczerze mówiąc, to jest pół ślimaka, a nie cały ślimak. Dla mnie było ważne, aby kolejnym zjazdem wyprowadzić ruch z miasta Opola, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Adam Leszczyński, rzecznik Urzędu Miasta Opola, zwraca uwagę że od samego początku ratusz informował o dwóch rzeczach kluczowych z perspektywy miasta.

- Pierwsza to rozbudowa przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad obwodnicy północnej do czterech pasów. Po drugie kwestia włączenia do obwodnicy północnej powinna być przeprowadzona w taki sposób, aby generalna dyrekcja wybudowała węzeł. Węzeł, który włączy obwodnicę Zawady do istniejącej już obwodnicy północnej w taki sposób, aby w przyszłości było możliwe rozbudowanie obwodnicy północnej Opola o dodatkowe cztery pasy.

Budowa obwodnicy Zawady jest przewidziana na lata 2028-2030.
Sławomir Kłosowski
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2024-02-26, godz. 15:28 Konfederaci i Bezpartyjni Samorządowcy idą razem do wyborów Bezpartyjni Samorządowcy i Konfederacja łączą siły przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. Ugrupowania przedstawiły dziś wspólnych kandydatów na radnych… » więcej 2024-02-26, godz. 15:19 Opolska Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego. Jej kandydaci na prezydenckich listach Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w nadchodzących wyborach, a kandydaci reprezentujący to ugrupowanie polityczne wystartują z list komitetu urzędującego… » więcej 2024-02-26, godz. 15:14 Awantura domowa z użyciem noża. Dwie osoby trafiły do szpitala Dwie osoby ucierpiały w zdarzeniu w Zwanowicach w powiecie brzeskim. Miało tam dojść do awantury domowej z użyciem nożna, w której uczestniczyli kobieta… » więcej 2024-02-26, godz. 14:18 Ponad 40 zarzutów oszustwa. Ruszył proces Janusza T. i Joanny M. Kilkaset tysięcy złotych - to straty kilkudziesięciu osób, które mógł oszukać Janusz T. » więcej 2024-02-26, godz. 13:00 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-26, godz. 11:45 Zaklinował się na przejeździe kolejowym. Świadkowie zdarzenia zatrzymali pociąg Wjechał na przejazd kolejowy i utknął. Do tego zdarzenia doszło w Zielęcicach koło Brzegu, gdzie 68-letni kierowca pomylił drogę i zaklinował auto na… » więcej 2024-02-26, godz. 11:30 Piłka ręczna: to prawdopodobnie ostatni sezon Mateusza Jankowskiego w Gwardii - Dużo wspomnień, dużo fajnych chwil, ale najprawdopodobniej moja przygoda z piłką ręczną w Opolu dobiega końca - mówił w Porannym Programie Radia Opole… » więcej 2024-02-26, godz. 10:50 Mężczyzna ranny podczas pielęgnacji drzew. Na miejscu specjalistyczna grupa wysokościowa Wypadek przy pracy w Opolu. Na ulicy Spacerowej trwały działania pielęgnacyjne zieleni na wysokości. » więcej 2024-02-26, godz. 09:37 "Ukraińcy pamiętają o pomocy i liczą na dalsze wsparcie". Honorowy konsul Ukrainy gościem Radia Opole - Wybuch wojny mnie zaskoczył. Nikt nie spodziewał się, że Rosja rzeczywiście może zaatakować Ukrainę - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole honorowa… » więcej 2024-02-26, godz. 08:00 Pożar autobusu MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Nie ma osób poszkodowanych Pożar autobusu komunikacji miejskiej na ul. Czechowa w Kędzierzynie-Koźlu. Po godzinie 6.30 zapalił się układ hamulcowy w pojeździe. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »